FPS Dropları

Bu konuyu okuyanlar

ssBlonde

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba.

Öncelikle Sistemim ;
GTX 1050 2GB OC
8 GB DDR 3 RAM 1600 MHZ
I5 3470 3.20 GHZ
XIGMATEK 500 W 80 PLUS PSU

Ahım şahım bir sistem olmasa da bir çok oyunda kabul edilebilir derece de performans almamı sağlayan bir sistemim var. Sıkıntı ise şu.
Oynadığım her oyunda istisnasız drop yiyiyorum. En başlarda yaşadığım drop probleminin ekran kartımın Vram'inin 2 gb olması nedeniyle olduğunu düşünmüştüm.
Fakat farkettim ki, ekran kartımın Vram'ini tamamen kullanmayan oyunlarda dahi sorun yaşıyorum.
Örneğin Long Dark oyununda yaklaşık 100 fps almama ve ekran kartımın sadece 1.5 gb kullanılmasına rağmen, drop yiyiyorum.

Sistemimde herhangi bir güç sıkıntısı yok, işlemcim ortalama 60 C geziyor ve darboğaz da yaşamıyorum.
Birçok yol denedim fakat hiçbiri işe yaramadı.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Herkese merhaba.

Öncelikle Sistemim ;
GTX 1050 2GB OC
8 GB DDR 3 RAM 1600 MHZ
I5 3470 3.20 GHZ
XIGMATEK 500 W 80 PLUS PSU

Ahım şahım bir sistem olmasa da bir çok oyunda kabul edilebilir derece de performans almamı sağlayan bir sistemim var. Sıkıntı ise şu.
Oynadığım her oyunda istisnasız drop yiyiyorum. En başlarda yaşadığım drop probleminin ekran kartımın Vram'inin 2 gb olması nedeniyle olduğunu düşünmüştüm.
Fakat farkettim ki, ekran kartımın Vram'ini tamamen kullanmayan oyunlarda dahi sorun yaşıyorum.
Örneğin Long Dark oyununda yaklaşık 100 fps almama ve ekran kartımın sadece 1.5 gb kullanılmasına rağmen, drop yiyiyorum.

Sistemimde herhangi bir güç sıkıntısı yok, işlemcim ortalama 60 C geziyor ve darboğaz da yaşamıyorum.
Birçok yol denedim fakat hiçbiri işe yaramadı.
1,5 gb biraz fazla. MSI afterburner ile deneyip bize fotoğraf atarmısın?

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
ram mhz az ram az... sorun bu... düşük ram mhz...

ssBlonde

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram'dan kaynaklandığını bilmek bana pek mantıklı gelmedi doğrusu.