format esnasında disk sürücü oluşturma

Bu konuyu okuyanlar

paulay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
merhabalar , format attıktan sonra şüpheye düştüğüm ve sizinlerin bilgileriyle desteklenilmesi gereken bi konuyu sormak istiyorum izniniz olursa ..soruyu sorarken biraz karışık olabilir bunun icin de özür mümkün oldugunca düzgün bi dil de anlatmaya izah etmeye çalışacağım .

windows 10 format işlemimi yaparken dikkatimi birşey cekti. windows 10 format esnasında disk sürücü bölümleri oluştururken C ve D olmak üzüre iki sürücüm var ve bunları oluştururken hic bir ayarlama yapmadan ( boyutlarına dokunmadan ) oldugu gibi oluştururyorum . windows kendine yedek bölümler oluşturuyor herhangi bi cökmeye karşı bazen 3 , 4 bölüm oluşturabiliyor ..burası okey .. ama bazende Başka zaman format atmak istediğimde 1 tane bölüm oluşturuyor sisteme cökmelerine karşılık . bunun sebebi nedir..?

umarım derdimi ifade etmişimdir :confused2:

Son düzenleme:

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Oluşan disk sayısı kurulum türüne göre değişebilir örnek verecek olursak EUFI kurulum yapıyorsanız 3 disk bölümü oluşturulur, normal bir kurulumda ise 1 veya 2. Durumu belirtmişsiniz zaten, bu işlemler tamamen bilgisayarı kurtarma işlemleri içindir. Geri yükleme vs. gibi. Özel kurulum yaparken diskleri oluşturduktan sonra Windows'un kurulacağı disk'i seçtikten sonra ileri dedikten sonra uyarı şeklinde bu konunun açıklamasına ulaşabilirsiniz.

paulay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
öncelikle cevap için teşekkür ederim. EUFI kurulum yapıyorum evet . Dediginiz gibi '' C disk surucusunu olustururken 3 bolum olusturuyor bunlar .Kurtarma - sistem - MSR - yedekleme bölümleri oluşturuyor .dogrumudur , bunlari bicimlendirme yapiyormuyuz ?

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Evet yapamazsınız root olmanızı ister, kurulum esnasında erişemeyeceğiniz bir konumdur.