Fanı İçeri Üfleyecek Şekilde Bağlama

Bu konuyu okuyanlar

tripitaka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasaya ek bir fan daha aldım. Şu fotoğraftaki fan ama korunaklı olan kısmını dışarıya doğru taktığımda dışarıya havayı atıyor haliyle ters takmayı denedim bu seferde sürtünüyor kasaya. Yani içeriye doğru üfleyen fanların koruması diğer yöndemi yanlış fanmı aldım yoksa takarken bir yanlışlıkmı yapıyorum?

MJDpl1.jpg

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Kabloları ters bağlamış olabilirsin. Bağladığın yönü değiştirme imkanın var mı?
(pek bilgili değilim ama aklıma bu geldi, fazla cahilceyse affedin :D )

tripitaka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kabloları ters bağlamış olabilirsin. Bağladığın yönü değiştirme imkanın var mı?
(pek bilgili değilim ama aklıma bu geldi, fazla cahilceyse affedin :D )
Düşünüp yazman yeter sağolasın ^^ Kablolarda bir sorun yok sadece fanın havayı dışarı atmak yerine içeri çekmesini istiyorum ve içeri çeker şekilde bağladığımda kasayla arasında sürtünme oluyor. Koruma olan kısmın dışarıya doğru bakması daha mantıklı geliyor bana ama tüm fanlar aynı bu şekilde yani korumaları hep aynı yönde. İçeriye hava çeken fanın olayı nasıl oluyor :D (Korumayı dışarıya doğru bakar şekilde bağladığımda sürtünme olmuyor)

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Yalnız mantıklı olan kasanın içindeki sıcak havayı dışarı atması, fanlar da ona göre dizayn edilmiş. İçeri vereceğin hava da sıcak olursa vermenin bi mantığı olmuyo zaten.

tripitaka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fandaki amaç sirkülasyonu sağlamak değilmi? Sadece çıkış olursa bu nasıl mümkün olacak?

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
senin dışarı attığın sıcak havanın yerini ortamdaki hava alır zaten. Basit bi ortaokul fizik bilgisi; gazlar akışkandır ve içinde bulundukları ortamı doldururlar :D

hanifican35

Asistan
Reaksiyon puanı
18
senin dışarı attığın sıcak havanın yerini ortamdaki hava alır zaten. Basit bi ortaokul fizik bilgisi; gazlar akışkandır ve içinde bulundukları ortamı doldururlar :D
yerini soğuk hava alsada normal bir akış gerçekleşmez içindeki havayı hem daha hızlı soğutman lazım hede direk olarak önemli parçaların üstüne doğru gitmeli