Fifa mı ? Pes mi ? (Anket)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Fifa mı Pes mi?

• Kullanılan toplam oy
    314

Fifa her yönüyle pesten çok daha gerçekçi. Ozellikle yüksek çözünürlükte büyük bir tv de oynarsaniz oyun mu yoksa reel mi olduğunu çok zor anlarlar. Oyuncuların yüzleri peste daha iyi ama çoğumuz bu oyunu kuş bakışı kameradan oynuyoruz yani oyunda olduğumuz çoğu süre oyuncuların yüzlerini görmüyoruz bu yüzden benim için yüzlerin bir önemi yok. Fifanin stadlari , kalecileri , oyunun sağladığı özgürlük , saha içi atmosfer olsun gerçekten 10 numara. Hep diyorum Meksika ile Türkiye olmasa PES serisi çoktan bitmişti :D

Aretios

Profesör
ben pes10 rezaletıni oynadıktan sonra Fıfa yukleyıp o gunden berı Fıfa hayranıyım ....

daha heyecan verıcı fıfa ....

mehovic

Profesör
PS1 de Winning Eleven 2002 den pes 2014'e kadar pes oynadım. Ama Fifa 15 öyle bir oyun yaptıki beni pesi bırakmama sebep oldu.
Artık Fifa cı oldum ve çok memnunum. Fifa 15 online oynuyorum ve çok zevk veriyor:thumbup1:

pes13 iyiydi ama ondan sonra çıkan pes14 ve pes15 rezaletti açıkcası şuandan bahsetmek gerekirse açık ara fifa15.

Günümüz pes 2016 mı fifa 2016 mı dersek şöyle açıklıyım ... Şahsen ben Pes seven biriyim 2016 da pes ice kendini geliştirmiş durumda grafik insan yüzleri seyirci atmosferi v.b şeyler ... Fifa da bu vardı zaten ancak pes 2016 da bu özellikler 1 tık önde ... Fifa ise kadın futbolunu getirmesi iyi bi ön adımdır ... Eğer fifanın oyun düzeyini oyun anlayışını çözerseniz pes fifa kadar zevk vernez ...Kıyaslamada pesde fifada üzerine birşeyler katmış ama derimki ben yine pes e devam ediyorum :) Uğraşmaya değmez zevkini herkes kendine saklasın pesi seven pese fifayı seven fifya devam etsin ;)

Konu sağlam hortlamış :) bende fikir belirtiyim tartışacak bişey yok Fifa satış rakkamları ve gelişime bakarsak ezici üstünlük sağladı son dönemde ..

Son oyunlardan bir haber mesela FIFA 16, PES 2016'yı Geride Bıraktı - ShiftDelete.Net pesi seven bir kitlede var ancak bu oyunun gelişmediği gerçeğini değiştirmiyor bende 2013 kadar pes oynuyordum sonradan fifa üstünlük kurdu ilerde konami yine bir atak yapar belki :)

Elbette Fifa Fakat Pes de kendini 17 de baya geliştirmiş ve bir iddiaya göre Fifa'nın böyle iyi olmasının sebebi 2013 yılında pes yapımcılarını almasıymış

stat counter