Free bsd isletim sistemi

Bu konuyu okuyanlar

nikoss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ,
Ubuntu kullaniyordum uzun suredir.Daha sonra minte gectim, fakat ekrankartiyla ilgili problemlerim var yeni bir sey denemek istiyorum bsd kullanmis arkadaslar yardimci olabilir mi
linuxtan daha mi kararlidir ayrica shell i linux ile ayni mi cevaplar icin simdiden tesekkurler

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
FreeBSD aslında tam olarak UNIX. Lisans nedeniyle sonradan kaynak kodları değiştirilmiş (BSD 4.0 sonrası)

BSD, Linux gibi bir işletim sistemleri grubu ve büyük ölçüde benzerlikler var. Ama farklı olan yanlarıda var. Ev kullanıcılarına pek hitab etmez. Ev (PC) kullanıcıları için "PC BSD" adında bir lite sürümü var.

nikoss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denedim bugun free bsd ama pek tat vermedi su an icin baktigim sey slax ayarinda ufacik bir sistem ama ayni zamanda web sitelerimi gelistirirken de sorun yasamamak istiyorum

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Slax ayarında Puppy Linux var. Slacko puppyi 5.7 yi bir dene. Sanal diskler şeklinde kuruluyor ve aynı disk üzerinde bir den fazla sanal sistemler kurulabilir. deb, rpm ve slackware programları kurulabilir ancak, gerekli bağımlılıkları tek tek bulup el ile kurmak gerekiyor.

nikoss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cok tesekkurler su an deniyorum slaxa modul unetootin modulu kurmanin yolunu bulur bulmaz

nikoss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
deb paketini indirip bagimliliklariyla kuruyorum menu guncelleniyor diyor ondan sonra programi ariyorum yok ortalarda nasil olacak .deb kurulumu

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Valla şu an ben ghost 11.1 xfce masa üstü sürümünü indirdim DVD ye yazdım bu akşam diz üstü PC me kuracağım bakalım nasıl bsd Ler hakkında Türkçe destek veren site 1 tane buldum ondada site sahibi müsait olmadığından siteyle ilgilenmiyor ingilizce de yok bende kör topal kurulumu yapacağım bu akşam