G40-8 Epilepsi Hakkında bilgisi olan var mı?

Bu konuyu okuyanlar

enbiyaoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kız arkadaşım G40-8 Epilepsi hastası cokmu ileride hastalıgı bir bilgisi olan var ise bana ulaşabilirmi veya hastalıgı geçirmiş olan birisi var ise bilgilendirebilirmi
İnternette sağadece bunu buldum
G40.8 Belirtilen diğer epilepsi formları
Epilepsi ve epileptik sendromlar, fokal veya genelleşmiş olarak tanımlanmamıştır.

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Hocam ben de epilepsi hastasıyım, fazla korkulacak bir durum yok. Bu hastalık kız arkadaşının hayatını etkilemez, yalnızca sinema ve benzeri ışık geçişlerinin çok olduğu ortamlara çok fazla girmeyin derim. Kız arkadaşın ilaç kullanıyorsa hiç korkma, rahat ol epilepsi hayatı aman aman etkileyen bir hastalık değil.

enbiyaoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Teşekkür ederim cevap için allah şifa versin sizede inşallah en kısa sürede atlatırsınız hastalıgınızı geçiçi bir durum oldugunu söylediler inşallah öyledir

enbiyaoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anladım ancak erken teşhis oldugunu söylediler oyuzden dedim cevaplarınız için teşekkür ederim kız arkadasım 18 yaşında 16 yaşında teşhis konmuş

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Anladım ancak erken teşhis oldugunu söylediler oyuzden dedim cevaplarınız için teşekkür ederim kız arkadasım 18 yaşında 16 yaşında teşhis konmuş
Hastalığın henüz başlarında yani, henüz çok ilerlememiş. Bana 8 yaşında teşhis konmuştu. Yakın zamanda teşhis konması iyi bir şey.

enbiyaoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anladım allah şifa versin sizede inşallah %100 oranında kurtulursunuz hastalıkdan iyi günler cevaplar içinde çok teşekkür ederim yardımcı oldu

intricate

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Epilepsinin sebebi-kaynağı bulunmalı. Mesela bana da yıllarca beyinde yeterli beslenemeyen saha dediler. Sonradan MR çıktı, MR'da bunun bir tümörden kaynaklandığı ortaya çıktı. Tümör olunca, ameliyat olasılığı doğdu. Sonra ameliyatla tümörü aldılar. Ameliyat sonrası bir şikayetim kalmadı ancak ilaç kullanmaya devam ediyorum. Ancak bir arkadaşımda da vardı, onun hastalığı ameliyata gerek kalmadan ilaç kullanarak kendiliğinden kayboldu. Sonuç olarak kişiden kişiye değişebilir. Ancak kriz geçirdiği zaman tehlikeli olabilecek alanlardan, ortamlardan vs. uzak durması iyi olur. Bisiklet, araç vs kullanması sorun olabilir. Allah acil şifalar versin.

enbiyaoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Epilepsinin sebebi-kaynağı bulunmalı. Mesela bana da yıllarca beyinde yeterli beslenemeyen saha dediler. Sonradan MR çıktı, MR'da bunun bir tümörden kaynaklandığı ortaya çıktı. Tümör olunca, ameliyat olasılığı doğdu. Sonra ameliyatla tümörü aldılar. Ameliyat sonrası bir şikayetim kalmadı ancak ilaç kullanmaya devam ediyorum. Ancak bir arkadaşımda da vardı, onun hastalığı ameliyata gerek kalmadan ilaç kullanarak kendiliğinden kayboldu. Sonuç olarak kişiden kişiye değişebilir. Ancak kriz geçirdiği zaman tehlikeli olabilecek alanlardan, ortamlardan vs. uzak durması iyi olur. Bisiklet, araç vs kullanması sorun olabilir. Allah acil şifalar versin.
Teşekkür ederim cevap için kriz esnasında okadar da kötü bir şey olmuyor acıkcası az bir titreme var oda ellerde geçer diye unut ediyorum sizde cok cekmissiniz geçmiş olsun sizede inşallah hayırlısıyla devam edersiniz yaşamaya

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Geçmiş olsun. Epilepsi eğer ne olduğunu, nasıl nöbet geldiğini bilirsen ( bu kişiden kişiye değişir) hayata büyük etkisi olan bir hastalık değildir. Uzun yol şoförlüğü, dalgıçlık, pilotluk gibi adrenalin dolu meslekler için risk, zaten epilepsi hastası olan kişilerin bu meslekleri yapması yasak hukuken. Ancak bisiklet sürebilir, araba kullanabilir sadece yanında birinin olması gerekir. Einstein da epilepsi hastasıydı, epilepsi hayata engel değil, hiçbir hastalık hayata engel değil.

enbiyaoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Geçmiş olsun. Epilepsi eğer ne olduğunu, nasıl nöbet geldiğini bilirsen ( bu kişiden kişiye değişir) hayata büyük etkisi olan bir hastalık değildir. Uzun yol şoförlüğü, dalgıçlık, pilotluk gibi adrenalin dolu meslekler için risk, zaten epilepsi hastası olan kişilerin bu meslekleri yapması yasak hukuken. Ancak bisiklet sürebilir, araba kullanabilir sadece yanında birinin olması gerekir. Einstein da epilepsi hastasıydı, epilepsi hayata engel değil, hiçbir hastalık hayata engel değil.
Evet cok haklısınız ilgilendiyiniz için teşekkür ederim zaten doktor da söylemiş 5 yıl içinde tamamen tedavi mümkün imiş ilaç ile inşallah kurtulur bu hastalıkdan allah kimseye göstermesin

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Evet cok haklısınız ilgilendiyiniz için teşekkür ederim zaten doktor da söylemiş 5 yıl içinde tamamen tedavi mümkün imiş ilaç ile inşallah kurtulur bu hastalıkdan allah kimseye göstermesin
Amin. Rica ederim ben sadece üzerime düşeni yaptım.