Forumda TROL Temizliği

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Katılım
22 Nis 2017
Mesajlar
13,317
Puanları
113
Konum
Laurelindórinan
Merhaba. 2012 yılından beridir bu forumdayım ve şu güne kadar gözüme takılan, iğneleyici yorum yapan, kavga etmeye yer arayan ve kullanıcıları yanlış bilgilendiren bir çok kullanıcı gördüm.
Bu forumun dışında bir kaç forumda da insanlara yardım ederken aynı kullanıcıların oralara da uğradığını söyleyebilirim.
Özellikle binlerce üyesi ve yüzlerce aktif kullanıcısı olan bu tip platformlarda bu durumların pekte önüne geçilebildiğini görmedim.
Cezalar her ne kadar ağır olsa da kullanıcı en kötü başka hesap açıp geliyor. Bu tip üyelerin hiç bir zaman tükenmeyeceğini de bilmek lazım. Yani öyle böyle geçim ediyoruz işte.
Abi ağzına sağlık. Demek istediğim durum bu zaten. İster gerçek hayat ister sanal alem fark etmez her türlü bu tarz adamlarla sık sık karşılaşacağız ve esasen bunun önüne geçmek zor dediğin gibi. Birilerini veya bir yeri eleştirmeden önce düşünüp acaba ben burayı daha iyi bir yere getirmek için ne yaptım demek lazım.

Onu geçtim adamın üsluba bak yapmasaydın abi etmeseydin abi tarzında konuşuyor. Yazık valla foruma.
Sen adama "Bak işine hadi, uğraştırma beni, akıl sağlığınız yerinde değil" gibi mesajlar at sonra gel benim üslubumu eleştir. Bravo cidden.
 

VECTORRR

Profesör
Katılım
10 Tem 2018
Mesajlar
4,257
Puanları
113
Konum
Türkiye Cumhuriyeti
mesela örnek vereyim orası win 10 ile ünlüdür eğer orda win 7 dersen herkes sana 3. dünya savaşı açar yani anladın...
 
Katılım
22 Haz 2016
Mesajlar
20,170
Puanları
113
Konum
Kütahya Merkez
Üyeler bu olayı yanlış anlıyor. Bir üyeyi sırf bir şeyi yanlış biliyor diye cezalandıramayız. Ben buraya üye olduğum zaman benimde bilmediğim binlerce şey vardı. Bu bilmediği olayı kurallara aykırı bir yere taşırsa cezalandırılır zaten. Vectorrr profiline baktığım zaman birçok uyarıyı görüyorum zaten. Trolleme olayı başka bir şey bilmemek başka bir şey. Trollenen durumlarda gerekeni yapıyoruz zaten. Küçük çaplı trollüklere de izin veriyoruz burası forum abi ne laubali bir ortam olmalı ne de çok ciddi ikisi de bize zarar verir.

Hakaret olayına geleyim. Adam hakaret etmemiş, küfür etmemiş sadece üslubu biraz sert ona yapacak bir şey yok adamın kişiliğini mi değiştirelim yani. İş hakarete kayınca cezayı yiyor zaten. Yardım etmenize rağmen o yardımı kabul etmeyecek veya sizi tersleyecek adamlarla uğraşmayın abi o zaman. Mod değilken ne adamlar gördüm bu zamana kadar tartışmaya kalksam banko ceza puanı alacağım ama biliyorum o adamın bundan beslendiğini zaten. Siz elinizden gelen yardımı yapın, kötü bir durum olduğunu düşünüyorsanız raporlayın biz gerekeni yaparız merak etmeyin. İnsanlara da kafayı çok takmayın gerçek hayatta karşılaşılacakların yanında burası çocuk oyuncağı.
Sizin otariteniz yok.

Donanımı sağlam bilen bir mod atayacaksın. Yanlış bilginin altına bu yanlış bilgidir itibar etmeyeniz diye ekleme yapacak.
 

Administraktör

Master Quality Authenticated
Yönetici
Mod. Adayı
Katılım
20 Tem 2017
Mesajlar
4,900
Puanları
113
Konum
Türkiye
Anladım ben tamam sıkıntı yok bu forumun da suyu çıkmış acilen modların yenilenmesi şart..
Siz yıllardır bizim çözemediğimiz problemlerin çözümünü bulmuşunuz ... Keşke burada vakit kaybetmek yerine Hakkı beye raporlasanız.

Bu forumda üye banlama görevi süper mod ve admine aittir. Üye banlama politikaları ise bizden önceki dönemde Hakkı bey ve ekibi tarafından belirlenmişitir.

Burada forumu karıştırmak yerine şikayetlerinizi sdn yetkililerine bildirebilirsiniz.

Yanlız şunu hatırlatmak isterim ki kurallar bilmediği halde konuşan üyeleri banlatacak şekilde değişirse ilk banlanan üye siz olursunuz çünkü şuan bilmediğiniz daha doğrusu hakim olmadığınız bir konu hakkında konuşuyorsunuz.
 

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Katılım
22 Nis 2017
Mesajlar
13,317
Puanları
113
Konum
Laurelindórinan
Sizin otariteniz yok.

Donanımı sağlam bilen bir mod atayacaksın. Yanlış bilginin altına bu yanlış bilgidir itibar etmeyeniz diye ekleme yapacak.
Otorite birini aşağılayarak sağlanmaz olay bu. Donanım bölümünde birisi yanlış bir şey söylediği zaman bu böyle değil doğrusu budur diye düzeltiliyor zaten.

Maalesef ki yine görünürlük kısıtlanmış.
Foruma eklenen veya giden eklentiler sebebiyle arada bu tarz şeyler olabiliyor. Gerekli yerlere ilettim durumu.
 

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Katılım
3 Şub 2018
Mesajlar
3,487
Puanları
113
Arkadaşlar bu forumda gördüğüm kadarıyla insanlara yalan saçma sapan öneriler veren konu ile alakası olmayan cevaplar yazan sırf mesaj postu kasmak için yorum atan bazı kullanıcılar var bu kullanıcıların forumdan sınırsız atılmasını öneriyorum yada en kötü uyarı falan verilsin cidden ben rahatsız oluyorum donanım konusunda bilgisi olmayan bir sürü insan var bu kullanıcıların verdiği önerilere inanıp sistem toplayan yada hali hazırdaki sistemini güncellemek isteyen kişiler bu kullanıcıların verdiği saçma sapan önerilere göre hareket ediyorlar hem parasını çöpe attırıyorlar hemde vakit çalışıyorlar. Adamın konuyla alakalı bilgisi dahi yok saçma sapan cevaplar yazıyorlar sonra biz düzeltmek zorunda kalıyoruz. En basiti 2 gündür bir konuya yardım ediyorum Trol kullanıcının teki adamın resmen sisteminin içine etti sıvadı iyice adam mecbur format atacak şimdi.
Açık/Anlaşılır gerekçeniz ile birlikte ilgili mesajı raporlayınız.

2- Forumda herhangi bir konuyla ya da mesajla ilgili öneri, şikayet ve diğer bildirimlerinizi ilgili konunun bölüm moderatörüne " Rapor Et "butonunu kullanarak kolayca iletebilirsiniz.

Geribildirim İlkesi
Siteyle ilgili bir soru yönelttiğiniz zaman yöneticilerden biri mutlaka size geri dönüşte bulunur
.

Ceza puanları
Anlamsız Alakasız İleti göndermek
Huzur Bozucu Tartışmalar Oluşturmak
 
Üst
stat counter