format atmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Flexix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
merhabalar
elimde çok eski ve kötü bir laptop var var buraya kadar ok
ama sıkıntı olan konu laptopda daha önce hiç duymadığım lubuntu adında bir işletim sistemi yüklü
ben bu bilgisayara windows xp yüklemek istiyorum 526 mb ram ile ancak o olur
ama format yada kurlum kısmında sıkıntı yaşıyorum 16 gb lık san disk ile kurmak istiyorum
youtube da bunla alakalı çok birşey bulamadım
yardımcı olabilecek herhangibi bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim
teşekkürler

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
bir hata ekranı mı var

HATA EKRANI YOKSA:
bu şekilde format diskini yaptıktan sonra format atın

Eğer bir hata varsa lütfen buraya ekranın fotoğrafını atın :)

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
pardon link atamamışım :)

Kod:
https://medium.com/@yuceltoluyag/linuxta-uefi-windows-10-format-usb-olu%C5%9Fturma-resimli-anlat%C4%B1m-4f8362cfef39

Flexix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
pardon link atamamışım :)

Kod:
https://medium.com/@yuceltoluyag/linuxta-uefi-windows-10-format-usb-olu%C5%9Fturma-resimli-anlat%C4%B1m-4f8362cfef39
hata ekranı yok şöyleki flash bellek içine youtube daki anlatılan şekilde kurdum ama bios ayarlarından ayarı yapıp bilgisayarı yeniden başlatınca bi sonuç alamadım

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
bios ayarlarınızı atar mısınız lütfen fotoğrafını çekerek :)

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Selam,

BİOS dışında da seçmeli başlangıç menüsüne ulaşabilirsiniz. Eğer anakart modelinizi paylaşırsanız konuyla alakalı sizi hangi tuşun seçmeli başlangıç (boot) menüsüne yönlendireceği konusunda bilgilendirelim. Eğer yanlış anlamıyorsam ve işletim sisteminiz UBUNTU ise Terminale komut yazmayı biliyorsanız, oradan da direkt usb boot ile başlatmanız konusunda yardımcı olabilrim.

Flexix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Selam,

BİOS dışında da seçmeli başlangıç menüsüne ulaşabilirsiniz. Eğer anakart modelinizi paylaşırsanız konuyla alakalı sizi hangi tuşun seçmeli başlangıç (boot) menüsüne yönlendireceği konusunda bilgilendirelim. Eğer yanlış anlamıyorsam ve işletim sisteminiz UBUNTU ise Terminale komut yazmayı biliyorsanız, oradan da direkt usb boot ile başlatmanız konusunda yardımcı olabilrim.
gerek kalmadı teşekkür ederim