Firefox'u Opera'ya Çevirin

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Opera ve Firefox'u birlikte kullananların zaman zaman Opera'daki bir özelliğin Firefox'ta eksikliğini hissettiği olur. Bu hissi en aza indirecek eklentileri inceledik.

Bildiğiniz gibi, Firefox'u eklentiler sayesinde dilediğiniz gibi özelleştirmek mümkün. "Peki bu imkânı kullanarak Firefox'u Opera'ya benzetemez miyiz?" sorusunun cevabını aradık. 21 eklenti ve 1 tema kullanarak ortaya çıkardığımız sonuç aşağıda.

Nereden Çıktı Durup Dururken?

Çeşitli nedenlerden dolayı iki tarayıcıyı beraber kullananların sayısı hiç de az değil. Opera'nın hızı ve Firefox'un hayat kurtaran eklentileri bunun için mantıklı bir sebep olabilir. Yoksa uykumuzdan terler içinde uyanıp "Firefox'u Opera'ya çevirmeliyim!" diye bağırmışlığımız yok.

Şunu hatırlatmakta fayda var, aşağıdaki eklentilerin tamamı kurulduğunda Firefox'u ağırlaştıracaktır. Onun için tavsiyemiz, kullanmayacağınız eklentileri sırf Firefox'u açıp arkadaşınızı "ehe, bak Opera yaptım" diyerek şaşırtmak amacıyla kurmamanız.

:: Eklentiler İçin Tıklayın.

Bilgi İçin: Mozilla Firefox
Yazar: Saner Apaydın
SDN - http://shiftdelete.net

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
baya uğraşılmış Firefoxu Operaya çevirmek için helal olsun tebrikler ^^

dream_eater

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok güzel bir yazı. Tebrik ederim çok güzel hazırlamışsınız =)
Firefox bu şekilde bu kadar tutuluyor zaten. Bence varsayılan, eklentisiz haliyle Opera çok daha iyi. Ama eklentiler sayesinde gördüğümüz gibi Opera da olabiliyor, İE de olabiliyor hatta üstünde uğraşılırsa Firefoxun isterse Max Payne bile olabileceğinden eminim :D Kızıl panda değil kızıl bukalemun mübarek.

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ben operanın bir tek görüntüsünü seviyorum.Firefox eklentileriyle operadan daha iyi bence ;)

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
firefox bu eklentilerle adını fopera olarak diğistirsin ;D

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
speeddial eklentısını kullanıyodum zaten super bırsey tavsıye ederım herkese

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
çok güsel hazırlanmış teşekkürler ama bu kadar uğraşcaklarına Operayı indirsinler yeter :D

demasu_2000

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Adblock Plus hakkinda:
Bu eklenti Opera'nın reklam engelleme özelliğinin yerini tutmaya aday

bahsettigimiz eklenti operanin reklam engelleme eklentisini filtreleme bakimindan en az 10'a katlar ;) hazir filtre ekleme menüsünde birkac adet filtre bulunur, bunlarin hepsi teker teker eklenebilir, daha sonra istege göre ekranda filtrelenmesini istediginiz icerige sag tiklayip yine filtrelersiniz.. fakat buna pek de gerek kalmaz, zaten eklentiyi yükleyip hazir filtreleri aktiflestirdiginiz zaman %98 reklamsiz gezersiniz ;)

ayrica Mouse Gestures eklentisi özellik bakimindan biraz kisitlidir, onun yerine All in One Gestures kullanin, ayarlar penceresindeki mouse hareketlerini okudugunuzda neler yapabildigine siz de sasiracaksiniz ;)

ayrica unuttugunuz eklentileri de ben söyliyim :)

• [li]1 click weather: hava durumunu takip etmenizi saglar, menü barinda veya status barda gösterilmesini secebilirsiniz.[/li]
    [li]Customize Google: Google reklamlarini engeller, arama sonuclarini kisisellestirebilir.. vs..[/li]
    [li]Download Helper: Sitelerdeki müzik video flash gibi bircok seyi indirebilme imkani verir, özellikle youtube videolarina hayran olanlar icin bire bir, tek tikla bu isi halledersiniz..[/li]
    [li]FireFTP: FTP ile isi olanlar icin cok etkili bir eklenti, mutlaka kullanmalisiniz..[/li]
    [li]Foxy Tunes: Bircok müzik calar programi destekler, alarm saati, uyku zamanlayicisi..vs.. gibi daha birsürü özelligi var, firefox penceresinden müzik calar programinizi kontrol edebilmenizi saglar.[/li]
    [li]Google Preview: Google arama sonuclarinin basina tikladiginizda acilacak sayfanin önizlemesini ekler, böylece alakasiz sonuclara bosuna tiklamazsiniz..[/li]
    [li]IE Tab: Firefox'u internet explorer'a cevirir, böylece internet explorer ile calisan sitelere firefox üzerinden ulasirsiniz, örnegin Microsoft Update sitesi gibi..[/li]

selamlar ;)

forever

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar SDN deki linkten Opera temasını indiremedim bi yardımcı olsanız..

forever

Asistan
Reaksiyon puanı
0

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
forever dedi ki:
Saner Apaydın dedi ki:
forever dedi ki:
Saol kardeş ama benim dediğim Firefox için olan Opera teması.. Burdaki sayfanın aşağı kısmındaki]http://shiftdelete.net/site/content/view/1833/1/[/url]

şu adresten alabilirsin
http://uk.geocities.com/xexagon/opera75theme/opera_7.5x.jar
kardeş indirdikte sonra ne yapacaz sana zahmet bi anlatırmısın ?..
Araçlar->Eklentiler->Dosya->Tema Yükle deyip jar uzantılı dosyayı seç

forever

Asistan
Reaksiyon puanı
0
elektr10 dedi ki:
forever dedi ki:
Saner Apaydın dedi ki:
forever dedi ki:
Saol kardeş ama benim dediğim Firefox için olan Opera teması.. Burdaki sayfanın aşağı kısmındaki]http://shiftdelete.net/site/content/view/1833/1/[/url]

şu adresten alabilirsin
http://uk.geocities.com/xexagon/opera75theme/opera_7.5x.jar
kardeş indirdikte sonra ne yapacaz sana zahmet bi anlatırmısın ?..
Araçlar->Eklentiler->Dosya->Tema Yükle deyip jar uzantılı dosyayı seç
KARDEŞ EKLENTİLERDEN SONRA DOSYA SEÇENEĞİNE NERDEN ULAŞIYOZ ?..