Fanın ömrü var mı ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar laptopumda sadece oyun oynarken 5-10 dk sonra aşırı ses ( BİR YERE SÜRTÜYO GİBİ ) ve ısınmaya başlıyo_Oyunu kapatınca ısı ve ses sona eriyo fan temiz yagı yenı degıstı.Fanın ömrü bitmiş olabilir mi ? ekran kartım günce onuda söyliyim.Ve fanda ömür var mı ? açıp bakıyorum gayet düzgün calısıyo ondan soruyorum.

Fanı takan adam takarkrn hata yapmıs olabilir mi diye bir soru geldi aklıma ama tam fikir sahibi değilim bilgili iseniz fanı kendiniz söküp takmayı deneyin

fanın kablolarına dikkat edin, yapraklara yakın durmasın ve fanın kasaya tam oturması önemli... eğer kasa kapağı açıkken ses yok da kapağı kapatınca geliyorsa fan düzgün montajlanmamıştır.

Birde hızlanınca sürtüyor demişsiniz bence sorun fanın kendisinde montajda değil hızlanınca yapraklar birnevi savrulup kenarlara sürtüyor olmalı.

utkuversus

Al Bayrak Aşkı İle!
Yönetici
Moderatör
Isınmadan fan çok dönüyodur sürtünme sesi ondan geliyodur bence. Termal Macunları yenile.

fan milinde çok küçük boşluk varsa ısınınca yağ inceliyorve o boşlukta balans yapıyor ses oluyor fanın milne gres sürmek gerek.
ince yağ ve kontak siprey pirinç burçları aşındırabilir.

hepinize çok teşekkür ederim.Sanırım servise vermekten başka çare kalmadı.3 iş günü beklemek zor olsada :'( Normal tamirciler zaten bilerek yapmıyo yada anlamıyo...

stat counter