Flash animasyonları kayıt edebilirsiniz

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
23
ve ben bu programı kullanmanızı tavsiye ediyorum
HiDownload

İnternet üzerindeki akışkan(streaming) yayınları sabit diskinize kaydetmek için birçok yöntem ve program vardır. Değişik tipteki ve biçimdeki yayınların hepsini sorunsuz şekilde kaydedebilen programlar içinde neredeyse en iyi olan HiDownload programı bu iş için biçilmiş kaftan.

Adından da anlaşılacağı gibi aslında HiDownload başlı başına bir indirme yöneticisidir. Program aslında download etmek istediğiniz herhangi boyuttaki bir dosyayı bilgisayarınıza hızlı ve güvenli bir şekilde indirmeyi hedeflemiş. HiDownload başarılı bir indirme yöneticisi olmasının yanına "MMS ve RTPS" protokolleri üzerinden aktarılan yayınları bilgisayarınıza indirme özelliğini eklemiş. Gayet esnek yapıda ve kullanıcı dostu olan program aynı anda birden çok fazla yayını sabit diskinize ayrı ayrı şekilde kaydedebiliyor.

http://www.recordstreaming.com/hidownload.exe

Reaksiyon puanı
23
istersen direk ben buraya alayım başlıyorum

Arkadaşlar İnternet Explorerdan izlediğiniz bilgisayar aslında zaten bilgisayara kayıtediliyor ama size farkettirilmiyor. Kaydedilmiş animasyonu nasıl bulacağımızı göstericem size :
Öncelikle animasyonun seyredip tamamen bitmesini bekleyin :
10aq3.jpg

Bilgisayarımdan C: sürücüsüne girin (Windows hangi sürücüdeyse o sürücüye girilecek :
22ia2.jpg

"Documents and settings" klasörüne oradanda kullanıcı adınızın olduğu klasöre girilecek :
32xc1.jpg

Adres çubuğundaki "C:\Documents and Settings\X" in sonuna (X sizin kullanıcı adınız olacaktır) "\local settings" ekleyip "enter"a basılacak (tırnaklar yazılmayacak) :
43kr.jpg

Açılan Local Settings klasöründen "Temporary Internet Files" klasörüne girilecek. Temporary Internet Files klasöründeyken F3 tuşuna yada CTRL+F tuşlarına basarak Arama yardımcısını aktif edin :
51es.jpg

Soldaki arama yardımcısından "Tüm dosya ve klasörleri" seçeneğine tıklayın ve en üstteki kutuya " *.swf " (tırnaklar yazılmayacak) yazıp "ARA" tuşuna tıklayın :
63cs.jpg

Sağ tarafta bilgisayarda kayıtlı tüm Flash dosyaları görünecek. Onların içinden eğer seyrettiğiniz animasyonun adını bilmiyorsanız tek tek çift tıklayarak bulabilir istediğiniz bir klasöre alabilirsiniz. Benim seyrettiğim animasyon "Happy Tree Friends" sitesindeydi. Listedeki "htf_icy.swf" dosyasıda seyrettiğim animasyon olduğunu anladım çünkü Sitenin baş harflerini var dosya adında. Sizde bu şekilde animasyonunuzu bulabilirsiniz. Kolay gelsin..
70wt.jpg

ALINTIDIR...

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14

Elinize sağlık. Teşekkürler. ;)

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
tşkler arkadaşlar :)

negroo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler,güzel anlatım yapmışsın.İşime yaradı,tekrar sağol. ;D

isot

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Temporary Internet Files klasörün içindeki dosyaları silinmişse izleyemiyoruz dimi?