Fiziksel mi Yoksa Cloud Sunucu mu?

Bu konuyu okuyanlar

panther76

Superlative Сasual Dating - Verified Ladies
Reaksiyon puanı
21
Selam arkadaşlar. Dell PowerEdge R210 II Xeon E3-1240 mevcut fizikcel sunucum var. yoğun bir mssql kullanımı var. datacenter ile görüştüğümde bana Cloud Sunucuyu önerdiler. mevcut cloud sunucu İ7 3770 8GB RAM 500 GB SATA (SSD de olabilir fakat alan yetmiyor benim için) 1 gbit bağlantı şeklinde. kararsız kaldım. clouda geçersem mevcut sunucumdan daha aşağı bir performans alırsam o kadar geçiş işlemi zahmeti beni baya bir yoracak.

kararsız kaldım cloud sunucu kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. kısaca Fiziksel Dell R210 ya da cloud İ7 3770

Teşekkürler

dbd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar panther76,

Bir karsilastirma yaparsak, kisaca, Cloud kullanmanin faydalarini gorelim:

Cloud
- Maliyet Faydaları - Tipik Cloud uygulaması bir on-premise uygulama ile karşılaştırıldığında IT kaynakları tasarruf kadar 30% sağlayabilir
- Fiziksel altyapı burada hiçbir bağımlılığın olmadığı için, uygulanması için gerekli zaman Cloud-da daha azdır.
- Software kullanmaya başlamak için yazılım lisanları satıcı-dan hemen aldıktan sonra kullanılabilir mevcut olucaktır.

Burda (LİNK) karşılaştırmak için bir senaryo yapılmış. (özellikle fıyatlar bakımından)
Tavsiyem: Oracle Cloud Servisleri. (PaaS) veya IaaS icin burda.

BilsemKi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hız konusunda endişeniz olmasın bence.
Burada önemli olan mssql'e erişim Local'mi yoksa web üzerindemi.
Aradakibağlantı önemli sizin için.??