FPS düşüşü ve Windows Media Player'ın donması

Bu konuyu okuyanlar

Excalıbuir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, 2-3 gündür laptopu açmamıştım bugün açtığımda sağ altta bir bildirim gözüktü. "Bir windows hizmetine bağlanılamadı." , "Windows Grup İlkesi İstemcisi hizmetine bağlanamadı. Bu sorun standart kullanıcıların sistemde oturum açmasını engelller. .... sistem olay günlüğünü gözden ...".

Ardından oyuna girdim. Lol oynarken FPS'de bir sıkıntı oldu. 2-3 saniyeliğine 80- 90 civarında dolaşırken birden 14-15 oluyor ve o sırada donuyor. Sonra hemen düzeliyor ve tekrar ediyor böyle.
Bende önceden indirdiğim bir videoyu açtım. Açılması 5-10 saniye sürdü ve ilk 2-3 dakika görüntü kesik kesik geldi. Sonradan düzeldi. Videoyu her açtığımda aynı 2-3 dakika donuyor sonra düzgün izleyebiliyorum. Bunlar dışında bir de oyun içi ses yoktu. Lobideyken her türlü ses geliyor fakat oyuna başladıktan sonra hiçbir ses gelmiyordu (Ayarları kontrol ettim bir sorun yok). Malwarebytes ve Windows Defender ile tarama yaptım bir sorun çıkmadı. Nasıl çözerim bu sorunu donanımsal bir sorun mudur acaba yoksa virüs mü bulaşmıştır ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
bu tarz sorunlar genelde yazılımsaldır görev yöneticisine bakın 90% seviyelerinde Cpu kullanan uygulama varmi

Excalıbuir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyun çalışırken mi bakayım ? Şu an yok en fazla %4 falan var o da touchpad. Bazen disk %100 oluyor ama o önceden de oluyordu bi sıkıntım yoktu o zaman.

Excalıbuir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamamdır hallettim. Media Player dosyasını sildim. Kayıt defterinden de WMP kayıtlarını silip bilgisayarı yeniden başlattım. WMP artık düzgün çalışıyor ve nasıl oldu anlamadım ama oyunda da FPS düşüşü olmuyor artık. Teşekkürler

Son mesajlar