Fring ile Cepten Bedava Konuşun

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Fring ile iPhone veya Nokia gibi kablosuz ağ desteği olan cep telefonlardan ücretsiz telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Adım adım anlatıyoruz.

iPhone 3G'ye yüklediğimiz Fring uygulaması ile iPhone'dan, Â*diğer cep telefonlarını veya sabit telefonları, bilgisayarları ücretsiz olarak kolayca arayabiliyoruz veya bize ulaşan çağrıları cevaplayabiliyoruz. Cep telefonları arasında ücretsiz görüşme yapabilmek için her iki telefonda da Fring'in kurulması gerekiyor ve internete bağlanmaları gerekiyor. İnternete bağlanmak için ise mutlaka bir kablosuz ağa ihtiyacınız var. Ses kalitesi mükemmele yakın olan, gecikme süresi normal telefonlara göre en fazla yarım saniyeyi bulan bu uygulamayı nasıl yaptığımızı aşağıda adım adım anlattık.

Fring'i iPhone'a Yükleyin

Fring_01.gif

Fring'in son sürümünü AppStore'dan ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Bu işlem, sadece birkaç saniyenizi alıyor. iPhone dışında başka bir model akıllı telefon kullanıyorsanız o zaman m.fring.com adresine girerek telefonunuz için uygun olan bir Fring yazılımını yükleyebilirsiniz.

Kolayca Kullanın

Fring_03.gif

Yazılımın kurulumu kadar, kullanımı da son derece kolay. Gereken ayarlara bu pencereden ulaşabiliyorsunuz.

Normal Telefonları da Arayın

Fring_04.gif

Fring, Skype hesabınızdaki kredinizi kullanarak normal telefonları da çok çok ucuza arayabiliyor. Milletlerarası ve diğer operatörlere ait cep telefonlarını aramak için çok iyi bir seçenek olabilir.

Desteklenen Yazılımlar

Fring_05.gif

Fring üzerinden kullanabileceğiniz anında mesajlaşma yazılımlarının listesi. MSN, Skype ve Google Talk favorilerimiz arasında.

Hesabınıza Giriş Yapın

Fring_06.gif

Hesabınıza giriş yapmak için bu ekrandan faydalanıyorsunuz. Güvenlik konusunda endişe etmeden hesaplarınıza ait bilgileri bu ekrana girebilirsiniz.

Kişi Listeniz

Fring_14.gif

Hesaplarınıza giriş yaptıktan sonra tüm kişi listeleriniz bu sayfada sıralanıyor. Tıpkı, anında mesajlaşma yazılımlarında olduğu gibi.

Yazışma Pencereleri

Fring_150.gif

Yazışmalarınızın olduğu ekran bu şekilde görünüyor. Kişiye tıkladığınızda, yazışma pencerenize ulaşabiliyorsunuz.

Kişi Profili

Fring_21.gif

Listenizdeki bir kişiyi seçtiğinizde, bu ekranla karşılaşıyorsunuz. 2 seçeneğiniz var; yazışmak ve sesli görüşme yapmak. Sesli görüşme yapmak, ücretsiz.

Arama Yapmak

Fring_22.gif

Gelen Arama

Arama yaptığınızda, sizi son derece şık tasarlanmış bir ekran karşılıyor. Dokunmatik ekranda, dilerseniz tek tıklamada görüşmeyi sonlandırabiliyorsunuz. Şu anda, iPhone 3G'den bir bilgisayar aranıyor.

Fring_23.gif

Size gelen bir çağrı olduğunda telefonunuzun ekranı bu şekilde görünüyor. Kabul edebilir veya reddedebilirsiniz.

:: Bu konu hakkında teknik yardım almak için bu başlık altında mesajınızı yazın.

Bilgi için: Fring
Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net