Format atamıyorum - Windows Boot Manager 0xc000000f [ÇÖZÜLDÜ]

Bu konuyu okuyanlar

bekirinbabasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar
Toshiba satellite laptobuma Win 7 ile format atmak istedim
Format sırasında Disk D ve C yi biçimlendirdim
Sora formatta bi hata oluştu ve tamamlanamadı.
Ardından Win 7 , XP cd leri ile format atmaya çalışıtığımda ise aşağıdaki yazı ile karşılaşıyorum
Boot ayarlarından Cd-rom u seçiyorum , tekrar deniyorum , aynı hatayı alıyorum
bilgisayarı cd takmadan çalıştırıyorum aynı hatayı alıyorum

Ne yapmam gerekiyor ?
Yardım edin lütfen

Windows Boot Manager

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause.To fix the problem:
1. Insert your Windows installstion disc and restart your computer.
2. Choose your language settings, and then click "Next."
3. Click "Repair your computer."

If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

File: /Boot/BCD
Status: 0xc000000f
Info: An error occurred while attempting to read the boot configuration data

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
1.format atarken başka disk ve ya usb takılımı laptop takılıysa cıkar.

2 format ekrana gelince disk bicimlendirme D disk sil başka da varsa da sil GB bir eyere toplansın yani Sadece C disk bırak sonra bicimlendir tek Disk bölümü olarak C kalsın öyle format at.

3 laptop kaç tane ram takılı ikisi uyumlu bir birilerine örnek markalar aynımı aynı değilse birinden birini cıkar öyle format at ikiside aynısa yine birini cıkar tek ram olarak format at format sonra sı takarsın yine.

4. Bios ayarlarını default yap F10 ile save yap bir dene bunları bakalım olmazsa yaz

ha birde format ekranında aşağıda resim ekran geldiğinde komut komut istemi gir disk C: olarak sec chkdsk yaz disikin onarsın bu adamı yukardaki 2 secenek yaptıkdan sonra yap.

66b9e3c2-bb67-47bf-802c-b753b54bcc19_0.jpg

bekirinbabasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
komut sisteminde chkdsk yaptım ,
Windows dosya sistemini gözden geçirdi ve hiçbir sorun bulamadı '' yazıyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

1.format atarken başka disk ve ya usb takılımı laptop takılıysa cıkar.

2 format ekrana gelince disk bicimlendirme D disk sil başka da varsa da sil GB bir eyere toplansın yani Sadece C disk bırak sonra bicimlendir tek Disk bölümü olarak C kalsın öyle format at.

3 laptop kaç tane ram takılı ikisi uyumlu bir birilerine örnek markalar aynımı aynı değilse birinden birini cıkar öyle format at ikiside aynısa yine birini cıkar tek ram olarak format at format sonra sı takarsın yine.

4. Bios ayarlarını default yap F10 ile save yap bir dene bunları bakalım olmazsa yaz

ha birde format ekranında aşağıda resim ekran geldiğinde komut komut istemi gir disk C: olarak sec chkdsk yaz disikin onarsın bu adamı yukardaki 2 secenek yaptıkdan sonra yap.

66b9e3c2-bb67-47bf-802c-b753b54bcc19_0.jpg

komut sisteminde chkdsk yaptım ,
Windows dosya sistemini gözden geçirdi ve hiçbir sorun bulamadı '' yazıyor

tekrar merhaba
win 7 cd si ile format atmayı denedim tekrar
bu sefer oldu. yüklemeler yapıldı. tüm hepsi
en son format ekranında ' 10 saniye sonra tekrar başlatılacak' yazdı
tekrar başlatıldı ancak windows ekranı gelmiyor bu seferde ? ??

''windows başlatılıyor'' yazısı çıkıyor
10 saniye sora yazı gidiyor ekran siyah ve hiç bişi gelmiyor ekrana

S

SDN Okuru

SDN Okuru
amma komik konu format atmak istiyor ama çakma xp ile uğraşıyor... o cd çalışıyor mu bi kontrol et...

bekirinbabasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
amma komik konu format atmak istiyor ama çakma xp ile uğraşıyor... o cd çalışıyor mu bi kontrol et...

kardeşim , cahil değiliz o kadar
komik olan sensin ki atlamışsın anlamadan
ben zaten baştan parayla satın aldığım win 7 ile kurmayı denedim , olmadığı için başka yollara başvurdum

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19

bak arkadaş doğru söylüyor ama denemişsin zaten ozaman sana şunu söyleyim bilgisayarını kapata yeni den ac bios yazıları gelmeden F8 bas bırak 2-3 defa gelen ekran da şunu bir tıkla 640x480 olanın üzerine gel enter bas acılsın bakalım olmadımı

last know good olanı üzerine gel bu sefer sırayla tekrar dene

en son güvenlik mod bir gir

w7_bootoptions.jpg

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Normal chkdsk işe yaramayabilir sadece chkdsk mi yazdın?

chkdsk c:/f/r yazarak yaparsanız biraz uzun sürer ama derinlemesine tarayıp onarma işlemi yapar.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
usb üzerinden format atmayı denediniz mi?

bekirinbabasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
C sürücüsüne format atamadım
bende Win 7 cd si ile D sürücüsüne yükledim windows 7'yi
bilgisayar açıldıktan sonra C sürücünü biçimlendirdim
şuan windows açılırken 2 tane win 7 gözüküyor
o da çok problem değil
hallettim yani
çözdüm

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Laptop windows 8 li miydi acaba??. Yani diski biçimlendirmeden önce.

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
C sürücüsüne format atamadım
bende Win 7 cd si ile D sürücüsüne yükledim windows 7'yi
bilgisayar açıldıktan sonra C sürücünü biçimlendirdim
şuan windows açılırken 2 tane win 7 gözüküyor
o da çok problem değil
hallettim yani
çözdüm

Çözüldü olarak not geçiyorum.
Run komutunu yani çalıştırı açınız (alt tuşunun yanındaki windows tuşuna basılı tutarak + R ),
msconfig.exe yazıp entera basın.
Açılan sistem yapılandırması penceresinin 2.sekmesindeki "Ön yükleme" bölümüne girin.
2 Tane windows 7 ön yüklemesi görünecektir. Geçerli olanı kalsın ama hatalı olanı seçip silin. Yanlış olmasın dikkat edin.

bekirinbabasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çözüldü olarak not geçiyorum.
Run komutunu yani çalıştırı açınız (alt tuşunun yanındaki windows tuşuna basılı tutarak + R ),
msconfig.exe yazıp entera basın.
Açılan sistem yapılandırması penceresinin 2.sekmesindeki "Ön yükleme" bölümüne girin.
2 Tane windows 7 ön yüklemesi görünecektir. Geçerli olanı kalsın ama hatalı olanı seçip silin. Yanlış olmasın dikkat edin.

Çok teşekkür ederim
ilgi ve yardımlarınız için

Laptop windows 8 li miydi acaba??. Yani diski biçimlendirmeden önce.

hayır , win 7 vardı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S.a öncelikle. Arkadaşlar Bu sizden kaynaklanan bir sorun deil laoptop yenidir büyük ihtimal yeni nesil bilgisayarlarda bios sürümü desteklenmiyor yani format atamıyorsunuz format atmadan önce bios sürüm atılmalıdır buda 60-70- 100 liraya kadar cıkıyor daha sonra kolaylıkla format atabiliyorsunuz bilgisayar üreticilerin yeni teknigi teknik servise götürüp bios atıldıkdan sonra istediginiz kadar format atabilirsiniz yani bios atılmadan bilgisayar kilitli gibi oluyor formatı kabu etmiyor başka windowsu hangi sürüm olursa yani önerim tek seferligene götürüp bios attırcaksınız farklı yöntemleride uygulasanz bilgisayarınızdan tam verim alamazsınız

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
S.a öncelikle. Arkadaşlar Bu sizden kaynaklanan bir sorun deil laoptop yenidir büyük ihtimal yeni nesil bilgisayarlarda bios sürümü desteklenmiyor yani format atamıyorsunuz format atmadan önce bios sürüm atılmalıdır buda 60-70- 100 liraya kadar cıkıyor daha sonra kolaylıkla format atabiliyorsunuz bilgisayar üreticilerin yeni teknigi teknik servise götürüp bios atıldıkdan sonra istediginiz kadar format atabilirsiniz yani bios atılmadan bilgisayar kilitli gibi oluyor formatı kabu etmiyor başka windowsu hangi sürüm olursa yani önerim tek seferligene götürüp bios attırcaksınız farklı yöntemleride uygulasanz bilgisayarınızdan tam verim alamazsınız

Yeni bilgisayarla beraber (windows 8) yeni bir bios sürümü olan "UEFI-BIOS" ta geliyor artık.
Biraz daha farklı ayarlar söz konusu. Genelde ilk menüde bunu değiştirerek yine boot menüsü seçeneklerine girilebilir. Basit bir işlemdir, internette araştırınca bir çok konu ve çözüm bulunmakta. Bilgisayarcılara 100tl vermek gibi bir akıllılık yapmamakta fayda var.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19

Yoruma bakın yau Allahım yahu boşuna bu kadar yıl okumuşuz 18 yılımızı boşuna bu işe vermişik bakın ne bilgili arkadaşlar varmış. kardeşim sen hangi bios dan bahsediyorsun ne bios atacakmışsın ne teknik servisinden bahsediyorsun ne 60 tl 100 tl bahsediyorsun kim sana bunları söyledi veya kimseni dolandırmış bilmiyorsanız bari yazmayın diğer insanları yanlış yalan bilgelere teşvik etmeyin yahu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
windows 7 homenin üzerine windows 8.1 i kurmaaya çalıştım flash tan verileri topladı .şifreyi girdim ,dolum bitti kuruluma geçerken ekrana bir balık figürü geldi sonra hata geldi(okuna mayacak hızlı açılııp kapandı )sonra windows normale açıldı ve yükleme yapılamadı windows 8 yüklemesi olmadı eski haline dönüştürülüyor dedi. bilgisayarda sıkıntı var ama neresinde bilmiyorum?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben çözümünü buldum ve oldu d: bölümü silin oraya yükleyin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar bende de aynı sorun cıktı yanlız ben sıstem kurtarma seceneklerıne geldıgımde hıc bır ıslem yapamıyorum cunku ımlec ıslem yapılıyor sımgesıne gecıyor 6 saat bekledım hala aynı ne yapmam gerek ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,
Bu hata windows un üzerine başka bir işletim sistemi kuruğunuzdan olmuştur. Öncelikle pcye win cd sini takın, daha sonra bilgisayar başlayana kadar f11 ya da f10 ya da f12 tuşalrına devamlı basın tuşlara devamlı eğer anakartınızda varsa bir boot ekranı gelir. Boot ekranından CD/DVDRW seçin (buna benzer bir şey olması lazım). Daha sonra bekleyin eğer ekrana CD veya DVD den başlatmak için herhnagi tuşa basın derse enter a basın. Olmazsa cd nizin orjinalliğini ve doğru yazıldığını kontrol edin. Sonra win kurulumu gelir. Yükseltme YAPMAYIN alltaki seçeniği seçin. Bozuk olan win in kurlu olduğu yeri silin ve tekrar ekleyin. BİÇİMLENDİRMEYİN. Sonra kurulumu başlatın gerisi ve sürücü yükleme size kalmıştır.