FIFA 18, PES 2018 ile dalga mı geçiyor?

Bu konuyu okuyanlar

daggerdale12

Asistan
Reaksiyon puanı
100
FIFA 18, PES 2018 ile dalga mı geçiyor?

FIFA 18 ve PES 2018 arasındaki sular durulmak bilmiyor. Her yıl olduğu gibi bu sonbahar da iki büyük devin kapışması ile geçecek. Ama FIFA oyuncuları şimdiden kendilerine güveniyorlar.

Peki, sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler? Kısaca, PES mi FIFA mı?
pes-218-vs-FIFA-18.jpg

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Fifayı 2007' yılından sonra bıraktım bana göre daha akıcı ve daha gerçekci olduğundan dolayı favorim PES'dir

81_Burak_81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana göre Pes...Ben 2 oyunu da oynadım,biliyorum.Neden pes derseniz? Çünkü pesin tek eksiği lisans.O da küçük bir yamayla hallediliyor.Ama fifa nın eksiklikleri çok.Mesela fifa da oyun hiç akıcı değil.Oyuncular çok mekanik yani çok robotsu.Ayrıca kale ağı hiç hareket etmiyor sanki tel gibi.Peste kale ağı gerçek gibi.Pes çok gerçekçi ve akıcı.Bir de fifa da avrupa lisansları yok yani şampiyonlar liginin adı değişik müziği değişik resmi değişik görüntüleri değişik.Pes te şampiyonlar ligi var avrupa ligi var süper kupa var.Son olarak fifa nın grafikleri pes e bin basar diyenlere hiç inanmayın.Ben onlara inandım fıfa 17 yi yükledim.Açıkçası iki oyunun da grafikleri aynı.Fifa nın grafikleri bin basar diyenlerin gözlerine gözlük parasını ben vereceğim.Bir de fifa nın arkasında Ea var FIFA var.Yani fıfa çok zengin bir şirket bu sayede lisansları topluyor.Pes ise maddi sıkıntılar içerisinde fıfa ile yarışmaya devam ediyor.PES E HELAL OLSUN!!!KRAL PESSS...

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Koyu bir FIFA oyun severim fakat PES lisans konusunu aşarsa gayet iyi olur.

ensarmedeni

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her iki oyunu da oynadım.

Benim için içerik ,stat ve atmosfer önemli diyorsanız Fifa açık ara önde.
Oyundan zevk almak istiyorum benim için gerçekçi fizik hareketleri önemli diyorsanız da Pes en iyisi.
Fifa da özellikle savunma hattı çok hantal ve rakibi karşılamakta zorlanıyor,bu da kolay gol atılmasına olanak sağlıyor.
Pes'te ise yine her sene olduğu gibi lisanssız takımlar ve bilardo masası gibi yeşil sahalarıyla can sıkmaya devam ediyor.

Her iki oyunun da artıları eksileri ve kendilerine has karakteristik özellikleri var.Tahmin ediyorum ki Fifa oynayan birisine Pes atari oyunu gibi gelecektir.Pes oynayan birisine de keza Fifa yapay ve zevksiz bir oynanış sunabilir.

Fakat şu bir gerçek ki ; Pes lisans ve stat atmosferlerinde bir atılım yaparsa Fifa'nın açık ara önüne geçebilir.

chizyo

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
pes oynanış olarak daha iyi bencede

İvernLothbrok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
her türlü açıdan fifa önde oldugu için dalga geçmeleri normal

Son mesajlar