Galaxy C5 Pro Android güncellemesi sorunu

Bu konuyu okuyanlar

kurtulusbedjr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhaba. Telefonum C5 Pro, Android 6.0 ile geldi ve öyle kaldı. Gördüğüm 2 adet C5 var ve ikisi de Android 7.0. Ayrıca Epey'de telefonun yorumlarına bakarken C5 Pro'ya 8.0'ın geldiğini söylemiş bir arkadaş. Lakin benim telefonuma hiçbir Android güncellemesi gelmedi. Biraz araştırdım, çeşitli programlar ile güncellenebildiğini söylüyorlar ama ben çözemedim açıkçası. Programlar ile yükseltebilir miyim? Yükseltirsem garanti dışı kalır mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Garantı dışı kalır. Android güncellemeleri her ülkeye aynı anda verilmez.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Merhaba.
Telefonunuz hangi ülkeye ait ?

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Garantiyi bozar mı?
Telefonunuz bildiğim kadarıyla zaten Türkiye garantisi yok, yanlış bilmiyorsam çin gibi ülkelerde 1 yıl garanti kapsamında, garantisi bozulacağını sanmıyorum ki zaten sammobile de Odin programı ile yazılım yüklemeyi tavsiye ediyor.

kurtulusbedjr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonunuz bildiğim kadarıyla zaten Türkiye garantisi yok, yanlış bilmiyorsam çin gibi ülkelerde 1 yıl garanti kapsamında, garantisi bozulacağını sanmıyorum ki zaten sammobile de Odin programı ile yazılım yüklemeyi tavsiye ediyor.
Ritzy adlı bir servisin garantisindeymiş, kutuda öyle yazıyor. Android'i güncellersem bu servisin verdiği garanti bozulmaz mı?

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Ritzy adlı bir servisin garantisindeymiş, kutuda öyle yazıyor. Android'i güncellersem bu servisin verdiği garanti bozulmaz mı?
Bozulmaz ama siz yine de içiniz rahat edecekse servise giderek yeni yazılımı yükletebilirsiniz.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Bir bahane ile garantiye yollayın. Sıfırlayıp güncelleyip gönderirler.
Ya da direk servise güncelleme için verseniz de olur.

ASSASSİN34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
c5 pro cihaza sahip olanlar android 7.0 da kalsın 8.0 a hiç gerek yok zaten dil sorunu da var tel %75 ingilizce oluyor şu bağlantıdan bakarsanız daha iyi anlaşılır.... https://forum.shiftdelete.net/threads/c5-pro-oreo-geldi-ama.590349/ .... ben şuan bu şekilde kullanıyorum ikonlara basılı tutarak gelen kısayollar geldi 8.0 ile ancak bunlarda hiç kullanılmıyor masaüstü şeklinde çoklu pencere özelliği zaten vardı bbenim dikkatimi çeken bir diğer hususda chrome üzerinden video izlediğinizde chromeyi arka plana aldığınızda video penceresi küçülüp sağ alta yerleşiyor bu güzel ancak sadece bunun içinde yükseltmeye gerek yok... eğer bu paylaşımdan sonra gerek duyarsanız genel bilgi amaçlı 8.0 ile alakalı youtube'ye videoda atabilirim...