Forum.donanimhaber.com

Bu konuyu okuyanlar

ozgutozkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam güzel bir donanım inceleme siteside ben forumunun teknik destek kısmına yazamadıktan yazabilsem bile 1 cevap bile alamadıktan sonra öyle forumu ne yapayım. biliyorsan paylaşacaksın sorunun varsa soracaksın. Çok da güzel banner bence 10 numara :thumbup:

logo.gif

Benim konum burada benden başka cevap yazan varsa bu konu yüzündendir. :D

Aradığım cevaba alakasız ama divxm.com adlı forum sitesinde ulaştım o gündürki o siteye elimden geldiğince yardım ediyorum.

Biliyorsan paylaş, paylaşmayacaksan boşuna yer işgal etme. :w00t:

Vendetta_

Müdavim
Reaksiyon puanı
75
forumdakı bazı kısıler zaten oyle kral gorunumlukı soylıcek soz bulamıyorum onlra

mmorpg bolumundekılerden bahsedıyorum (zaten 5-6 gun kadar gırdım daha da gırmedım cok karısık gelıyo bana :) )

ANNE

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
( Crt veya flat ) Tüplü monitörlerde renk değişimi varsa, özellikle renkleri ham haliyle alamıyorsanız. Sarı veya gri bir hal alıyorsa, bu durum genellikle RS-232 seri port konektörünün bağlı olduğu kablo ve bileşenlerinin tamamen değiştirilip, monitör içinde lehimlenmesi gerekiyor. Böyle bir sorun ile karşılaştığımızda bu şekilde çözmüştük.

Şimdi ise bu alanda aktif görevim yok, lcd monitör için birşey diyemeyeceğim. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Saygılar.

---------- saat 02:42 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:29 eklenmişti ----------
Tamam güzel bir donanım inceleme siteside ben forumunun teknik destek kısmına yazamadıktan yazabilsem bile 1 cevap bile alamadıktan sonra öyle forumu ne yapayım.

Ayrıca; her sitenin yeri konumu çok farklıdır. Forumu da öyle. Bence birden atık kesmemek lazım.

Sonuçta sizin yaşadığınız problem yazılım kaynaklı görünmüyor, direk monitöre müdahale etmeniz gerekir. Böyle bir durumda birçok site ve forumu yetersiz kalabilir. Özellikle teknik eğitim fakültesi ile piyasa deneyiminiz yoksa size cevap verilse bile bunu uygulamak kolay değil.

Bu tür durumlarda teknik servis deneyimi iyi olan arkadaş çevrenizin olması size daha iyi bir sonuç verir. Donanımsal teknik konularda internet yetersiz kalabiliyor. Maalesef ...

Saygılar.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
DH başka bir dünyadır. ORası da benim için özeldir. DH, SDN ve Chip. Üstlerine tanımam :)

ozgutozkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
( Crt veya flat ) Tüplü monitörlerde renk değişimi varsa, özellikle renkleri ham haliyle alamıyorsanız. Sarı veya gri bir hal alıyorsa, bu durum genellikle RS-232 seri port konektörünün bağlı olduğu kablo ve bileşenlerinin tamamen değiştirilip, monitör içinde lehimlenmesi gerekiyor. Böyle bir sorun ile karşılaştığımızda bu şekilde çözmüştük.

Şimdi ise bu alanda aktif görevim yok, lcd monitör için birşey diyemeyeceğim. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Saygılar.

---------- saat 02:42 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:29 eklenmişti ----------

Ayrıca; her sitenin yeri konumu çok farklıdır. Forumu da öyle. Bence birden atık kesmemek lazım.

Sonuçta sizin yaşadığınız problem yazılım kaynaklı görünmüyor, direk monitöre müdahale etmeniz gerekir. Böyle bir durumda birçok site ve forumu yetersiz kalabilir. Özellikle teknik eğitim fakültesi ile piyasa deneyiminiz yoksa size cevap verilse bile bunu uygulamak kolay değil.

Bu tür durumlarda tekik servis deneyimi iyi olan arkadaş çevreniz olması size daha iyi bir sonuç verir. Donanımsal teknik konularda internet yetersiz kalabiliyor.

Saygılar.

Beni tatmin eden cevapta basınç lcd monitör için.... ısınınca genleşmenin artmasından dolayı basınçta artığı için sanki parmakta baskı yapılıyormuş gibi renk değişimi oluyor. Büyük ihtimal sebep bu.

Donanımhabere zaten lafım yok işlerinin üstadları benim sıkıntım forumları ile alakalıydı. Teknik yardım da zaten sıkıntılı insanlar bulunuyor. Dedimki anlarsa bunlar anlar yoksa kimse anlamaz yanılmışım. Orada cevap bulamamıştım.

Zaten benim sorunum olursa cevap olarak fazla güvenmiyorum cevabı kendim buluyorum.

1. http://divxm.com/dhcp-hizmeti-baslatilamadi-hata-kodu-5-t196854.html
2. ****

saliharda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hah, reklamdan başka birşey yok içerisinde, şişirme konular ve gereksiz bölümler cok fazla. Mobile sürümünü kullanıyor ve operatör, internet ve oyun alanları hariç hiç girmiyorum. Bir konu yazdığımda zaten cevaplanmadan 30 sayfa aşağıya kayıyor. :)

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Eğer bana sorarsanız şu an için DH, SDN nin kalitesi ile yarışamayacak durumda. Ayrıca vBulletin gibi bir forum varken halen ASP Playground da ısrar etmelerine bir anlam veremiyorum.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
DH çok karışık bir forum gibi geldi bana.Siteye bir girdinmi kayboluyorsun adeta içinde.Abuk sapuk konular açılmış , gereksiz saçma sapan mesajlarla dolu.Ama SDN çok sade.Gereksiz veya 2 konu açılmıdı diğer konu hemen kilitlenerek forum kirliliğinin önüne geçiliyor.Bütün teknolojik gündem haberlerini buradan takip ediyorum.İyiki varsın SDN...

sevdimsadece

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yah ne konuşuyorsunuz allah aşkına sdnde ben bir telefon incelemwsi gördüm telefon ne işe yarıyor çözemedim bir dh video incelemesine girin bakın bakalım nasıl bir kalite var hemen aşalayın durun ben kaybolmuyorum seviyorum orayıda burayıda uslub bıraz agır ve infazsız olmuş demedi demeyin lütfen türkiyede onlar gibi inceleme yapan bir yer varmı allah aşkına bir incelemelerine bakın burasıda orasıda kaliyeli ama lütfen yorumu dengeli yapınız

ben şikayetçiyim arkadaş sdn den samsun telefon gösteriyorlar adam anlatıyr ama teknik detay ortada yok telefon internete giriyor ama flahs çalışıyormu çalışmıyormu belli degil ayzıyoruz böyle olmaz yorum yayınlanmıyor yazıyorum donanım habere yorumu eleyen olmuyor mesut çevik gereken cevabı iliştiriyor kibarca yardımcı oluyor kalite bence budur

arif44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çocukları yönetici yapmışlar herkesi banlayarak, ceza puanı vererek eğleniyor denyolar.

erayyynn

Doçent
Reaksiyon puanı
3
DH'nin içeriği güzel fakat iç karartıcı bir havası var.
SDN+Chip vazgeçilmezim :mrgreen:

ayteking

Asistan
Reaksiyon puanı
10
SDN bir numaradır. cevabımı alamadığım sorum olmadı. allah razı olsun. ben de bildiği kadarını anlatmaya çalışırım hep.

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Sdn forum daha dh nin 4 te 1 i bile edemez.Bir kaç kötü şey için koca forumu karalamaya hakkınız yok.Ne incelemeler var ne bilgilendirici konular var başka yerde(!) göremediğim

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
SDN ye ne zaman soru sorsam bir cevap geliyor . Bu forumu farklı kılanda bu zaten :)

Sade Görünüm + Hızlı Cevap + İlkeli Yönetim + Yeniliklere açık = SDN

D:H sitesinin nasıl bir site olduğunu çözemedim ben açıkçası konu açıyorum konuyu br daha bulamıyorum :D

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
DH çok karışık bir forum gibi geldi bana.Siteye bir girdinmi kayboluyorsun adeta içinde.Abuk sapuk konular açılmış , gereksiz saçma sapan mesajlarla dolu.Ama SDN çok sade.Gereksiz veya 2 konu açılmıdı diğer konu hemen kilitlenerek forum kirliliğinin önüne geçiliyor.Bütün teknolojik gündem haberlerini buradan takip ediyorum.İyiki varsın SDN...
SDN, DH'nin yaşına ulaştığı zaman karşılaştırırsınız abuk sabuk konuları gereksiz mesajları.

Kısmende olsa klasmanları farklı bu iki sitenin. DonanımHaber, adı üstünde donanım. Sadece donanım olayına bakıyor. Ama SDN olayı daha geniş ele alıyor.

Kalkıp DH'ye saydırmanın alemi yoktur. Kuşkusuz ki Türkiye'de ki en büyük donanım sitesidir.

ayazefe

Asistan
Reaksiyon puanı
5
8 yaşından 15 yaşına kadar bütün veletlerin post kasmakla uğraştığı aptal saptal konuların açıldığı türkiyenin en büyük ve en salak saçma sitesi

martymcfly

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
konudışının tadını kaçıran veletler dışında oldukça güzel bir site ben çok faydalandım.

sabayon

Asistan
Reaksiyon puanı
6
yönetcilerini falan takmam üyede değilim ama gercekten çok faydalı işler çıkaran birçokkişi var srmanıza bile gerek yok okuyun yeter dh. yi

Ugur851

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam sdn'nin benim için yeri çok farklı çok şey öğrendim burdan ama diğer tarafta da dh olunca işler değişir. Bence şu an en dolu forumudur. Aklınıza gelecek her türlü konuda profesyonel bilgi alabilirsiniz; en basitinden dijital fotoğraf bölümünü karşılaştırın bir diğer forumla yada otomobil geneli ya da teknik destek... bu böyle uzar gider. Madem o kadar kötü bir forum neden googla'da bir şeyler aradığınızda her zaman ilk sonuçlar arasında yer alıyor. Burada forumu kötülemenizi anlayamıyorum...

visualize

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Olumlu, olumsuz her yorumunuz için DH forum yönetimi adına teşekkürlerimi sunarım.

ufukcoskun

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
SDN'in de DH'ın da benim için yeri ayrı.Konu dışını bilmem ama diğer bölümleri gayet yararlı geliyor.Yukarıda bir arkadaş daha bahsetmiş :) Tema değişse artık yenilik güzel olur :)

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
şimdi DH yi biraz yargısız infaz etmişsiniz. DH çok büyük bir portal kalkıpta bir bütün olarak görüpte yorum yapmak bence doğru olmaz :) eski üyelerinden biriyim (gerçektende eski :D) lakin internetin günümüzde hızlıca yaygınlaşması nedeniyle daha fazla kesme hitap etmesi elbette beraberinde daha fazla sorumluluk ve sorun anlamına geliyor. özellikle son zamanlarda 16- yaş gurubunun çekirge sürüsü gibi hızla yayılmasından sonra sadece dh değil hatta forumlar değil oyun sektörünün bile içine etmiş durumdalar :D genelde dh de girmemeniz gereken yerler konu dışı oyun bölümü felandır zaten orda da çok fazla işiniz olmaz :) bir kaç kategoriyi foruma maal etmek bence doğru değil ki senelerini vermişler ve içerik olarak çok zenginleşmiş bir platforuma bnu yapmak saygısızlık olur :)

ANNE

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Olumlu, olumsuz her yorumunuz için DH forum yönetimi adına teşekkürlerimi sunarım.

Hımm, gerçek dediğiniz doğruysa güzel. O zaman şunu sorayım.

Daha anlaşılır bir şekilde forumunuz tasarlanamaz mı? Özellikle, neden ASP Playground'e ısrarcısınız. Anlayamadım.

vBulletin® ' neden kullanmıyorsunuz?

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Dh'de gerçekten çok sağlam elemanlar vardır her daim, hakkını yemeyelim. Bir konu açıp soru sorarsınız, öyle detaylı bir cevap alırsınız ki sorduğunuza pişman olursunuz.:) Aynı şekilde açtığınız konuya kimse ilgi de göstermeyebilir, ya da onlarca bicirik sinir katsayınızı yükseltebilir. DH'ye ilk üyeliğim sanırım 2003 idi. Evde yeni sistem toplayıp, deli gibi overclock ve bench kastığım zamanlarda google'den çok girerdim DH'ye. Sanırım aynı durumda olup da girmeyen yoktur.
Saygı ve sevgiler efendim.

kayıp kuşak

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Ben Sdn yle tanıştığım günden beri bağımlısı oldum neyleyim diğer siteleri