Formula1'i Takip Edebileceğim En Ucuz Yöntem

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Merhaba arkadaşlar, F1 2017'yi takip etmek için Türkiye'de S-Sport kanalının olduğu paketleri satın almamız gerekiyormuş. Bu kanalın bulunduğu d-smart fiyatları gerçekten çok fazla, sadece tek bir program için 2 yıllık 700 TL vermek beni aşıyor.

Digiturk Playde buldum bu kanalı aylık 12.99 demişler. Kullandığın kadar öde ve taahhüt olmaması gerçekten çok iyi ama malum 3 mbps ile nasıl izleriz o da var. Daha uygun F1 2017'yi izleyebileceğim bir program/sistem/platform var mı?

Şu ana kadar bulduğum en ucuz fiyat 12.99 oldu, yabancı kanallarda ücretsiz veriyorlar mı bilmiyorum ama dil fark etmez, bilgisi olan yoruma bildiklerini yazarsa memnun olurum.

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Türkcell tv yıllık abonelik var aylık 10tl ben oradan izliyorum. Sırf f1 için aldım ama ilk yarış tat vermedi.

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Ayrıca tv uygulamasını diğer hatlardan da kullanabiliyorsun. Webden de izlenebiliyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ayrıca tv uygulamasını diğer hatlardan da kullanabiliyorsun. Webden de izlenebiliyor.
Taahhüt var mı? Birde internet malum 3 mbps olunca hd kanallarda sorun çıkmıyor mu?
--- Gönderi Güncellendi ---
Edit: Turkcell tv web,cep,tabplet aboneliğine baktım da ssport kanalı yok gözüküyor onda, ssport ev paketınde var.
Sırf f1 için aldım ama ilk yarış tat vermedi.
Daha 1. yarış ve arabada ufak değişiklikler var 2-3 yarış sonra kıvamına gelir diye düşünüyorum:)

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Taahhüt var mı? Birde internet malum 3 mbps olunca hd kanallarda sorun çıkmıyor mu?
Edit: Turkcell tv web,cep,tabplet aboneliğine baktım da ssport kanalı yok gözüküyor onda, ssport ev paketınde var.

Daha 1. yarış ve arabada ufak değişiklikler var 2-3 yarış sonra kıvamına gelir diye düşünüyorum:)
Aldanma yok gözükmesine kanal mevcut. Full cep paketi aldım ben. Aylık paket yaparsan taahhüt yok, fiyatı 14,90. Yıllık pakette taahhüt var aylık fatura 10tl.

Benimde yarış günü kotayı aştığımdan hız 3mbps idi. Sorunsuz izledim bilgisayarda.

Edit: Nasıl başlarsa öyle gider bence. Önümüzde çin yarışı var. Geçen sene geçiş rekoru kırılan pist. Bakalım herşey belli olur orada.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Aldanma yok gözükmesine kanal mevcut. Full cep paketi aldım ben. Aylık paket yaparsan taahhüt yok, fiyatı 14,90. Yıllık pakette taahhüt var aylık fatura 10tl.

Benimde yarış günü kotayı aştığımdan hız 3mbps idi. Sorunsuz izledim bilgisayarda.
Yayın kalitesi nasıl? 720p, 1080p ? Birde evde süperonline fiber mi kullanıyorsun?
Nasıl başlarsa öyle gider bence. Önümüzde çin yarışı var. Geçen sene geçiş rekoru kırılan pist. Bakalım herşey belli olur orada.
Bu sene yapılan değişiklerle beraber arabalar pist başına 5 saniye daha hızlanacak yeni rekorlar kırılacak v.s. demişlerdi.

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Yayın kalitesi nasıl? 720p, 1080p ? Birde evde süperonline fiber mi kullanıyorsun?
720 malesef tek sorun o bence. Yakından izlersen sıkıntı ama uzaktan izlersen tat veriyor :) bana yetiyor ama görüntü net olsun istersen 1 aylık dene bence. Paketi denemeye karar verirsen yarışdan 1 gün önce satın al 1 ay kullanırsın en kötü 2 yarış izlersin :)

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
720 malesef tek sorun o bence. Yakından izlersen sıkıntı ama uzaktan izlersen tat veriyor :) bana yetiyor ama görüntü net olsun istersen 1 aylık dene bence. Paketi denemeye karar verirsen yarışdan 1 gün önce satın al 1 ay kullanırsın en kötü 2 yarış izlersin :)
Evde ttnet hipernet mevcut.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Digiturk Play ve Turkcel Tv+ ikisinin yayın kalitelerini biraz karşılaştırıp araştırayım o vakit. Taahhütsüz fiyatları neredeyse aynı.
Evde ttnet hipernet mevcut.
Acaba Turkcell tv+ evde süperonline fiber kullanan kişilere 1080p yayın veya kota harcamama gibi ayrıcalıkları var mı diye merak ettim, onu da araştırayım :)

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Digiturk Play ve Turkcel Tv+ ikisinin yayın kalitelerini biraz karşılaştırıp araştırayım o vakit. Taahhütsüz fiyatları neredeyse aynı.
Araştır bakalım. Video falan çekip youtuba atsam işine yararmı kaliteyi anlayabilirsen atarım yani eve gidince :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Araştır bakalım. Video falan çekip youtuba atsam işine yararmı kaliteyi anlayabilirsen atarım yani eve gidince :)
Bandicam ile 2dk'lık bir video çekip dropbox, onedrive, google drive gibi bulut depolamaya atsan benim için iyi olur:)

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Bandicam ile 2dk'lık bir video çekip dropbox, onedrive, google drive gibi bulut depolamaya atsan benim için iyi olur:)
Bandicam nedir ne işe yarar bilemedim şimdi ama eve gidince kardeşim halleder yayın işlerinden iyi anlar o :)

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68

Acaba Turkcell tv+ evde süperonline fiber kullanan kişilere 1080p yayın veya kota harcamama gibi ayrıcalıkları var mı diye merak ettim, onu da araştırayım :)

Yayın kalitesi olarak bir fark olmuyor ancak Superonline fiberliysen kotandan düşmüyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yayın kalitesi olarak bir fark olmuyor ancak Superonline fiberliysen kotandan düşmüyor.
Turkcel Tv web,cep,tablet paketinde de süperonline fiber kullanıcılarının kotasından düşüyor mu düşmüyor mu? Yoksa sadece Turkcel Tv ev kullanıcıları için geçerli birşey mi?

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Turkcel Tv web,cep,tablet paketinde de süperonline fiber kullanıcılarının kotasından düşüyor mu düşmüyor mu? Yoksa sadece Turkcel Tv ev kullanıcıları için geçerli birşey mi?
İkisi için de geçerli.

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Ben süperonline üyesi değilim benimde paketten düşmüyor. 10gb kota veriyor onunla yetiniceksin mobilde. 10gb bittiğinde mevcut paketinden yemeye başlıyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ben süperonline üyesi değilim benimde paketten düşmüyor. 10gb kota veriyor onunla yetiniceksin mobilde. 10gb bittiğinde mevcut paketinden yemeye başlıyor.
Bizim evde Turkcell mobil kullanan olmadığı için mobil hat için verdikleri 10gb bir işimize yaramayacak gibi, evde wifi üzerinden izleyeceğim.

Akşama unutma bekliyorum yayın kalite videosunu :)

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Bizim evde Turkcell mobil kullanan olmadığı için mobil hat için verdikleri 10gb bir işimize yaramayacak gibi, evde wifi üzerinden izleyeceğim.

Akşama unutma bekliyorum yayın kalite videosunu :)
Onu eve geçince çözücem konya yolundayım konya :)

de_la_vega_66

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Türkcell tv yıllık abonelik var aylık 10tl ben oradan izliyorum. Sırf f1 için aldım ama ilk yarış tat vermedi.

aaa olur mu ya. ilk yarış gayet güzeldi. ferrari'lerin mercedes hegemonyasına sor vereceğinin işaretlerini verdi. bence sezon çok güzel olacak :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Mercedes hız saklıyor bence. Çinde herşey belli olur.
Değişen lastik ve arabanın parça boyutlarıyla birlikte takımlar daha yeni adapte oluyor bence, sonuçta 8 cm genişleyen bir tekerlek var ortada, ona oranla da hızlanan bir araç :)

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
@Lazzz Çin'de herşey belli olur. Benim en sevdiğim dönemler Mclaren Mercedes, Ferrari, BMW Wıllıams çekişmesinin olduğu zamanlardı. Aradan Renault, Honda gibi takımlar çıkardı zaman zaman.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Benim en sevdiğim dönemler Mclaren Mercedes, Ferrari, BMW Wıllıams çekişmesinin olduğu zamanlardı. Aradan Renault, Honda gibi takımlar çıkardı zaman zaman.
Mercedes kendini çok aşırı geliştirdi diğerleri pek geliştiremedi, bu yüzden çekişme azlamıştı, yeni düzenlemelerle birlikte diğer takımlarında mercedesle çekişmeye girmesi planlanıyor zaten.

Video için teşekkür ediyorum, kalite biraz düşük gibi geldi. Sanki frame sayısı düşük gibi ama o da ekrandan kayıt çekme filan fark etmiş olabilir. Bu videoyu çektiğin tv+'ta en yüksek kalite dimi?

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Mercedes kendini çok aşırı geliştirdi diğerleri pek geliştiremedi, bu yüzden çekişme azlamıştı, yeni düzenlemelerle birlikte diğer takımlarında mercedesle çekişmeye girmesi planlanıyor zaten.

Video için teşekkür ediyorum, kalite biraz düşük gibi geldi. Sanki frame sayısı düşük gibi ama o da ekrandan kayıt çekme filan fark etmiş olabilir. Bu videoyu çektiğin tv+'ta en yüksek kalite dimi?
Benim gördüğüm en iyi kalite buydu. Net hızı 3mbps olduğundan otomatik olarak 720p de kalıyor olabilir mi diye aklıma gelmiyor değil. Ay başında tekrar bakarım kalite 1080p ye çıkıcak mı diye.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Hakkinen'den sonra bırakanlar el kaldırsın. :D

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Benim gördüğüm en iyi kalite buydu. Net hızı 3mbps olduğundan otomatik olarak 720p de kalıyor olabilir mi diye aklıma gelmiyor değil. Ay başında tekrar bakarım kalite 1080p ye çıkıcak mı diye.
Manuel olarak ta ayarlanması lazım değil mi ki :) Ben bu olayı biraz araştıracağım :)

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Manuel olarak ta ayarlanması lazım değil mi ki :) Ben bu olayı biraz araştıracağım :)
Manuel ayarı ben bulamadım. Belki genel ayarlar kısmında böyle bir seçenek olabilir hiç bakmadım :) araştırıp daha iyisini bulursan haber ver ben deneme amaçlı aylık yaptırmıştım onuda ilk deneme ücretsiz ondan yararlandım :) taahhütüm yok yani iyisi varsa bende geçerim.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Manuel ayarı ben bulamadım. Belki genel ayarlar kısmında böyle bir seçenek olabilir hiç bakmadım :) araştırıp daha iyisini bulursan haber ver ben deneme amaçlı aylık yaptırmıştım onuda ilk deneme ücretsiz ondan yararlandım :) taahhütüm yok yani iyisi varsa bende geçerim.
Dıgıturk Play' 12 aylık 90 TL filandı daha ucuza geliyor sanki, arada 15*12=180, hadi taahhüt verdin diyelim 10*12=120 TL. 30 TL fark ediyor o da 3 aylık bedele tekabül ediyor. Ben bu iki platformu da müsait bir zamanda iyice bir araştırayım sana da bilgi veririm :)

Son düzenleme: