Firefox 3'e bir adım daha!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Kullanıcı sayısı giderek artan ve Internet Explorer'ın korkulu rüyası haline gelen Firefox, yeni sürüm için bir adım daha attı. İlk görenlerden olmak ister misiniz?

Merakla beklenen tarayıcı Firefox 3, web alışkanlıklarına göre yeniden optimize ediliyor ve hem güvenli hem de keyifli bir sörf için bütün yeteneklerini ortaya koymaya çalışıyor. Son sürüme çok az bir zaman kala son beta sürüm de yayınlandı ve kullanıcıların beğenisine sunuldu. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, siz de Firefox'un gelecekte nasıl bir şey olacağını şimdiden deneyerek öğrenebilirsiniz.

:: Firefox 3 Beta 3'ü indirmek için buraya tıklayın.

Yenilikler

:: Geliştirilmiş Güvenlik
:: Daha kolay kullanım
:: Zenginleştirilmiş kişiselleştirme seçenekleri
:: Geliştirilmiş platform seçenekleri
:: Daha hızlı sörf imkanı

:: Sizce Firefox 3, Internet Explorer'ı geride bırakır mı? Forumda tartışın.

Bilgi için: Mozilla
SDN – http://shiftdelete.net

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yaa benim bildiğim firefox 3 beta çıkmıştı.hatta bi ara kullanıyodum. enteresan bir durum..

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ama herşeye rağmen firefox Internet Explorer i ezecek.hemde çok rahat :D

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Internet Explorer 8 ve Firefox 3 çıksın görecez, böyle boşa konuşmuz oluruz :)

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Firefox unda kendine göre güzel yönleri var İ.E nin de arkadasın dediği gibi yeni sürümlerde göreceğiz artıları eksileri :)

Xasiork

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şu IE isteyen bazı siteleri açmama sorununu çözsünler yeter :) Gerçi ie tab var ama olsn.

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben nedense bu firefoxtan hoşlanmadım.Opera'yı,IE7'yi ve hatta netscape'i bile kullanırım ama firefox asla.Tabii şunun içinde mozilla'ya teşekkür ediyorum.İnşallah onların sayesinde microsoftta tarayıcı alanında doğruyu bulacak.

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Xasiork dedi ki:
Şu IE isteyen bazı siteleri açmama sorununu çözsünler yeter :) Gerçi ie tab var ama olsn.

Operada Ie olarak tanıtabiliyoruz kimliği, firefox ta bilmiyorum, siteye gönderdiği kimliği ie olarak ayarlarbilirsen (eklenti ile mi yapılıyor hiçbir fikrim yok) firefox ta sorunun çözülür ama site doğru gösterilmeyebilir.

Zibi$

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bence ie de aynı firefox ta NEDEN ?

Çünkü firefox ve opera da giremediğim bazı siteleri ie de girebiliyorum.

Diğerleri içinde geçerli.

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Bir zamanlar herkesin gözdesi olan Internet Explorer'ın, I'sı kalmadi ki bana göre tabi ki. :D

yuureii

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Tabii ki IE ezilecek. Firefox ve Opera varken IE ye ne gerek var?

__Divine_Therapy__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
firefox bana gore herzman bir adim onde....hata orani sıfır olan bir tarayici var mi bundan baska ?
=)

byhck

Doçent
Reaksiyon puanı
2
__Divine_Therapy__ dedi ki:
firefox bana gore herzman bir adim onde....hata orani sıfır olan bir tarayici var mi bundan baska ?
=)

opera var

IE neredeyse firefox çıktığından beri eziliyor.Firefox 2... sürümlerinde de olduğu gibi 3de de ezilecek. 3. sürümü indirip kullandım gayet güzel.İleri düzey kullanıcı olmayan biri her nekadar yalnızca görüntü değişikliğini fark etsede güvenlik ve hız açısından da birçok yenilik var.
Ama başta da belirttiğim gibi birkaç kapanmamış açığı daha var.Bu konuda Opera en güvenli tarayıcı.(Tercihim olmasa da bu bir gerçek :D )

mortalrocky

Asistan
Reaksiyon puanı
2
IE de güzel ama Firefox daha kullanışlı ve eklentiler sayesinde daha hoş..

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
byhck dedi ki:
__Divine_Therapy__ dedi ki:
=)

opera var

IE neredeyse firefox çıktığından beri eziliyor.Firefox 2... sürümlerinde de olduğu gibi 3de de ezilecek. 3. sürümü indirip kullandım gayet güzel.İleri düzey kullanıcı olmayan biri her nekadar yalnızca görüntü değişikliğini fark etsede güvenlik ve hız açısından da birçok yenilik var.
Ama başta da belirttiğim gibi birkaç kapanmamış açığı daha var.Bu konuda Opera en güvenli tarayıcı.(Tercihim olmasa da bu bir gerçek :D )
Opera birde flash dosyalarını falan açarken saçmalamasa çok daha süper olacak.