Fotoğraf Makinesini Kapatıp Yeniden Açın sorunu

Bu konuyu okuyanlar

alierenaltay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi akşamlar.Fujifilm s2980 kullanıcısıyım.

1 aydır bu makineyi kullanıyorum,Bugun açtım.Fuji reklamından sonra lens açılmıyor,Başlıktaki sorun yazıyor

Bunun çözümü varmıdır?Alırken Teknosa garanti aldım,ne yapmalıyım?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
bataryasını çıkarıp takmışsındır muhtemelen. istersen bir de kablo ile pc ye bağlamayı bir dene, belki bir etkisi olur. olmadı gönder garantiye gitsin.

alierenaltay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bataryasını çıkarıp takmışsındır muhtemelen. istersen bir de kablo ile pc ye bağlamayı bir dene, belki bir etkisi olur. olmadı gönder garantiye gitsin.
pille çalışıyor.Hiç dokunmadım nedense böyle oldu.deniyorum şuan,teşekkürler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kablo ile bağladım pc ye yine aynı :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar Ben Fujilim kullanıyorum bende aynı sorunları yasadım lensım darbe almış öle dediler ama darbe flan almadı paralı yaptıracagım aklınız varsa fujıfilim almayın .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar aynı durum bendede vardı alttan üstten sağdan soldam tokatladım makinayı yemin ederim düzeldi :)) bunu da bi forumdan okuyup hadi demiştim yaptım cidden oldu :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tokatlamaya çok güldüm ama denedim düzeldi çok teşekkürler :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sıkıntıyı bende yaşıyordum vallahi işe yaradı allah senden razı olsun bu sıkıntıyı yaşayan varsa isterse gülsün ama muhakkak denesin işe yaradı tokatlayın makinayı açılıyo...:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende cok güldüm ama harbiden düzeldi :) deneyin muhakkak elerine saglik

mustafa1342

Asistan
Reaksiyon puanı
2
SDN okurları tarafından(yani üye olmadan yazılan) yorumların hepsi aslında 1 kişi tarafından yazıldı demi?Bu kadar da üst üste olmaz çünkü.. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu sorun genelde makineyi çantaya koyarken siz farkında olmadan makine açılıyor ancak çanta içerinde olduğu için lens dışarı çıkamıyor ve takılı kalıyor Makineyi açarken lense yandan hafifçe tokat attığınız da sorun düzeliyor komik ve garip gele bilir ama gerçek den oluyor . Ama düzelmediği takdirde zorlamayın ve garantiye gönderin bir çok firma lens darbe almış ve kilitlenmiş kullanıcı hatası diyerek ücretli onarım yapıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben bu işe asla olmaz diyordum ama benimki de oldu yaa :D:clap:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
helAL olsun valla makınaya elımın tersıyle ıkı kodum o bıcım eskısınden daha ıyı calışıyo namussuz :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
helall olsun fotgrafcıya gitmeye gerek kalmadan 2 tokatla işi hallettik finepixler ne kadar akıllı dayagı yedimi calışıyor :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler arkadaşın fotoğraf makinesini almıştım. durduk yere aynı sorunu verdi. sayfayı okudum önce güldüm ama başka arkadaşlar da yapınca deneyeyim dedim. yemin ediyorum sorun giderildi :) denemeye değer

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tokatla hacii oli...zoom ileri geri gitmediği için takıldıın da yapıyo

DjAzraelL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pilleri ya ters taktık yada piller tam temas halinde değil, onun için objektif....... yazıyordu, bendede oldu.
Yeni pil tak ama kaliteli pil! sony duracell vb..
Doğru taktığından emin ol
Gene açılmazsa, garantiye yolla, garanti dışı olur!

R

Ralf678

SDN Okuru
Bende yaptım aynı tokatladım dayak attım düzeldi yaşasıııınnn :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Allah razı olsun bu yöntemi söyleyenden . Bulandan . Gerçekten oldu.