FM-AM nedir? Anlamadım gitti

Bu konuyu okuyanlar

Fatieh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Eski arabamda FM yanında AM vardı tıkladım değişik düşük kalitede yunanca bişeyler diyodu. Gezdim gezdim hiçbir şey yoktu. Nedir bu AM olayı TRT yayın yapıyor mu burada. Öğrendiğim kadarıyla çok eski bir teknoloji. Eğer trt yayın yapıyorsa frekansı verebilecek birisi varsa yazsın lütfen. Yeni arabam Seat Leon ama onda yok mesela AM veya ben görmedim

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
AM nin türkçesi kısa dalga yayın yapılan kanaldır, genelde yayın olmaz eskiden daha yaygındı artık genelde FM dalga yayınlar var yakında onlar da tarih olacak gibi :D

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Eski arabamda FM yanında AM vardı tıkladım değişik düşük kalitede yunanca bişeyler diyodu. Gezdim gezdim hiçbir şey yoktu. Nedir bu AM olayı TRT yayın yapıyor mu burada. Öğrendiğim kadarıyla çok eski bir teknoloji. Eğer trt yayın yapıyorsa frekansı verebilecek birisi varsa yazsın lütfen. Yeni arabam Seat Leon ama onda yok mesela AM veya ben görmedim

AM tipi radyolar yayın yapmıyor artık trt dahil. yıllar önce son yayın yapan kanal da kapanmıştı sanırım. sadece devletler acil durumlarda kullanılması için bir kaç istasyon tutuyormuş

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
AM FM Uygulamaları

Amfm3-en-de.gif
images.jpg

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
AM orta dalga oluyor sw bisey kisa dalga fm frekans modulasyonun kisaltmasi...
Acilmayan wikipedia'ya bakin!