Film Oyun Arşivi İçin Veri Aktarım Hızı Fevkalade Bir Hdd Önerisi İstiyorum :)

Bu konuyu okuyanlar

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhabalar Film Dolum Cd Çekim İşine Felan Gireceğim Niyetim Epey Epey Var

Bir Kaç Arkadaşım Wifi li felan Önerdi de Fiyatları Uçuk

Bana 2 TB HDD Lazım Veri Yazma Okuma Hızı Hızlı Olsun Beni Yarı Yolda Bırakmasın Yeter
Kimi Arkadaşlar Seagate Diyor Kimileri İse Wd :)

Bu Konulara Vakıf Olan Arkadaşlardan Ricam Bana En Güzel En İşe Yarayacal Hdd yi Önermeniz

Kimi Arkadaşlarım Bunu Önerdi Aralarında 1oo TL Fark Var
100 TL Fark Ödemeye Değer mi ?
SEAGATE3,5" 2TB BACKUP PLUS USB3.0 / USB2.0 SIYAH HARICI DISK
Benim Kafamdaki Ürün Şuan İçin Şu Yorumunuz Nedir? :huh:
SEAGATE 2TB USB3.0 7200rpm

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Konu Bu Şekilde Değiştirilse Çok Sevinirim Emeğinize Sağlık :)

Arkadaşlar Merhabalar Film Dolum Cd Çekim İşine Felan Gireceğim Niyetim Epey Epey Var

Bir Kaç Arkadaşım Wifi li felan Önerdi de Fiyatları Uçuk

Bana 2 TB HDD Lazım Veri Yazma Okuma Hızı Hızlı Olsun Beni Yarı Yolda Bırakmasın Yeter
Kimi Arkadaşlar Seagate Diyor Kimileri İse Wd
:)

Bu Konulara Vakıf Olan Arkadaşlardan Ricam Bana En Güzel En İşe Yarayacal Hdd yi Önermeniz

Kimi Arkadaşlarım Bunu Önerdi Aralarında 1oo TL Fark Var
100 TL Fark Ödemeye Değer mi ?
SEAGATE3,5" 2TB BACKUP PLUS USB3.0 / USB2.0 SIYAH HARICI DISK
Benim Kafamdaki Ürün Şuan İçin Şu Yorumunuz Nedir?
:huh:
SEAGATE 2TB USB3.0 7200rpm

Birde Aklıma Takılan Konu Yukarıda Almayı Planladığım 3.0 ile Bir Alttaki 3.5 Arasında ki Bariz Farklar Konusund Bilgisi Fikri Olan Varmıdır? Öneriniz Hangisin den Yana Olurdu?
SEAGATE3,5" 2TB EXPANSION USB3.0 / USB2.0 HARICI DISK

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Valla ben bu işte çalıştım kardeş hep WD kullandım. 3 TB vardı ama içinde full hd diziler ve filmler vardı müşteri harici hdd getiriyordu belli bir mevla karşılığında hd dizi veya film atıyorduk. Onun dışında film işi harddiskten yazayım mantığı ile yürümez. Çok daha derin ve tehlikeli bir konu. Zira çalıştığım abi işyerini büyültmek istedi anında baskın yedi bütün bilgisayar hddler filmler aklına ne geliyorsa alıp götürdüler. Yani ümidini kırmak gibi olmasın bu işe gireceğine telefondu operatördü bu tarz işlere yönelmen senin için daha hayırlı olur ama kafaya koydum diyorsan güveneceğin kişiler varsa bu işi bilen yap. Ama dediğim gibi bu iş internetten indireyim cdye basayım mantığı ile yürümez çok daha detaylı bir iş herkese basit gelsede içinde olan bilir.

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kardeşim benim görüşün düşüncen için teşekkür ederim fakat anlamadığım konu nice hdd ye film dolduran siteler var :)
ben zaten şuan bam başka bir site buldum adamlar dolumuna kadar yapıyor çok güzel fiyatlara sana gönderiyor vede 5.seneleriymiş

hani benim amacımda çevremdekilere satmak gerekirse ruhsat alacağım :) bu işleri koşturmaya çalışacağım ufak çaplıda bir dükkan hem format tamir fatura tahsilat parça tl vs :)

yani demen o ki wd daha iyi madem bende gelen yorumlara göre wd ye yöneliyim :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
kardeşim benim görüşün düşüncen için teşekkür ederim fakat anlamadığım konu nice hdd ye film dolduran siteler var :)
ben zaten şuan bam başka bir site buldum adamlar dolumuna kadar yapıyor çok güzel fiyatlara sana gönderiyor vede 5.seneleriymiş

hani benim amacımda çevremdekilere satmak gerekirse ruhsat alacağım :) bu işleri koşturmaya çalışacağım ufak çaplıda bir dükkan hem format tamir fatura tahsilat parça tl vs :)

yani demen o ki wd daha iyi madem bende gelen yorumlara göre wd ye yöneliyim :)

Yani ben WD kullandım sıkıntı yaşamadım öneririm ama diğer arkadaşlar ne der ne demez onu bilemem bu arada hayırlı olsun :)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Ya bunlar var ya çok kaliteli ürünler WD de Seagate de işini çok iyi yapan firmalar hani Intel&AMD kavgası vardır ya onun gibi bişey :) bence kesene göre hangisi uygunsa onu al :) ama 2tb yetmez bnce hd film olucaksa :D

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya bunlar var ya çok kaliteli ürünler WD de Seagate de işini çok iyi yapan firmalar hani Intel&AMD kavgası vardır ya onun gibi bişey :) bence kesene göre hangisi uygunsa onu al :) ama 2tb yetmez bnce hd film olucaksa :D
kardeşim ben şimdi 2tb alıcam dolumunu yaptırcam masa üstü makinemde 4 tb hard disk var direk benim makinenin kileri söküp göndermek sıkıntılı olacak :)

Mert Ahmet senden de bir marka modeli ismi alayim :)

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
film cd dvd satışı yapanalr korsan mı?

kardeşim kullananlardan duyduğuma göre seagateler aşırı ses + ısınma yapıyormus wd lerde bu yokmus

CD/DVD/bluray satışı yapandan kastın D&R sa elbette değil. Eğer mahallenizdeki CD'ci ise elbette korsan.
Bunu ilkkez duyduğunu sanmıyorum.

Ruhsat da alsan birisi seni şikayet ederse sanırım 2-3 yıla kadar hapise kadar uzuyor olay.
Ecnebi filmler Türkiye de çok büyük sıkıntı olmaz ama özellikle yerli filmler başına çok büyük bela açarlar.

GhostTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SEAGATE
STAM2000200
3.5",2TB,Ethernet,GO FLEX HOME

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nasıl yani? Korsan film dağıtmak için ruhsat başvurusunda mı bulunacaksın ?
İnanın anlam veremiyorum Bursa/Mustafa Kemal Paşada Maliyenin Yanında Adamın Oscar Diye dükkanı var filmleri cd ye çekiyor tanesi 2,5 tl den veriyor
yanı adamın ruhsatı da var nasıl iş benim mi bildigim yanlış sizin mi ortadayım şuan

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
İnanın anlam veremiyorum Bursa/Mustafa Kemal Paşada Maliyenin Yanında Adamın Oscar Diye dükkanı var filmleri cd ye çekiyor tanesi 2,5 tl den veriyor
yanı adamın ruhsatı da var nasıl iş benim mi bildigim yanlış sizin mi ortadayım şuan

Önce Oscar'a gidin kaç para "yediriyorsun" bu iş için diyin. Cevap alamazsanız ruhsat için uygun mercilere başvurun.
Yalnız ben CD dükkanı açacağım demeyin. Açsam başıma ne gelir diyin.

Ecnebi memlekette olsanız tellif hakkı muhabbetine donunuza kadar alırlar elinizden de Türkiye de daha insanflılar o bakımdan :D

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=287113]sebastiantr[/MENTION] siz hangisini önerirsiniz hdd lerden sg mi wd mi :)

Reaksiyon puanı
188
Seagate al kafan rahat olsun. WD ne zaman aldıysam ya da aldırdıysam hep bozuldu. Şimdi WD yi yolda görsem tekmeler almam. Seagate var huzur var...

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
@sebastiantr siz hangisini önerirsiniz hdd lerden sg mi wd mi :)

Korsana karşıyım, yardım ve yataklık yapmam :D :D

Ben WD kullanıyorum eh işte öyle böyle memnunum.
Seagate de alsan belki benden biraz daha memnun olusun belki biraz daha mutsuz olursun.
Arada uçurum olan ürünler değil.

Ben şahsen depolama amaçlı HDD kullandığım için WD greenpower serisi kullanıyorum.
Toplam 3 diskim var 1 tanesi muhteşem çalışıyor (WD taşınabilir diskin içinden çıkan 500gb) 2 tanesi düz 1tb 7200RPM biri 32mb ön bellekli biri 64mb ön bellekli
Al birini vur ötekine, ikiside arada tekleye tekleye çalışıyor.

Düzgün ve doğru kullanımda çok şansız değilsen (sıkıntılı bir ürün denk gelmezse) Seagate de üzmez, WD de.

Son mesajlar