[ÇÖZÜLDÜ] Fall Creators Update Sonrası Renk Bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Bilgisayarıma Win 10 Fall Creators Update'i otomatik olarak yüklemeye çalıştım. Saat çok geç olduğu için PC'yi kapattım. Açınca yüzlerce kere yüklemeye çalıştım. Hepsinde başarısız oldum. İnternetten yükledim ve sonra resimdeki manzara ile karşılaştım. Renk fıstık yeşiliydi ama başlık çubuğu mavi renkli. Diğer renklerde sorun yok. Sorunu nasıl çözebilirim?
AF1QipO5U1PjYesRvHUnmQ32DfBV6yHOBh5qDauVPhmc

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bilgisayarıma Win 10 Fall Creators Update'i otomatik olarak yüklemeye çalıştım. Saat çok geç olduğu için PC'yi kapattım. Açınca yüzlerce kere yüklemeye çalıştım. Hepsinde başarısız oldum. İnternetten yükledim ve sonra resimdeki manzara ile karşılaştım. Renk fıstık yeşiliydi ama başlık çubuğu mavi renkli. Diğer renklerde sorun yok. Sorunu nasıl çözebilirim?
AF1QipO5U1PjYesRvHUnmQ32DfBV6yHOBh5qDauVPhmc
Attığın fotoğraf gözükmüyor yeniden atarmısın?

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Ben sana nasıl olduğunu zaten anlattım.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Öncelikle sorunun görev çubuğunda sanırım.
Ayarlar-Kişileştirme-Renkler kısmından ayarlayabilirsin.
Sorun senin dediğin gibi değil. Sorun görev çubuğu ile ilgili değil, renklerle ilgili. Explorer'ı yeniden başlatınca sorun bitiyor ama bir süre sonra tekrar başlıyor. Yani görev çubuğu demedim, pencerelerin üstündeki renkli kısım dedim.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Sistemi güncelleme yapmadan önceki bir zamana geri yükle. Sonra PC'yi yeniden güncelle.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Sistemi güncelleme yapmadan önceki bir zamana geri yükle. Sonra PC'yi yeniden güncelle.
O zamana geri yükleme noktası yok. Yeniden başlatınca sorun düzeliyor ama başka bir renge geçip yine aynı renge geçince bazen PC kapatma, yeniden başlatma, oturum açma vs. ekranı bazen de pencerenin üstündeki başlık çubukları mavi renkli oluyor. Format atmak istemiyorum, başka çözümü var mı?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
O zamana geri yükleme noktası yok. Yeniden başlatınca sorun düzeliyor ama başka bir renge geçip yine aynı renge geçince bazen PC kapatma, yeniden başlatma, oturum açma vs. ekranı bazen de pencerenin üstündeki başlık çubukları mavi renkli oluyor. Format atmak istemiyorum, başka çözümü var mı?
O zaman Windowsu sıfırlamalısın.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Değiştinmek derken neyi kastetmiştiniz.
Windows 10'u Ä°ndirin
Bu linkten Windows 10'u indirip
Rufus - Create bootable USB drives the easy way
Rufus ile USB Belleğe yazabilirsiniz. Bu şekilde fonmat atabilirsiniz.
O renklerle ilişkili hangi sistem dosyasını yenileyebilirim demiştim. Başka renklerde ve başka tonlarda sıkıntı yok. Pek zararlı bir şey değil ama yine de kötü görüntü oluşturuyor. Yeşil ile mavi hiç güzel değil.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Geri yükleme dosyasını silmediyseniz olmama gibi bir seçenek yok.C diskinizde Windows.old adlı bir klasör olması lazım.Bende yükledim 30GB boyutunda windows.old klasörü oluştu.Ben herhangi bir sıkıntı görmediğim için sildim.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Geri yükleme dosyasını silmediyseniz olmama gibi bir seçenek yok.C diskinizde Windows.old adlı bir klasör olması lazım.Bende yükledim 30GB boyutunda windows.old klasörü oluştu.Ben herhangi bir sıkıntı görmediğim için sildim.
Tamam da bütün dosyalarımı silebilir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Windows sürümünü düşürmek ile yükseltmek arasında yapılan işlemde fark yok.Sen sürümünü yükseltirken dosyaların siliniyor mu?İnternet den biraz araştırma yaparsan kolayca eski sürüme dönebilirsin.Her windows sürümü bütün bilgisayarlarda aynı performansı göstermez.O yüzden güncellemenin en son kararlı hali dahi yayınlansa hata olma payı var bazı bilgisayarlar için.Peki bu hatalar çıktığından ne olur geri dönülür ve sistemin kararlı hale gelmesi beklenir.E burada geri dönmek için dosyaların silinmesi ne kadar mantıklı?Sürüm 1703 sonrası çoğu bilgisayarlarda performans düşüşü görülmüştü.Bundan kaynaklı sürüm 1503 kullanan çok insan gördüm ve hiçbiri de zorluk çekmedi.İstersen yine de kontrol et dosyalarının silinip silinmeyeceğini internet den.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Windows sürümünü düşürmek ile yükseltmek arasında yapılan işlemde fark yok.Sen sürümünü yükseltirken dosyaların siliniyor mu?İnternet den biraz araştırma yaparsan kolayca eski sürüme dönebilirsin.Her windows sürümü bütün bilgisayarlarda aynı performansı göstermez.O yüzden güncellemenin en son kararlı hali dahi yayınlansa hata olma payı var bazı bilgisayarlar için.Peki bu hatalar çıktığından ne olur geri dönülür ve sistemin kararlı hale gelmesi beklenir.E burada geri dönmek için dosyaların silinmesi ne kadar mantıklı?Sürüm 1703 sonrası çoğu bilgisayarlarda performans düşüşü görülmüştü.Bundan kaynaklı sürüm 1503 kullanan çok insan gördüm ve hiçbiri de zorluk çekmedi.İstersen yine de kontrol et dosyalarının silinip silinmeyeceğini internet den.
Eski sürüme dönerken silinir. Ama ben güncellemeyi yapalı 2 hafta oldu. Ben denemedim ama risk almak istemiyorum. O sorun zararlı bir şey değil. Mavi ile fıstık yeşili hiç hoş durmadığı için nasıl çözeceğini sordum. Bu sorun dışında PC fişek gibi oldu.

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Format atsam da hiçbir faydasını göremedim. Şüphelendiğim 2 şey var: biri HDD diğeri GPU.
format atsamda bi fayda görmedim derken, formattan sonra da hata devam ediyor mu ?

format atmadıysanız da dosya saklamalı format seçenekleri mevcut gelişmiş yeniden başlatma içinde. bir de onu deneyin.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
format atsamda bi fayda görmedim derken, formattan sonra da hata devam ediyor mu ?

format atmadıysanız da dosya saklamalı format seçenekleri mevcut gelişmiş yeniden başlatma içinde. bir de onu deneyin.
Senin yönteminden sonra da hata devam ediyor. Boşu boşuna format atmış oldum. Windows 10'un edisyonundan ya da GPU'dan şüpheleniyorum.

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Senin yönteminden sonra da hata devam ediyor. Boşu boşuna format atmış oldum. Windows 10'un edisyonundan ya da GPU'dan şüpheleniyorum.
dağıtımda bi problem olacağını düşünmüyorum, defalarca windows sürümlerinde formatlar attım ilk defa sizinki gibi bi problem duydum, başka ekran deneme gibi bi şansınız var mı acaba ?
2 haftada bir format atan biriyim ben, çok kurcalıyorum biraz da insider sürümlerinin etkisi var

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
dağıtımda bi problem olacağını düşünmüyorum, defalarca windows sürümlerinde formatlar attım ilk defa sizinki gibi bi problem duydum, başka ekran deneme gibi bi şansınız var mı acaba ?
2 haftada bir format atan biriyim ben, çok kurcalıyorum biraz da insider sürümlerinin etkisi var
Insider sürümü kullanmıyorum. Başka ekrana bağlasam yine aynıdır.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
İşin garibi antivirüs programı bir virüs bile bulamadı.

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
problem muhtemelen ya ekranda ya ekran kartında, yada bağlantıda. intel ekran kartı ayarlarında renklede oynandığını düşünmüyorum ..
aklıma başka bişe gemiyo çünkü windowsda sorun yoksa bunlar sıkıntılı..

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
problem muhtemelen ya ekranda ya ekran kartında, yada bağlantıda. intel ekran kartı ayarlarında renklede oynandığını düşünmüyorum ..
aklıma başka bişe gemiyo çünkü windowsda sorun yoksa bunlar sıkıntılı..
Bu sorunu gördüğümde ekran kartını güncelledim ama bir işe yaramadı. Windows 10'un edisyonundan şüpheleniyorum. Kayıt defteri problemi de olabilir. Insider sürümü kullanmıyorum. Bir de bu sorun sadece fıstık yeşili renginde görülüyor. Sorunum böyle: Uyku modundan bir süre sonra çıkınca kilit ekranı bilinmeyen bir sebeple ayarladığım renkten mavi rengi ile değişiyor ama başlat menüsü kutularının ve ayarlar, mağaza, harita, hesap makinesi gibi bazı uygulamaların açılıştaki arka plan rengine hiçbirşey olmuyor. Bir Hacker'ın izi bile yok ama arada sırada Internet tarayıcısı kapalıyken HDD'den dosya kurcalar gibi bir ses geliyor (hafif sürtünme sesi).

Son düzenleme: