Formula 1'de feci kaza!

Bu konuyu okuyanlar

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Formula 1 dünyası, Jules Bianchi'den gelecek iyi haberi bekliyor... Marussia'nun Fransız pilotu, Japonya Grand Prix'sinde yaptığı kaza sonrası hastaneye kaldırıldı.

kaza3_6GYQ5.jpg

Formula 1'de sezonun 15'inci yarışı Japonya Grand Prix'si, yağmur nedeniyle güvenlik aracı arkasında başladı...

Yarışın 44'üncü turunda Adrian Sutil kaza yaptı ve piste güvenlik aracı girdi.O anda otomobilinin kontrolünü kaybeden Jules Bianchi, Sutil'in aracını çekmek için pistte bulunan vince çarptı.
Bianchi'yi hastaneye götürmek üzere helikopter geldi ancak hava şartları nedeniyle Fransız pilot kara yoluyla götürüldü.

Bianchi'nin durumuyla ilgili açıklama yapan Uluslararası Otomobil Federasyonu Basın Sözcüsü Matteo Bonciani, Fransız pilotun bilincinin kapalı olduğunu belirtti.Kaza nedeniyle kısa kesilen yarışı, Mercedes'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton kazandı.

Kaynak: Ntvspor.net

FIA'dan gelen açıklama:

42. turda 7. virajın çıkışında Sutil'in aracı kontrolden çıkıp bariyerlere çarptı. Pilotlar sarı bayrak yardımıyla olaydan haberdar oldular. Sutil'in aracını çekmek için vinç yardımı alındı. Sutil'in aracı çekilirken 17 numaralı pilot Jules Bianchi aracının kontrolünü kaybedip pistteki vincin arka kısmına çarptı. Güvenlik aracı ile birlikte Bianchi'nin tedavisi için piste ambulans alındı. Bianchi aracından çıkarılıp ambulans ile hastahaneye götürüldü.

Hastahaneden gelen sonuçlara göre Bianchi'nin başının bazı kısımlarından yaralandığı belirlendi ve acilen ameliyata alındı. Ameliyattan sonra yoğun bakıma alınıp durumu izlenecek.

http://www.fia.com/news/note-media-regarding-jules-bianchi

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Valla o kadar kaza haberi gördüm, okudum, bizzat canlı yayında kazaya şahit oldum ama, şimdi gelseler bana f1 pilotluğu teklif etseler, bir saniye düşünmem kabul ederim...

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
En son olarak ameliyattan çıktığını okumuştum yoğun bakımdaymış kafasından bayağı bir hasar almış zaten bir çok resimde kask falanda dağılmış hatta takla barı falanda yerinde yoktu kaza sonrasında umarım iyileşir umarım her şey iyi olur tüm dualarımız seninle Bianchi