Fiber internet Altyapısı/Erişimi

Bu konuyu okuyanlar

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Merhabalar, Fiber internet erişimi hakkında bir soru soracaktım.

5-6 Ay önce Apartmanımın çok yakınına 10-15m uzağına Genişbant erişim kabini ile yanına Fiber toplama kabini yerleştirildi. Bir kaç gün önce aradığımda ise bölgenizde fiber altyapısı bulunmamaktadır dediler.(Kabininin üzerinde Türk Telekom ile Fiber Altyapısı burada yazıyor.) Bu kutular tamamen binanın yanında mı olmalı ? Aktifleştirilmesi için bir zaman mı gerekli diyeceğim de 6 ay geçti aradan, yoksa süs mü ? Vdsl2 ye bile razıyım.

rCpkSk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5 mt ötemde ttnet fiber var :D bende arayaınca fiber varmı diye ne fiberi size en fazla 8 mbt net gelir dedi :D Kahkaha attım komşuya gidip sordum fiber mi diye buyur gel bak dedi :D Ttnet bu ne beklersin :D

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
bina olarak başvurarak bina içi tesisat yaptırmanız gerekiyor 100 dairelik bir binada 10 kişi istiyor diye çekmiyorlar yanı başında olsa bile :) %40 civarında bir oran istiyorum demesi gerekiyor;

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
bina olarak başvurarak bina içi tesisat yaptırmanız gerekiyor 100 dairelik bir binada 10 kişi istiyor diye çekmiyorlar yanı başında olsa bile :) %40 civarında bir oran istiyorum demesi gerekiyor;

Bu kutudan erişim alınabiliyormuş binaya kadar fiber kablolar ile geliyormuş sonrası bakır kablo ile vdsl2 diye adlandırılıyormuş.

finrod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Valla ya bizde paramızla rezil oluyoruz fibere alt yapı nedeniyle geçemiyoruz.

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Superonline binada kimse almasada yönetici izni ile ücretsiz kuruyor. Yeter ki yakından kat geçsin.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Merhabalar, Fiber internet erişimi hakkında bir soru soracaktım.

5-6 Ay önce Apartmanımın çok yakınına 10-15m uzağına Genişbant erişim kabini ile yanına Fiber toplama kabini yerleştirildi. Bir kaç gün önce aradığımda ise bölgenizde fiber altyapısı bulunmamaktadır dediler.(Kabininin üzerinde Türk Telekom ile Fiber Altyapısı burada yazıyor.) Bu kutular tamamen binanın yanında mı olmalı ? Aktifleştirilmesi için bir zaman mı gerekli diyeceğim de 6 ay geçti aradan, yoksa süs mü ? Vdsl2 ye bile razıyım.

o kutular konuluyor daha sonra kablolar çekiliyor
daha sonra yazılımyükleniyor
daha sonra testler yapılıyor
daha sonra ayarlar yapılıyor
daha sonra portlar atanıyor

kısaca konulduktan i 8-9 ay sonra faaliyete giriyor :)

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Konuyu 2014 un şubatında açmışım . Ve hala fiber verilmiyor. Sanırım süs.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
İzmir / Buca

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31

Aradan 1 yıl geçmiş faaliyete girmesi lazım

Peki sen o kutuya bağlı olduğuna eminmisin.
Çünkü binanın yanında dahi olsa bazen binan baska kutuya bagli olabiliyor birzat yaşamıştım bunu yıllar onca
bizim evin sokağına dolap koymuşlardı ben ona bglıyım zannediyordum meğer karşı binamdakiler bağlıymış ben 2 sokak ötedeki eski dolaba bağlıymışmışm

bağlantıyı taşiyin diyorum olmaz diyorlar :D

tabi sonra FTTH fiber döşendi :D