Fıfa 13 Kapak Resmi Yayınlandı

Bu konuyu okuyanlar

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Bu ayın başlarında ilk ekran görüntüsü beraberinde yenilikçi oynanış biçiminden detayları sizinle paylaştığımız FIFA 13 için EA Sports tarafından bir kapak tasarımı paylaşıldı. Ancak EA Sports gibi biz de uyaralım: bu çalışma tasarımın son hali değil ve üzerinde değişikliğe gidilecek.

5545e678-462f-4cfe-858d-9581b73c4296.jpg

Bilmeyenler için FIFA 13 beraberinde gelecek yenilikleri de şöyle bir hatırlayalım:

First Touch Control (İlk dokunuş kontrolü): FIFA 13'te yapılması istenen ilk şeylerin başında daha gerçekçi top kontrolünün sağlanması geliyor. Artık top kontrolü eskisinden daha zor ve karmaşık bir yapıya bürünecek. Top kontrolünü sağlamak, topun geliş hızına, yüksekliğine, oyuncunuzun tekniksel becerilerine göre farklılık gösterecek.

Player Impact (Oyuncu darbesi): FIFA 12 ile birlikte spor oyunlarına yeni bir renk katan "Impact Engine" yani darbe motoru da bu sene daha da geliştiriliyor. Artık çarpışma ve ikili mücadele animasyonları çok daha gerçekçi olacak ve Rutter'ın dediğine göre Youtube'da da karşılaştığınız komik oyuncu öpüşmeleri gibi videolara elveda diyeceksiniz. FIFA 13'te çok daha optimize bir "darbe motoru" bizleri bekliyor olacak. Ayrıca üst vücut bölgesine özel yeni darbe değerleri de eklenecek.

Complete Dribble (Tamamlanmış Depar): FIFA 12'de yönünüzü değiştirdiğiniz gibi hemen depar (dribble) atabiliyordunuz. FIFA 13'te bu çok daha zor olacak.

Tactical Free Kicks (Taktiksel Serbest Vuruşlar): Serbest vuruşlarda yepyeni bir sistem geliyor. Artık serbest vuruş anlarında 3 oyuncuya kadar topun etrafında toplanabileceksiniz. Topa vurur gibi yaparak topun üzerinden atlayıp şut şansını diğer oyunculara bırakabileceksiniz veya buna benzer çeşitli serbest vuruş taktikleri sizlere verilecek.

Attacking Artificial Intelligence (Hücum Yapay Zekası): Son olarak artık ofansif anlamda yapay zeka büyük bir gelişme gösterecek. CPU tarafından kontrol edilen oyuncular kendilerine daha iyi koşu rotaları çizebilecek ve sizin pas verebileceğiniz noktaları daha iyi süzebilecekler. Hücum oyuncuları defans çizgisine dikkat edecek ve buna göre pas verme ihtimallerinizi gözden geçirecekler.

Kaynak

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bu kadar kötü olacağını tahmin etmemiştim, inşallah bu değildir. Gerçi her halukarda oyunu satın alacaz orası ayrı :D

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Güzel olmamış değişmesi lazım daha .

Cedriic

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Eğer Bu Olursa Bu FIFA 13 'ü Almam.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Bir kapak değiştirilsin diyorsun bir de kapağa bakmadan alırım diyorsun bu ne çelişki? Kapağa bakmadan alıcaksan değişse ne olur değişmese ne olur @aquess1999

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
[MENTION=126564]re13el[/MENTION] [MENTION=154613]Cedriic[/MENTION] bir harf yüzünden beni yanlış anladınız. :D
kanmam yazacaktım :D

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Harf yüzünden değil ben çelişkili olmandan bahsettim.
Harf konusuna gelirsek cümlene göre zaten doğrusunu anlamıştım...