Fan bağlarken yanlış taktım ekrana görüntü gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar yeni fan aldim rgb olarak onun ikili kablo baglantisini yaparken yanlis takmisim pc den kucuk bir kivilcim cikti ez debug led ds cpu isigi surekli yaniyor ekrana goruntu gelmiyor ramin yerini degitirdim bios pili cikartip taktim islemciye de baktim yanik kokusu yok ama hala cpu isigi yanip sonuyor ne yapmaliyim ne olur yardim edin sorun islemcide mi olur yoksa psu da felan mi islemci 2600 psu corsair vs 600 msi b450 gaming plus anakart var

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Forum Kuralları
4- Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması şarttır. "Yardım", "İmdat", "Acil" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
İşlemci zaten yanmaz anakart gitmiştir geçmiş olsun.

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Uzay montaj yaptim sorun hala devam ediyor anakartin gidip gitmedigine nasil bakarim hocam tam olarak yarin servise mi gondersem

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
24 pini tak işlemciye taktığın 4 lüyü takmadene güç gelecekmi anakarta ?

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
Büyük ihtimal mosfetlerler gitmiş hocam yarın servise verin hocam daha fazla hasar vermeden karta götürmeden öncede tekrar deneyin anakartların sağı solu belli olmaz :)

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Evet geliyor ama yine cpu isigi yaniyor cpu fanı dönüyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Büyük ihtimal mosfetlerler gitmiş hocam yarın servise verin hocam daha fazla hasar vermeden karta götürmeden öncede tekrar deneyin anakartların sağı solu belli olmaz :)
Orası neresi oluyor hocam

Son düzenleme:

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
Açılmaz o kart kısa devre yaptırdın çünkü bende yapsam bende açılmam hocam denemen hata kıvılcım cıktı diyorsun :D

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
Sanmıyorum hocam 100-200 gibi birşey çıkar yada tamirde edilmeye bilir benim kartı yapamamışlardı ben servise vermemiştim ama.

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Sanmıyorum hocam 100-200 gibi birşey çıkar yada tamirde edilmeye bilir benim kartı yapamamışlardı ben servise vermemiştim ama.
Umarım anakart da çıkar sorun bari hocam hiç değilse işlemcide sorun olmasa bari birde buradan sadece kargo ile gönderiliirim yetkili servise 1,2 ay falan sürer galiba artık ? Acaba işlemciyi de göndersem mi ne olur ne olmaz işime yaramaz zaten şimdilik yedek anakart yok hiç

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
İşlemcide pek birşey çıkmaz benim işlemcim 5-6 anakart yaktı genede tık demedi :D

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
İşlemcide pek birşey çıkmaz benim işlemcim 5-6 anakart yaktı genede tık demedi :D
Gerek yok o zaman sağolun hocam içimi rahatlattınız iyi geceler diliyorum size servise gönderdikden sonra son durumu yazarım :(

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
İyi geceler hocam umarım fazla üzmez kart sizi.

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Uzun zaman sonradan gelen güncelleme MSI sorun bizde diyerek nasıl oluyorsa gerçekten çok şaşırdım ve bir yandan da korkuyorum kartı iade veya değişime onay verdi bir yandan seviniyorum para vermedim diye bir yandan korkuyorum işlemciye bir şey oldu mu acaba msı bile direk anakartı değiştirdiğine göre

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
çaktırma hocam sen de :D bırak değiştirsinler... uzay montaj yaparken dikkatli olmalısın, fanın ters bağlandığından mıdır bilmem ama altındaki devre iletkenleri kısa devre yapmışsa Msi bile sorunu anlamak yerine kısa yoldan değiştirelim der yani. Bazen sorunu bulup tamir etmek değiştirmekten pahalı ve zahmetli oluyor.

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
çaktırma hocam sen de :D bırak değiştirsinler... uzay montaj yaparken dikkatli olmalısın, fanın ters bağlandığından mıdır bilmem ama altındaki devre iletkenleri kısa devre yapmışsa Msi bile sorunu anlamak yerine kısa yoldan değiştirelim der yani. Bazen sorunu bulup tamir etmek değiştirmekten pahalı ve zahmetli oluyor.
Kendi bilecekleri iş hocam iade çıkması çok işime yaradı açıkcası mAtx olduğundan kasada çirkin duruyordu bana göre kurtulmuş oldum. Tabi işlemcide bir sıkıntı yoksa :D