fotoğraf baskı ayarı

Bu konuyu okuyanlar

irem.aats

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konuyu şöyle özetliyim.bilgisayarımdaki fotoğraflar nasıl oldu bilmiyorum ama orjinal boyutundan çıkmış küçülmüşler.fotoğrafçıya baskı yaptırmak için götürdüğümde basarsam net olmaz dedi .Ama bende anısı olan fotoğrafları bastırmak istiyorum.fotoğrafçıya ne yapabiliriz dedim .küçük boyutta basabileceğini ama çok uğraşacağı için fahiş fiyata yapacağını söyledi.Ben ayarlıyım siz basın dedim olur dedi.Sorum da tam burada başlıyor :) nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum 10x15 dosyaya 300 dip olacakmış.6x9 yapcakmışım fotoğrafı yani 1 fotoğraf kağıdına 2 fotoğraf gelecek şekilde o zaman net çıkacak fotoğraflar. instax fotoğrafı gibi olacak ebatı sanırım .hangi programda bu ayarlamayı yapabiliriim ?

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Merhaba,
Adobe Photoshop işinizi görecektir. 10x15 cm ebatlarında boş bir sayfa açın. Sayfa formatı CMYK ve 300Dpi şeklinde ayarlayın. Sayfanın içerisine 6x9cm ölçülerinde 2 adet kutu yapın ve fotoğrafları o kutunun ölçüsüne göre ayarlayın. Nasıl yapacam derseniz çok uzun bir yola girmiş olursunuz bence uğraşmayın ve parasını verip ayarlatın ölçüyü.