Fırat Aydınus'tan F.Bahçe'ye 32 maçta 8 kırmızı

Bu konuyu okuyanlar

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Aydınus'un Caner'i oyundan atmasının yankıları sürerken, ilginç bir istatistik ortaya çıktı.

T1xc5.jpg

Spor Toto Süper Lig'in 12. haftasında Eskişehir spor ile Fenerbahçe arasında oynanan ve 1-1'lik eşitlik ile sona eren karşılaşmaya hakem Fırat Aydınus'un kararları damga vurdu.
Maçın 26. dakikasında Caner Erkin'i 'küfür' ettiği gerekçesiyle oyundan atanAydınus, mücadelenin 45+4. dakikasında da sarı-lacivertli takım lehine bir de penaltı kararı verdi.
İşte art niyetli olmakla suçlanan Fırat Aydınus'un hakemlik kariyerinde Fenerbahçe karnesi nasıl?

lk Fenerbahçe maçını 21 Ağustos 2004'te yöneten Fırat Aydınus, Eskişehirspor maçıyla birlikte sarı-lacivertli takımın toplam 32 maçında düdük çaldı. Aydınus'un düdük çaldığı 32 maçın 15'i kazanan Fenerbahçe, 7 maçtan beraberlikle ayrıldı ve 10 maçı da kaybetti.
Fırat Aydınus'un Fenerbahçe kariyerindeki en dikkat çeken istatistiği ise; Aydınus'un şu ana kadar yönettiği 32 Fenerbahçe maçının 20'sini deplasmanda yönetmesi oldu. Fenerbahçe'nin 20 deplasman maçını yöneten FIFA kokartlı hakem, düdük çaldığı 32 maçta 8 kez sarı-lacivertli futbolculara kırmızı kart gösterdi.
[h=4]KARTLARIN %42'SİNİ FENERBAHÇE'YE VERDİ[/h]Firat Aydınus Lig'de 24 kirmizi kart gostermistir. (Galatasaray'a 1, Besiktas'a 2, Fenerbahce'ye 10 ,diger takimlarin toplamina ise 11 kart) Aydınus kartların %42'si fenerbahçe'ye verdi.
Kaynak

Militarist

Müdavim
Reaksiyon puanı
130
Pen6lar da incelensin pen6lar da kimin lehine kimin aleyhine ne kadar pen6 vermiş incelensin ve alsın o fifa kokartını ve düdüğünü assın.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
talimatı büyük yerden almışlar.Bu senede şampiyonluk hayal olur.Hep derler ya şike nasıl olurmuş bazıları.İşte size eskişehir fenerbahçe maçını izleyin.Bir Maçta nasıl şike olur öğrenin biraz....

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
anlatmaya gerek yok dün geceden sonra...

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
dünkü penaltının net penaltı olduğunu, kırmızı kartın sebebini ise hakemler dışında kimsenin bilmediğini herkes çok biliyor..bu haberde fırat aydınus'un istatistiklerinden çok yandaş medyaların nasıl kıvrandığını görüyorum

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
dünkü penaltının net penaltı olduğunu, kırmızı kartın sebebini ise hakemler dışında kimsenin bilmediğini herkes çok biliyor..bu haberde fırat aydınus'un istatistiklerinden çok yandaş medyaların nasıl kıvrandığını görüyorum

Hakemin maç raporunda belirttiği şey: " Yeter ulan!" demiş Caner.
Veysel Sarı: Caner birşey demedi ben duymadım.
Ersun Yanal: Ben orada birşey duymadım.
Caner Erkin: Orada küfür etmedim. Ettiğimi kanıtlasınlar lisansımı yırtarım.
20 metre uzakta ve sırtı dönük olan Fırat Aydınus ise orada bulunan herkesten iyi duyuyor ve tereddüt etmeden kartını gösteriyor.

Bu durumda dahi böyle şeyler söyleyenler ya sıkı Fenerbahçe düşmanıdır ya da aklından zoru vardır.
Şike yaptı ya Fenerbahçe, artık ona yapılan tüm haksızlıklar mübahtır sizlerin gözünde.
Şike yaptı ya Fenerbahçe, artık hiçbir kulvarda hakkını arayamaz.

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Penaltıya birşey diyemeyiz belki (yok hakemin durduğu açıdan görülmez yok oyuncu kendini iyi atmış falan filan) abi olmayan birşeyi görmek nasıl birşey söylenmeyen duymak olağanüstü bir çaba ister neyse Aykut hocaya katılıyorum yazık demek bile yazık. ..

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
aykut kocaman maç sonunda 3 temmuzdan beri bize ceza veriyorlar şeklinde açıklama yapmış.yahu 3 temmuzdan beri size ne cezası verildi?hakkınız olmayan kupanız mı elinizden alındı,fenerbahce futbol federasyonunuz puanızı mı sildi yada küme mi düşürüldünüz. başarızlığına mantıklı bir bahane bulsan çok iyi olur:D

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
verdiği penaltı için sözüm yok, penaltı olmadığına inandığım halde sözüm yok. olabilir, asla kasıt aramam.
ama caner konusunda...
kafasının içinde bişeyler olduğuna inanıyorum.
geçmişte de kırmızı göstermiş aynı oyuncuya...
burada kişisel bişeyler olabileceğini sanıyorum.
birilerinden emir alarak böyle bir tasarrufta bulunabileceğine inanmıyorum.
ama bu adamın kafasının içinde büyük bir sorun olduğuna inanıyorum.
bu sadece bizim maçta da değil, bir önceki yönettiği maçın da içine etmiş adam.

kafasındaki problem çözülmeden bu adama maç verilmesi canlı bir bombayı milletin içine salmaya benzer.
birileri konuya müdahil olup, bunu mutlaka çözmeli.
bu işin fenerbahçeyle, beşiktaş veya başka bir takımla ilgisi yok,
sorun adamın kafasında...

bu hayatta hepimizin başına gelebilir, ufacık bir problemi kafamızda büyütürüz, o bizi esir almaya başlar.
onu çözmedikçe normal bir insan gibi davranamayabiliriz.
her an bir gaf işleriz, her an ayağımız bi yerlere takılır, tanınmaz hale geliriz adeta.
yemek yerken dahi kaşığımızı ayran bardağına daldırabiliriz, bu derece yani.
bu adamın böyle bir problemi olabileceğine inanıyorum, arabaya binerken ki yüz şeklinden bunu anlamak mümkündü.

bu adam cüneyt çakırdan daha iyi bir hakem aslında, eğer bu sorunu halledilebilirse büyük kazanç olur.
bu günlerde avrupada da bir maçı var, umarım o problemiyle gitmez oraya da bizi rezil etmez.

Allah yardımcısı olsun diyorum.

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
hiç şu açıdan düşündünüzmü?

hoca caneri kasıtlı attı ve penaltıyıda kasıtlı verdi bence.

olay şu şekilde gelişiyor. bir pozisyon oluyor veysel hangisini vereceksin ulan diyor ama hakem kimin söylediğini duymadan direkt olarak canere kartı çıkarıyor. oda biliyor pozisyonda canere faul yapıldığını ve bilerek vermiyor, sırf fenerli topçuları sinirlendirip agresifleştirmek için, sonra arkasını dönüyor ve o kelimeyi duyuyor bu durumu eline geçirilmiş bir fırsat olarak değenlendirip fırsatı kaçırmamak adına sorgulamadan hemen kırmızıyı yapıştırıyor. nasılsa lan dedi bahanem hazır problem çıkmaz diye düşünüyor. baktıki FB 10 kişi bile olsa mücadele ediyor nasılsa penaltıyı kavramı görecelidir kimse birşey diyemez diye ilk fırsatta hemen penaltıyıda çalıyor.

eminim olayın buralara geleceğinin bilmiyordu ve bu işi kasıtlı yaptı. kasıtsız yapsa çıkar özür dilerdi.

hiç bu açıdan düşündünüzmü?

acabuco4

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
verdiği penaltı için sözüm yok, penaltı olmadığına inandığım halde sözüm yok. olabilir, asla kasıt aramam.
ama caner konusunda...
kafasının içinde bişeyler olduğuna inanıyorum.
geçmişte de kırmızı göstermiş aynı oyuncuya...
burada kişisel bişeyler olabileceğini sanıyorum.
birilerinden emir alarak böyle bir tasarrufta bulunabileceğine inanmıyorum.
ama bu adamın kafasının içinde büyük bir sorun olduğuna inanıyorum.
bu sadece bizim maçta da değil, bir önceki yönettiği maçın da içine etmiş adam.

kafasındaki problem çözülmeden bu adama maç verilmesi canlı bir bombayı milletin içine salmaya benzer.
birileri konuya müdahil olup, bunu mutlaka çözmeli.
bu işin fenerbahçeyle, beşiktaş veya başka bir takımla ilgisi yok,
sorun adamın kafasında...

bu hayatta hepimizin başına gelebilir, ufacık bir problemi kafamızda büyütürüz, o bizi esir almaya başlar.
onu çözmedikçe normal bir insan gibi davranamayabiliriz.
her an bir gaf işleriz, her an ayağımız bi yerlere takılır, tanınmaz hale geliriz adeta.
yemek yerken dahi kaşığımızı ayran bardağına daldırabiliriz, bu derece yani.
bu adamın böyle bir problemi olabileceğine inanıyorum, arabaya binerken ki yüz şeklinden bunu anlamak mümkündü.

bu adam cüneyt çakırdan daha iyi bir hakem aslında, eğer bu sorunu halledilebilirse büyük kazanç olur.
bu günlerde avrupada da bir maçı var, umarım o problemiyle gitmez oraya da bizi rezil etmez.

Allah yardımcısı olsun diyorum.

Olaya objektif baktığın için gerçekten teşekkürler. Eskiden forumda yorumları okurken zevk alırdım şimdi geneli " herkes bize karşı yea" " kimse bizi sevmiyo" " biz en iyiyiz herkes bize düşman" tarzında oluyor genel olarak veya benzeri.

Herkesin malumu hakemler yeri geliyor fenerin aleyhine hata yapıyorlar yeri geliyor lehine. Bu tüm Türkiye hatta Dünyada ki takımlar için de geçerli. Fakat bizim insanımız hakemleri robot sandıkça bitmiycek bu sıkıntı.

Geçende barcelona maçında öyle bir golü ofsayt olduğu halde saydılar ki (David Villa'nın golü) sanırım Türkiyede olsa hakem linç edilirdi.Fakat Türkiye'deki gibi bir sıkıntı olmadı çünkü oranın insanı o maçı yönetenlerin de insan olduğunun farkında, zaten aksi halde hiç bir hata olmaması istenilse her futbolcunun üzerine koyarlar bi mikrofon, sahanın yanınada koyarlar 5 futbol üstadı herşeyi onlar inceler, hakemin her hatasına eş zamanlı müdahale edip,ağzını bozan oyuncuya kırmızı kart verir.İnsanımız hakemlerin bu denli hatasız olmasını istedikçe bu sıkıntı düzelmiycek.

Caner'in küfür etme mevzusuna gelirsek etti mi etmedi mi dışardan yorumda bulunmamız olmaz,fakat etmediğini söylüyorlar oyuncular vs. Gerçek cevabın nolduğunu biz dışardakiler bilemiycez hiçbir şekilde, fakat hakemin art niyetli birşey yaptığına inanmıyorum. Zaten önünde şampiyonlar ligi maçı olan bir hakemimiz böylesine denli bi kartı inanmadığı halde çıkartır mı ? Kim yapar bunu ?

Türk insanının bazı şeyleri aşması lazım, fırat aydınus'un anasına küfür edip bunu twitterda tt yapmak cahillikten öte değildir, Allah herkese akıl fikir ihsan eylesin.