Ferrari tarihinin en kara günü!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Ferrari tarihinin en kara günü İspanya Grand Prix'inde yaşandı. Taraftarlar isyan etti. Hamilton’un Mercedes’inin son turda Raikkonen’in Ferrarisi’ne tur bindirmesi hazmedilemedi.

24380962.jpg

Dünyanın en prestijli yarış otomobili Ferrari'ye tarihinde ilk kez Formula 1’de tur bindirilmesine taraftarları isyan etti.

İspanya Grand Prix’sinde 66. ve son turda yarışı kazanan Lewis Hamilton’un, Ferrari ekürisinden Kimi Raikkonen’e tur bindirmesi özellikle İtalyanlar tarafından hazmedilemedi.

Uzun süre Montmelo’daki pisti terk etmeyen Ferrari taraftarları teknik ekibe protestoda bulunurken geçen yıl aynı pistte birinci olan Ferrari’nin kaptanı Fernando Alonso yarış sonrası “Büyük düş kırıklığı yaşıyorum. Bu hızla, bu otomobille hiçbir yere gidemeyiz. Taraftarların da beklentisi olmasın” açıklaması yaptı.

Raikkonen ise yarış sırasında seçilen stratejinin çılgınlık olduğunu söyledi. Bazı taraftarlar Maranello’daki Ferrari fabrikasının önünde toplanarak üzüntülerini dile getirdiler.

Hürriyet

aidata_06

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir zamanlarin şampiyonu ne hale gelmis. Alonso diyince akan sular dururdu.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Ferrarimi ne hale getirdiler.

Gerçi hem Alonso'yu hem de Raikkonen'i severim ama teknik ekipte iş yok demek ki.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Schumi'nin uyanması, yeniden takıma katılması lazım. :(

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
bir zamanlar yarışlaı domine eden ferrari teknolojik olarak geride kaldı demek ki. bu araçla schumi de olsa bir şey fark etmez ki zaten mevcut pilotlar da başarılı bence

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Ferrari'ye dönmemişti sonuçta. :p

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
motor küçüldükçe küçük motor deneyimi olmayan takımlar çuvallıyor ferrari'nin sorunu bu biraz daha ar-ge yapmalı.

aidata_06

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ferrari bu isin altindan kalkar arkadaslar :) mercedes kafa kafaya gelirler. Birde bu sene ferrarinin sevdigi pitler henuz gelmedi. Simdilik mercedese yarıyo :)

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
motor güncellemesi sadece mercedes'e yaradı. diğer takımlar aynı stabiliteyi yakayalamadı maalesef. red bull takımı biraz iyi gidiyor, onun dışındakiler tam bir hayal kırıklığı. yeni motor sesinden dolayı izleyince de pek keyif alamıyorum. muhtemelen son yılların en kötü formula sezonunu yaşıyoruz.

bence bu sene formulada %90 takım, %10 pilot etkeni var. kasap maldonado mercedes kullansa ilk 2'ye girer..

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Felipe Massa Kimi Raikonenin beraber olduğu bi sezon vardi Mercedes de Hamilton ve başka bi arkadaş vardi Massa son yarista kaybetmişti şampiyonluğu (Bundan öncekiler gereksiz.) Felipe Massa Yı eski haliyle bekliyoruz..

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Schumi sadece bir pilot değil aynı zamanda sürekli aracın gelişmesine yardımcı olan mühendislere sürekli rapor veren bir uzmandı. Araçtaki en ufak kusuru fark edip anında bunu düzelttiriyor, eksiklikleri gideriyordu.

Nerede o Hakkinen ve Schumacher çekişmesi. Lise yıllarımızdı ben o zamanlar sıkı bir Mc Laren taraftarıydım.

Yayınlar şifreli kanallara geçince ister istemez uzaklaştık...

Buğra Y.

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Ferrari tarihinin en kara günü deyince ben de birisi Ferrari'ye tüp takmayı başarmış, o yüzden Ferrari karalar bağlamış falan sandım :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yedek lastiğin yerine olabilir araştırmak lazım.

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ferrari artık tarih oldu herşey gibi çok çalışmaları lazım çok.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
harbiden kara gün olmuş tur yemek ne demek yahu ....