Format Sonrası Mavi Ekran Hatası

Bu konuyu okuyanlar

yilmazkomurcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba iyi günler, bilgisayarımda oyun oynarken ve diğer işlerimi hallederken beklediğim performansı alamıyordum ben de ekran kartı driver'ını guncellemeyi düşündüm ve ekran kartımin driver'ını kendi sitesinden indirip kurdum ancak bundan sonra harici ekran kartı aygıt yoneticisinde ve driverda gözükmüyordu işlemciye gömülü olan ekran kartı gözüküyordu ben de format atmayı düşündüm ancak format attiktan sonra masaüstüne geldikten birkaç dakika sonra mavi ekran verdi ve bilgisayar siyah ekranda kalıp açılmadı ben de tekrar format attım ve güncellemeleri yapmak için güncellemeleri denetleye bastım ve bisuru güncelleme buldu tam hepsi indirilmişken hata verdi ben de yeniden dene dedim ve mavi ekran verdi ve yeniden başladığında siyah ekrsn kaldı böyle 5-6 kez format attım ve düzelmedi ne yapmam gerek

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba,
Formatta kullanılan medyayı nereden indirdiniz?

BIOS ana ekranında Total Installed Memory yüklü RAM miktarı (MB) doğru olarak mı görünüyor?

Windows sürümüne göre değişebilir
C:\Windows\minidump veya C:\Winnt\minidump dosya yolunda (örnek) Mini091118-01.dmp gibi .dmp uzantılı dosyalar olacak. Bunlara bakıp incelemek bize fikir verebilir. Bunlardan birini yükleyip paylaşır mısın. Mavi ekran hatası izin vermiyorsa, ağ destekli güvenli modda bilgisayarınızı başlatınız ve öyle deneyiniz.