Flash belleğimdeki dosyalar kısa yol olarak gözüküyor

Bu konuyu okuyanlar

r.öncül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar,
flashtaki dosyalar kısayol olarak görünüyor açınca komut dosyası engellendi diyor ve yeni bir pencerede açıyo.. tarama yaptırdım virüs yok... başka bilgisayarda ise flash bellek boş olarak gözüküyo...
NASIL AŞABİLİRİM BU SORUNU...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba. benim bellek kartımdaki resimlerim videolarım kısayol gibi görünüyor. Sitenizdeki çözümü uyguladım. Fakat en son aşamada oluşan dosya bende oluştu. Fakar oda kısayol şeklinde görünüyor ve açılmıyor.

qwfatihqw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi bir virüs programıyla taratın yada ne garanti yol biçimlendirin.Ancak bilgileriniz silinecektir.

FastFooD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba r.öncül ,
Size yardımcı olabileceğim adım maalesef antivirüs uygulaması önermekten ilerisi olmayacaktır.Adımları dikkatlice ve sabır ile gerçekleştirmenizi öneririm.
Öncelikle en başarılı antivirüs olan Kaspersky Antivirüs uygulamasını bilgisayarınıza kurunuz,tam tarama işlemini gerçekleştiriniz.
Eğer ki başarılı sonuç elde edemezseniz,bu durumun olacağını sanmıyorum.Yedek bir başarılı antivirüs olan
G-Data yazılımını sisteminize kurunuz.Birden fazla antivirüs veri tabanını kullanmaktadır.Setup dosyası yanılmıyorsam 300-350 MB bir boyuttadır.Kurulumda şaşırmamanız açısından bu durumuda belirtmiş olayım
001_smile.gif

Eğer ki hiç bir yazılım başırılı olmaz,çalıştırımazsanız bilgisayar açılırken açılış ekranı (bios) kısmında f5 tuşuna basıp (f8 yada başka bir tuş olabilir.Markadan markaya değişim gösterebilmektedir.) açılan menüde Başlatma seçeneklerinden Güvenli Kip Desteği ile başlatıp bu yazılımları tekrar aynı şekilde orada da deneyiniz. Başarılı olmazsa İşletim Sistemini Geri Yükleyin.Eğer ki hiç bir adım başarı göstermezse,açılış ekranındaki menüden geri yükleme seçeneğini çalıştırınız.
En son adım Arkadaşın bahsettiği gibi boot (başlatma) dvd oluşturarak açılış ekranında zararlı yazılım taramamı yapınız.
Nasıl yapılacağı konusunda konu internette bulunmaktadır.
Sisteminizde antivirüs bulundurmayı unutmayınız
001_smile.gif

Kolay Gelsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Flashına virüs bulaşmış. Recovery yazılımları ile geri alabilirsin.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Usb disk veya bilgisayardaki shortcut virus sorununu cozmek icin yapilmasi gereken adimlara asagidaki linkten ulasilabilir.

en.kioskea.net/forum/affich-488562-shortcut-virus-on-flash-drive

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Allah rızası için acil yardım edin bana ;
ben laptobumu servise göndermeden önce içindeki resimlerimi belleğe attım
fakat şimdi belleği açtığım zaman tüm resimlerimin içinde olduğu klasör kısayol şeklinde olup açılmamakta.
sanırım ben o klasörü kısayol olarak içine atmıştım tavsiyeleri denedim ama sonuç yok
ÇOK ÖNEMLİ ALLAH RIZASI İÇİN YARDIMM

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İlk başta yapman gereken başka bir bilgisayardan flash diskini biçimlendir yalnız biçimlendirmeden önce flash diskin adını değiştir düzeliyo ben 8gb verbatim ve 16 gb kingstonu öyle düzelttim. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Halen sorununuzu çözemediyseniz, aşağıda anlattıklarımı sırasıyla uygulayın.

1- Öncelikler temiz bir bilgisayardan diskinizi virüs taramasından geçirin ve bulduğu tüm virüsleri silmesi için onay verin,
2- Virüs temizliği bittikten sonra;
Diskinizin sürücü harfini öğrenin (örneğin F olsun),

Başlat - Çalıştır 'a gein ve cmd yazıp enterlayın,
CMD (Komut satırı) Ekranı geldiğinde diskinizin sürücü harfini ve iki nokta üst üste yapıp entera basın.

Örn: C:\Users\Arescom>F:

bu işlemi yaptığınızda F:> gibi görünecektir. Şimdi ise aşağıdaki komutu yazıp enter tuşuna basıp bilgilerinizin tümüyle gelmesini bekleyin.

F:>Attrib -a -s -r -h /S /D (Bu komutu yazıp enter yapın.)

Geçmiş olsun.

(ALINTIDIR. İŞE YARADI. TAVSİYE EDENDEN ALLAH RAZI OLSUN)

25aeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benimde flashima ne atarsam kısayol olarak geçiyor ve silince 2 sn sonra tekrar geliyor biçimlendirme yaptım olmadı nasıl bundan kurtulabilirim

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
benimde flashima ne atarsam kısayol olarak geçiyor ve silince 2 sn sonra tekrar geliyor biçimlendirme yaptım olmadı nasıl bundan kurtulabilirim
Zararlı yazılım bilgisayarında olabilir. Önce bilgisayarını, sonra da USB belleğini taramadan geçirmeni öneririm.