Firefox'un Logosunun "Derin" Sırrı Çözüldü!

Bu konuyu okuyanlar

jakamen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Web browserı Firefox'un ünlü tilkili logosunun arkasındaki sır çözüldü.

17 Aralık 2002 tarihinde Hubble Uzay Teleskopu tarafından çekilen bir uzay fotoğrafı akıllara Firefox'un logosunu getirdi.

V838 Monocerotis yıldızının olduğu bildirilen fotoğrafla logo karşılaştırdığında aralarındaki inanılmaz benzerlik ortaya çıkıyor.

Yıldızın fotoğrafının üzerinde çok az bir biçimde Photoshop'la oynandığı bildiriliyor ancak bu oynamanın çok basit detaylarda olduğu iki fotoğrafın hemen hemen aynı olduğu ifade ediliyor.

hubble-fox-1gruva.jpg

Kaynak

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
:S iyide firefox'un gerçek logosu bu.
firefox_medium.png

Tilkinin sardığı şey ise dünya.Dünyanın üzerinde herhangi bir yıldız veya ışık süzmesi göremiyorum ben.Bir dünya, o dünyayı kürküyle saran ve gözetleyen bir tilki var sadece.Azda olsa bir benzerlik var tabi.

Reaksiyon puanı
0
bende firefoxun anlamını hani o tilki firefox u temsil ediyo
''Dünyayı Sarıyoruz'' gibi bişey zannediyodum
buda güzelmiş ama :D

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Firefox mu kaldı diyecektim ki konu 10 senelikmiş.

00cfn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Emir Timur Firefox hala var bilmiyor musun senin dünyadan haberin yok Firefox Quantum çıktı 2017'de

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Quantum olunca ne oldu, büyük bir sıçrama gerçekleştirdi mi ya da eski gözde günlerine döndü mü?

00cfn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabii büyük sıçrama yaa önceki Firefox' tan 10x(10 kat) daha hızlı bilmiyor musun hem sen adamlarla dalga mı geçiyon geçmiyorsun ama uğraşmış adamlar sen kendini gözde ve ünlü edecek bir tarayıcı yap da görelim he bide tabanlı olursa daha iyi olur sunucu parası çok olur çünkü paran yetmez ama sen koskoca şirket sahibisin ya heee tabi kendi sunucunu alman lazım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

dalgacı yaa

Son düzenleme: