Forumda TROL Temizliği

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Arkadaşlar bu forumda gördüğüm kadarıyla insanlara yalan saçma sapan öneriler veren konu ile alakası olmayan cevaplar yazan sırf mesaj postu kasmak için yorum atan bazı kullanıcılar var bu kullanıcıların forumdan sınırsız atılmasını öneriyorum yada en kötü uyarı falan verilsin cidden ben rahatsız oluyorum donanım konusunda bilgisi olmayan bir sürü insan var bu kullanıcıların verdiği önerilere inanıp sistem toplayan yada hali hazırdaki sistemini güncellemek isteyen kişiler bu kullanıcıların verdiği saçma sapan önerilere göre hareket ediyorlar hem parasını çöpe attırıyorlar hemde vakit çalışıyorlar. Adamın konuyla alakalı bilgisi dahi yok saçma sapan cevaplar yazıyorlar sonra biz düzeltmek zorunda kalıyoruz. En basiti 2 gündür bir konuya yardım ediyorum Trol kullanıcının teki adamın resmen sisteminin içine etti sıvadı iyice adam mecbur format atacak şimdi.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
rx 560 hakkındaki yazım hatamdan bahsetmiyorsundur inş :D

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
rx 560 hakkındaki yazım hatamdan bahsetmiyorsundur inş :D

Ne RX 560 ne hatası dostum seni kaç aydır görüyorum millete saçma sapan öneriler saçma sapan yorumlar yapıyorsun zevk mi alıyorsun bunu yaparken anlamıyorum insanlar arkandan çok iyi birisi yardımcı oldu demiyor arkandan sövüyor hoşuna mı gidiyor ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
@ConfickerBelasi mi? onun önerisi ile 2 kere win 10 format attım işlemci yandı bu anlamda mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

asıl yanlış böyle olmalı değil mi çünkü ortada mağdur olması lazım .

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
@ConfickerBelasi mi? onun önerisi ile 2 kere win 10 format attım işlemci yandı bu anlamda mı?

asıl yanlış böyle olmalı değil mi çünkü ortada mağdur olması lazım .

Valla ikiniz de Trol hesapsınız yaşlarınız kaç bilmiyorum ama akıl sağlıgınız yerinde değil.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
sanırım onun sebebi saat 19 da berberden gelmeme rağmen suyun gelmesini beklemem ve hayla da bekliyorum neyse sen anladın onu biraz o tür şeylerden filan kaynaklanıyor neyse ben anlatamadım birisi anlatabilir.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
sanırım onun sebebi saat 19 da berberden gelmeme rağmen suyun gelmesini beklemem ve hayla da bekliyorum neyse sen anladın onu biraz o tür şeylerden filan kaynaklanıyor neyse ben anlatamadım birisi anlatabilir.

Bak işine hadi. Uğraştırma beni. Modlara da PM atıcam zaten.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Üyeler bu olayı yanlış anlıyor. Bir üyeyi sırf bir şeyi yanlış biliyor diye cezalandıramayız. Ben buraya üye olduğum zaman benimde bilmediğim binlerce şey vardı. Bu bilmediği olayı kurallara aykırı bir yere taşırsa cezalandırılır zaten. Vectorrr profiline baktığım zaman birçok uyarıyı görüyorum zaten. Trolleme olayı başka bir şey bilmemek başka bir şey. Trollenen durumlarda gerekeni yapıyoruz zaten. Küçük çaplı trollüklere de izin veriyoruz burası forum abi ne laubali bir ortam olmalı ne de çok ciddi ikisi de bize zarar verir.

Hakaret olayına geleyim. Adam hakaret etmemiş, küfür etmemiş sadece üslubu biraz sert ona yapacak bir şey yok adamın kişiliğini mi değiştirelim yani. İş hakarete kayınca cezayı yiyor zaten. Yardım etmenize rağmen o yardımı kabul etmeyecek veya sizi tersleyecek adamlarla uğraşmayın abi o zaman. Mod değilken ne adamlar gördüm bu zamana kadar tartışmaya kalksam banko ceza puanı alacağım ama biliyorum o adamın bundan beslendiğini zaten. Siz elinizden gelen yardımı yapın, kötü bir durum olduğunu düşünüyorsanız raporlayın biz gerekeni yaparız merak etmeyin. İnsanlara da kafayı çok takmayın gerçek hayatta karşılaşılacakların yanında burası çocuk oyuncağı.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
bu arada ben hiçbir uyarımın sebebini bilmiyorum özelden atabilir misiniz? çünkü atan kişiler sadece uçuşan üyellere yazıyorlar fakat diğer şekilde yazmıyorlar uyarılar bölümünü biz göremiyoruz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
bu arada ben hiçbir uyarımın sebebini bilmiyorum özelden atabilir misiniz? çünkü atan kişiler sadece uçuşan üyellere yazıyorlar fakat diğer şekilde yazmıyorlar uyarılar bölümünü biz göremiyoruz.
Profilinde uyarılar bölümü var. Oradan herhangi bir uyarıya tıkla. İçerik kısmında yazan yere girersen ceza puanı yediğin mesajını görürsün.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Profilinde uyarılar bölümü var. Oradan herhangi bir uyarıya tıkla. İçerik kısmında yazan yere girersen ceza puanı yediğin mesajını görürsün.
hayır o özellik artık yok sadece modlar görüyor.

burda olduğu gibi

özellik bir gidip bir geliyor ben de anlamadım bunu sitede sorun var bazen videoları da resim olarak atması gibi.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Üyeler bu olayı yanlış anlıyor. Bir üyeyi sırf bir şeyi yanlış biliyor diye cezalandıramayız. Ben buraya üye olduğum zaman benimde bilmediğim binlerce şey vardı. Bu bilmediği olayı kurallara aykırı bir yere taşırsa cezalandırılır zaten. Vectorrr profiline baktığım zaman birçok uyarıyı görüyorum zaten. Trolleme olayı başka bir şey bilmemek başka bir şey. Trollenen durumlarda gerekeni yapıyoruz zaten. Küçük çaplı trollüklere de izin veriyoruz burası forum abi ne laubali bir ortam olmalı ne de çok ciddi ikisi de bize zarar verir.

Hakaret olayına geleyim. Adam hakaret etmemiş, küfür etmemiş sadece üslubu biraz sert ona yapacak bir şey yok adamın kişiliğini mi değiştirelim yani. İş hakarete kayınca cezayı yiyor zaten. Yardım etmenize rağmen o yardımı kabul etmeyecek veya sizi tersleyecek adamlarla uğraşmayın abi o zaman. Mod değilken ne adamlar gördüm bu zamana kadar tartışmaya kalksam banko ceza puanı alacağım ama biliyorum o adamın bundan beslendiğini zaten. Siz elinizden gelen yardımı yapın, kötü bir durum olduğunu düşünüyorsanız raporlayın biz gerekeni yaparız merak etmeyin. İnsanlara da kafayı çok takmayın gerçek hayatta karşılaşılacakların yanında burası çocuk oyuncağı.

Anladım ben tamam sıkıntı yok bu forumun da suyu çıkmış acilen modların yenilenmesi şart..

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
hayır o özellik artık yok sadece modlar görüyor.

burda olduğu gibi

özellik bir gidip bir geliyor ben de anlamadım bunu sitede sorun var bazen videoları da resim olarak atması gibi.
Bak bu linkte tartışma yaratacak mesaj atmışsın ondan ceza yemişsin. Atma abi işte o mesajı. Bu tarz tutumları sergilemeye başladıkça normal bir üyenin yemeyeceği cezaları da yemeye başlarsın. Olay sadece kurallara değil kişiye de bakıyor. Bir kişi uyarı puanı almasına rağmen aynı tutumları sergilemeye devam ediyorsa daha fazla göze batar daha kolay uyarı puanı alır olay bu.

ha.png

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Bak bu linkte tartışma yaratacak mesaj atmışsın ondan ceza yemişsin. Atma abi işte o mesajı. Bu tarz tutumları sergilemeye başladıkça normal bir üyenin yemeyeceği cezaları da yemeye başlarsın. Olay sadece kurallara değil kişiye de bakıyor. Bir kişi uyarı puanı almasına rağmen aynı tutumları sergilemeye devam ediyorsa daha fazla göze batar daha kolay uyarı puanı alır olay bu.

Ekli dosyayı görüntüle 76648
evet orda demeye çalıştığımı ben özelden ona söyledim dış görünüşten bahsediyordum aesir onu yanlış anlamış

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
ben son uyarılardan bahsediyordum .

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
evet orda demeye çalıştığımı ben özelden ona söyledim dış görünüşten bahsediyordum aesir onu yanlış anlamış
Bahsetme abi o zaman. Ne gerek var öyle bir mesaja. Sen zaten ettiğin hatalardan dolayı daha çok göze batıyorsun öyle mesaj atarsan yersin ceza puanını kusura bakma.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Merhaba. 2012 yılından beridir bu forumdayım ve şu güne kadar gözüme takılan, iğneleyici yorum yapan, kavga etmeye yer arayan ve kullanıcıları yanlış bilgilendiren bir çok kullanıcı gördüm.
Bu forumun dışında bir kaç forumda da insanlara yardım ederken aynı kullanıcıların oralara da uğradığını söyleyebilirim.
Özellikle binlerce üyesi ve yüzlerce aktif kullanıcısı olan bu tip platformlarda bu durumların pekte önüne geçilebildiğini görmedim.
Cezalar her ne kadar ağır olsa da kullanıcı en kötü başka hesap açıp geliyor. Bu tip üyelerin hiç bir zaman tükenmeyeceğini de bilmek lazım. Yani öyle böyle geçim ediyoruz işte.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Merhaba. 2012 yılından beridir bu forumdayım ve şu güne kadar gözüme takılan, iğneleyici yorum yapan, kavga etmeye yer arayan ve kullanıcıları yanlış bilgilendiren bir çok kullanıcı gördüm.
Bu forumun dışında bir kaç forumda da insanlara yardım ederken aynı kullanıcıların oralara da uğradığını söyleyebilirim.
Özellikle binlerce üyesi ve yüzlerce aktif kullanıcısı olan bu tip platformlarda bu durumların pekte önüne geçilebildiğini görmedim.
Cezalar her ne kadar ağır olsa da kullanıcı en kötü başka hesap açıp geliyor. Bu tip üyelerin hiç bir zaman tükenmeyeceğini de bilmek lazım. Yani öyle böyle geçim ediyoruz işte.

Onu geçtim adamın üsluba bak yapmasaydın abi etmeseydin abi tarzında konuşuyor. Yazık valla foruma.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Onu geçtim adamın üsluba bak yapmasaydın abi etmeseydin abi tarzında konuşuyor. Yazık valla foruma.
technopat önerecek iseniz orayı da çok gördük. :D adamlar az kalmış hakaret edecvekler kafalarına uymayan şeyde yani anlamadım bu forum iyi.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Abi ağzına sağlık. Demek istediğim durum bu zaten. İster gerçek hayat ister sanal alem fark etmez her türlü bu tarz adamlarla sık sık karşılaşacağız ve esasen bunun önüne geçmek zor dediğin gibi. Birilerini veya bir yeri eleştirmeden önce düşünüp acaba ben burayı daha iyi bir yere getirmek için ne yaptım demek lazım.

Sen adama "Bak işine hadi, uğraştırma beni, akıl sağlığınız yerinde değil" gibi mesajlar at sonra gel benim üslubumu eleştir. Bravo cidden.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
mesela örnek vereyim orası win 10 ile ünlüdür eğer orda win 7 dersen herkes sana 3. dünya savaşı açar yani anladın...

M

Murat Burç

SDN Okuru

Sizin otariteniz yok.

Donanımı sağlam bilen bir mod atayacaksın. Yanlış bilginin altına bu yanlış bilgidir itibar etmeyeniz diye ekleme yapacak.

Reaksiyon puanı
5,172
Anladım ben tamam sıkıntı yok bu forumun da suyu çıkmış acilen modların yenilenmesi şart..
Siz yıllardır bizim çözemediğimiz problemlerin çözümünü bulmuşunuz ... Keşke burada vakit kaybetmek yerine Hakkı beye raporlasanız.

Bu forumda üye banlama görevi süper mod ve admine aittir. Üye banlama politikaları ise bizden önceki dönemde Hakkı bey ve ekibi tarafından belirlenmişitir.

Burada forumu karıştırmak yerine şikayetlerinizi sdn yetkililerine bildirebilirsiniz.

Yanlız şunu hatırlatmak isterim ki kurallar bilmediği halde konuşan üyeleri banlatacak şekilde değişirse ilk banlanan üye siz olursunuz çünkü şuan bilmediğiniz daha doğrusu hakim olmadığınız bir konu hakkında konuşuyorsunuz.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Arkadaşlar bu forumda gördüğüm kadarıyla insanlara yalan saçma sapan öneriler veren konu ile alakası olmayan cevaplar yazan sırf mesaj postu kasmak için yorum atan bazı kullanıcılar var bu kullanıcıların forumdan sınırsız atılmasını öneriyorum yada en kötü uyarı falan verilsin cidden ben rahatsız oluyorum donanım konusunda bilgisi olmayan bir sürü insan var bu kullanıcıların verdiği önerilere inanıp sistem toplayan yada hali hazırdaki sistemini güncellemek isteyen kişiler bu kullanıcıların verdiği saçma sapan önerilere göre hareket ediyorlar hem parasını çöpe attırıyorlar hemde vakit çalışıyorlar. Adamın konuyla alakalı bilgisi dahi yok saçma sapan cevaplar yazıyorlar sonra biz düzeltmek zorunda kalıyoruz. En basiti 2 gündür bir konuya yardım ediyorum Trol kullanıcının teki adamın resmen sisteminin içine etti sıvadı iyice adam mecbur format atacak şimdi.
Açık/Anlaşılır gerekçeniz ile birlikte ilgili mesajı raporlayınız.

2- Forumda herhangi bir konuyla ya da mesajla ilgili öneri, şikayet ve diğer bildirimlerinizi ilgili konunun bölüm moderatörüne " Rapor Et "butonunu kullanarak kolayca iletebilirsiniz.

Geribildirim İlkesi
Siteyle ilgili bir soru yönelttiğiniz zaman yöneticilerden biri mutlaka size geri dönüşte bulunur
.

Ceza puanları
Anlamsız Alakasız İleti göndermek
Huzur Bozucu Tartışmalar Oluşturmak