Formata devam etmeyip yeniden başlayan ve masaüstüne geçen bilgisayar.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
14
Şimdi bizim güç kaynağı bozuldu. Çünkü sürekli güç kesilip duruyordu. En sonunda cızırtı çıktı açılmadı bir daha. Bu sefer başka kasadan GIGABYTE GA-EP45-UD3LR marka anakart taktım bu güç kaynağına. Söktük ve ön panel power bağlantılarını doğru yaptık yanlış yaptık fakat açılmadı. Çok uğraştık. Sonunda başka bir güç kaynağını taktık çalıştı. Fakat şöyle bir problem var. HDD' yi taktık bu sefer format atılmıyor. Yani DVD-ROM aracılığıyla yapılan işlemde ön yükleme için bir tuşa basın çıkıyor basıyoruz herhangi bir tuşa kuruluma geçiyor, fakat Windows yüklenmede dosyaların kopyalanması, genişletilmesi, güncellenmesi derken sırada yeniden başlatma geri sayımı çıkıyor ya işte bu işlemde yeniden başlattıktan sonra format işlemine devam etmiyor. Sanki hiç format atmak için DVD takmamışız gibi ve hiç kurulum için boş alan seçmemişiz gibi Windows masaüstüne format atılmamış olarak eski masaüstü geliyor. USB' den format atmada ise BIOS ayarlarından başarıyla USB öncelikli olarak önyüklenecek olan sürücüyü seçiyorum ama bunda Windows logosu çıkıyor bu sefer kurulum için ekrana hiç geçmiyor hep reset atıp eski masaüstüne geri dönüyor. Ben bu anakart üzerinden çok format attım USB ve DVD aracılığıyla normal olarak başarılı format gerçekleştirdim defalarca. Yani düzgün olarak format için gerekli işlemleri yaptım ve eminim düzgün işlemleri yaptığıma, fakat format için gerekli adımları yaptığım halde format gerçekleşmeden reset atıyor. Format atmada mavi ekran felan yok sadece format için gerekli işlemlere devam etmeden ve reset atarak Windows 10 PRO masaüstüne geri dönüyor.

Bu arada Windows masaüstü anormal derecede yavaş ve Kaspersky internetten güncelleme 17 MB civarı dosyalar 2 saate yakın yüklenmeye çalıştı fakat başarısız oldu. Eskiden böyle değildi, internet hızlıydı ve Windows dosyaları çok hızlı gerçekleştiriyordu. Ne olduysa güç kaynağının bozulup ön panel bağlantılarının bozuk güç kaynağında çalıştırılmaya çalışılmasından ve bağlanmasından sonra bu sorun meydana çıktı. Bütün donanımlar anakart sürücüsünden tanıltıldı. Eskiden bu sorun çıkmadan şimdi ki halinden çok daha hızlıydı. BIOS sıfırlama, pili çıkartıp takma vb. yapıldığı halde böyle sorun devam ediyor.

Ben anakartın artık zarar görüp böyle sorunlara sebeb olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Windows'u masaüstünden kurmaya çalıştığımda 2 saat civarı uzun sürdü bu sefer format gerçekleşti ama hâlâ eski klasörler masaüstünde değişen birşey yok, program ekle kaldırdan hiçbir program silinmemiş, C:'ye baktım sadece Windows old oluşmuş. Sizin görüş ve önerilerinizi almak istiyorum.

İşlemci: Intel Pentium 4 2.70 GHz
RAM: 4 GB, kullanılan RAM 3,50 GB
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 32 bit fakat 64 bit tabanlı.
Ekran Kartı: Nvidia GeForce 9800 GT
Güç Kaynağı: Super Power 350 W çok sağlam ve sorunsuz bir güç kaynağı.