Fiber İnternet İçin Hangi Servis Sağlayıcı Tercih Edersiniz?

Hangisini Tercih Edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    255

Bu konuyu okuyanlar

gvenc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

ttnet kullanıyorum yıllardır çoğu zaman çok sövdüm ama fibere geçtik geçeli çok memnunum torrentte sabir 2.7mb/sn hızla dosya indiriyorum kesilme kopma abuk sabuk bişey yok :)

ozlemakis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uydunetin kotasız olması güzel fakat modemleri kötü alternatif cok az modemde. 2 marka harici modem uymuyor. Yine de TTnet ten kesinlikle daha iyidir. Superonline fiber kullananlar memnun ama onun da yayılma hızı bir felaket :)İstanbul şişli bölgesinde sadece siteler ve plazalarda var. Eski oturum bölgesiymiş vs. Londra İstanbuldan eski heryerde var. :)

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Superonline kullanıcı olarak Metronet Ethernet demek zorundayım. AKK olmadan 25mbps/25Mbps 50TL, Ben 50GB AKK' lı 20Mbps/5Mbps ye 55TL veriyorum :(
50911033742579705667.jpg

incelemek için tıkla.

1935733358.png

Metronet'te Akk var mı ?

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ttnet kullanıyorum 10 dakikadır kutucuğu işaretlemeye çalışıyorum :p
-Superonline

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
arkadaş sanki fiber yaygın bir şey de bir de tercih mi yapacağız... Köpek getirse hizmeti alacığım... ama İst şişli'de hala yok... belki uçan kuşlar getirir....

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Uydunetin kotasız olması güzel fakat modemleri kötü alternatif cok az modemde. 2 marka harici modem uymuyor. Yine de TTnet ten kesinlikle daha iyidir. Superonline fiber kullananlar memnun ama onun da yayılma hızı bir felaket :)İstanbul şişli bölgesinde sadece siteler ve plazalarda var. Eski oturum bölgesiymiş vs. Londra İstanbuldan eski heryerde var. :)

Netmaster marka modem kullanıyorum. Sorun yaşamadım bugüne kadar. Tavsiye ederim.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Ben de zaten Netmaster modemden şikayetciyim :) odamda modem, salondan bağlanılmıyor. Aynı apartmanda dsl modem kullananların böyle bir sorunu yok.

5 yıldır hem ofiste hem de evde kullanıyorum. İkisi de kablolu modem. Yakın zamanda Netmaster router aldım bir de. Evin heryerinden gayet güzel çekiyor.

ozlemakis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5 yıldır hem ofiste hem de evde kullanıyorum. İkisi de kablolu modem. Yakın zamanda Netmaster router aldım bir de. Evin heryerinden gayet güzel çekiyor.
En eski kablosuz modemim hala çalışır ama mağalesef kablosuzda ben senin kadar şanslı değilim.

NetMASTER_TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de zaten Netmaster modemden şikayetciyim :) odamda modem, salondan bağlanılmıyor. Aynı apartmanda dsl modem kullananların böyle bir sorunu yok.

Sayın Kullanıcımız,
Kablosuz özelliği olan cihazların yayın gücünü etkileyen pek çok etken bulunmaktadır. Bu özelliğini iyileştirmek için cihazınızın oyun konsolu, mikrodalga fırın gibi enterferans yaratacak diğer cihazlara uzak, aranızda mümkün olduğunca duvar, kolon olmayacağı merkezi bir konuma yerleştiriniz. Ancak makul mesafelerden çekmemesi bir soruna işarettir. CBW-700V modemler için lütfen cihazınızın yazılımını en güncel sürüme yükseltiniz. 444 0 126 Türksat Çağrı Merkezi’ni arayarak modeminizi yazılımını güncelletebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse kablosuz ayarlarınızın kontrolü için NetMASTER Destek Hattı’ndan yardım alabilirsiniz. Destek hattımız her gün 08:00 – 22:00 arası hizmet vermektedir.

0216 366 66 96
[email protected]
Saygılarımızla,

dgnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ttnete oy veren 25 kişi anlaşılan daha yeni geçiş yapmışlar belliki uzun zamandır ttnet kullanıcısı olanlar bilir ne kadar berbat bir servis sağlayıcısı olduğunu....

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben fiber internete geçmeyi düşünüyorum da hangi firmayı tavsiye edersiniz. Akk ve fiyatları nelerdir bilgilerdirirseniz memnun olurum.

mangun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim gözüm mü bozuk metronet bi girin simetrik internet 50 mbps download 50 mbps upload 79 tl + kota yok dogrumu ????? bu inanılmaz deil mi akk yoksa ertesi gün direk geçerim biri beni aydınlatırsa memnun olurum hemde çok :)

dratislaw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende supronline düşünüyorum fiber için ama ttnet in ek hizmetleri çok sanki aklımı çeliyor mesela tivibu,ttnetmüzik,ortak kota gibi ne yapsam acaba tavsiye bekliyorum :(

insignia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabiki ttnet süperonline bile Türk Telekomun altyapısını kullanıyor neden ttnet dururken süperonline kullanayım ki?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bence ttnet hem müşteri ilişkileri iyi hemde heryerde altyapıları mevcut.

ttneti tek geçerim ben kullanıyorum tivibuda var evde çanakla felan uğraşmıyorum birsürüde kanal var ayriyeten geçmişte oynanan dizileri felanda sonradan istediğim zamanda açıp izleyebiliyorum...

valla ben ttneti yıllardır kullanıyorum googleye Superonline şikayetler yazda bak neler çıkıyor ortaya ...

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Uydunet kulanıyorum gayet memnunum Hiç kesilme yok olursa calışmalar oluyor oda gece yarısı yapıyorlar ondan öncede sms bilgi veriyorlar uydunet devam

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar benim gözüm mü bozuk metronet bi girin simetrik internet 50 mbps download 50 mbps upload 79 tl + kota yok dogrumu ????? bu inanılmaz deil mi akk yoksa ertesi gün direk geçerim biri beni aydınlatırsa memnun olurum hemde çok :)

ben sözde 10 mb kullanıyorum hızım bazen 2 mb bazen 4 bazen çok nadir de 10 mb olup tekrar rezil oluyor, kesinlikle memnun değilim.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
superonline huawei modem dağıtıyor ve çok dandik. 3-4 cihaz aynı anda yüklenince darmaduman oluyor cihaz.
en güzeli adsl yine. en azından stabil hizmet yavaş da olsa kopma veya daha da yavaşlama ihtimali yok. zaten youtubeda 720p fazla gelir bize bozar bizi

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
[MENTION=45352]orcnd[/MENTION] Bu cihazdan bendede var.
Aynı anda 2 pc ve 2 telefon wifiden bağlanırken bile sorunsuz çalışıyor.
Yaklaşık 8 aydırda fiber kullanırım.20mb.i çok rahat. Veriyyorlar.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
@orcnd Bu cihazdan bendede var.
Aynı anda 2 pc ve 2 telefon wifiden bağlanırken bile sorunsuz çalışıyor.
Yaklaşık 8 aydırda fiber kullanırım.20mb.i çok rahat. Veriyyorlar.

20 mbit'i neredeyse hiç görmedim ben. 15'i çok nadiren görüyorum. şu an 5mbit down, 4mbit upload görünüyor speedtest'de.

benim 10 ay oldu 2 ay sonra kurtulucam inşallah. daha önce başka bir marka modem vardı o bozuldu şimdi beyaz bir huawei verdiler.
evde 2 pc 3 akıllı cihaz aynı anda çalıştığında kopmalar başlıyor.
bunun dışında akşamları hız bariz bir şekilde düşüyor.

100 gb adil kullanım kotası var. kota dolduğunda 3 mbit'e düşmesi gerekiyorken bizde 50kb/s'ye düşüyor. 56k modemimi arıyorum ay sonunu beklerken.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
[MENTION=45352]orcnd[/MENTION] Siz fibermi kullanıyorsunuz.
Eğer fiberde bunlsr oluyorsa çok saçma bir şey bu durum.
Yoksa modem değişince mi bunlar oldu.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
@orcnd Siz fibermi kullanıyorsunuz.
Eğer fiberde bunlsr oluyorsa çok saçma bir şey bu durum.
Yoksa modem değişince bunlar oldu.

superonline 20mbit fiber kullanıyorum 70 küsur lira ödüyorum 100 gb adil kullanım kotası var.
olmaz olsun böyle fiber. önceki modemde aynı bu sorunları yaratıyordu. modem değişti aynı tas aynı hamam.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Zira ben çok memnunum.Benimde Akk 100gb.
Bir kere hızım 3 e düştü.Oda tam 3mb idi hatta.
Ping değerim bile 15ms.yi geçmiyor.
700mb. Bir dosyayı yaklaşık 3,5dakikada indiriyor torrentten.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
şu süperonlıne fiber türkiyede bi yaygınşasa her yerde olsa ttnetin halini düşünemiyorum artık

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
[MENTION=45352]orcnd[/MENTION] Sizin binanızda başkalarında bu sorun varmı?

Benide yanlış anlamayın.Süperonline satıcısı filanda degilim.
Sadece merakımı cezbetti.Çünkü çevremde Fiberden memnun olmayan yok.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
@orcnd Sizin binanızda başkalarında bu sorun varmı?

Benide yanlış anlamayın.Süperonline satıcısı filanda degilim.
Sadece merakımı cezbetti.Çünkü çevremde Fiberden memnun olmayan yok.

binadan tanıdığım kimse yok o yüzden bilemiyorum.
ping konusunda ise şanslıyız. ne zaman speedtest 'e baksam 10 ping alıyor. nadiren 15'e çıkıyor.

online oyun oynadığımdan ping önemli. kopmalar dışında ping sorunu yaşamıyorum çok şükür.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
[MENTION=45352]orcnd[/MENTION] Ben olsam şikayet ederdim bu durumu.
Çünkü 20mb.diyorlarsa bunu vermek zorundalar.
Aksi durumda ayıplı hizmettir bunların yaptıkları.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
superonline taahhüt yaptıracakları da uyarayım. 150 lira kurulum ücreti taahhüt karşılığı alınmıyor fakat taahhütü iptal ettirmek isterseniz bu ücreti karşılamak zorundasınız. ttnet'de bu rakam 30 tl.