[ÇÖZÜLDÜ] Fall Creators Update Sonrası Renk Bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
problem muhtemelen ya ekranda ya ekran kartında, yada bağlantıda. intel ekran kartı ayarlarında renklede oynandığını düşünmüyorum ..
aklıma başka bişe gemiyo çünkü windowsda sorun yoksa bunlar sıkıntılı..
Birisi bu gıcık renk sorununa bir çözüm bulsun. Fıstık yeşili ile mavi hiç hoş durmuyor. Ayrıca bu sorun yaşanırken mağazadan yüklenilen Windows donatılarının hepsi arka planda çalışıyor ama bir virüs bile bulamadım.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
problem muhtemelen ya ekranda ya ekran kartında, yada bağlantıda. intel ekran kartı ayarlarında renklede oynandığını düşünmüyorum ..
aklıma başka bişe gemiyo çünkü windowsda sorun yoksa bunlar sıkıntılı..
Gıcık oldum bu renk sorunundan. Önerebileceğiniz başka şey var mı? Format desen bir işe yaramadı ekran kartı desen bir sorun gözükmüyor antivirüs desen bir virüs bile yok. Birisi bu gıcık renk sorununa bir çare bulsun.

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
ekran kablosuyla ekran kalıyo geriyo, sorun yok dediniz aklıma daha başka bişe de gelmiyo..

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
ekran kablosuyla ekran kalıyo geriyo, sorun yok dediniz aklıma daha başka bişe de gelmiyo..
Bu gıcık sorunun nedeni bulundu. Aslında bu soruna Windows'un bu sürümü (sürüm 1709) neden olmuş. Bir dahaki güncellemeye kadar bu şekilde beklemem gerekiyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Keşke bu güncellemeyi yüklemeseydim. :(

Son düzenleme:

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Birisi Microsoft'un belasını versin. Windows Hello desen çoğu kameralar desteklemiyor, destekleyenler de kızılötesi resim ile kandırıldı. Creators Update (sürüm 1703) desen 5 defa mavi ekran verdi ve çok dehşet kastı. Ayrıca uyku modundan sonra görüntü gelmiyordu ve HDD ışığı yanmıyordu. O güncellemeyi yüklediğim bilgisayarın da bip sesi çıkarma özelliği olmadığı için Creators Update'deki uyku modu sorununun ne olduğunu anlayamadım. Bir de o güncellemeler yüzünden Bluetooth gitti. Şimdi ise (sürüm 1709) tema rengini bozdular. Yeşil ile mavi birbirine karışıyor. Başka bir bilgisayarda denediğimde de renkler karışıyordu.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Birisi Microsoft'un belasını versin. Windows Hello desen çoğu kameralar desteklemiyor, destekleyenler de kızılötesi resim ile kandırıldı. Creators Update (sürüm 1703) desen 5 defa mavi ekran verdi ve çok dehşet kastı. Ayrıca uyku modundan sonra görüntü gelmiyordu ve HDD ışığı yanmıyordu. O güncellemeyi yüklediğim bilgisayarın da bip sesi çıkarma özelliği olmadığı için Creators Update'deki uyku modu sorununun ne olduğunu anlayamadım. Bir de o güncellemeler yüzünden Bluetooth gitti. Şimdi ise (sürüm 1709) tema rengini bozdular. Yeşil ile mavi birbirine karışıyor. Başka bir bilgisayarda denediğimde de renkler karışıyordu.
Bunlarla uğraşmak istemiyorsan temiz Windows 7 kurulumu yap rahatla.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Bunlarla uğraşmak istemiyorsan temiz Windows 7 kurulumu yap rahatla.
Daha önce ben de Windows 7 kullanıyordum. Windows 7'den Windows 10'a geçişim 2 yıla dayanıyor (2 yıldan 1 ay 1 hafta 2 gün fazla) . Explorer.exe ve Microsoft'un zorlayışı da buna etkili oldu. Daha önce Windows Vista'yı da bunun gibi bozmuşlardı. Önce bu renk sorunu yoktu. Bu güncelleme ile Fluent Design (Aero) tamam da fıstık yeşili rengini bozmuşlar. Başka bilgisayarda da sonuç aynı. Resimdeki gibi renk neon fıstık yeşiline ayarlı olsa da bazı yerleri mavi olarak gözüküyor.
screenshot.png

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Daha önce ben de Windows 7 kullanıyordum. Windows 7'den Windows 10'a geçişim 2 yıla dayanıyor (2 yıldan 1 ay 1 hafta 2 gün fazla) . Explorer.exe ve Microsoft'un zorlayışı da buna etkili oldu. Daha önce Windows Vista'yı da bunun gibi bozmuşlardı. Önce bu renk sorunu yoktu. Bu güncelleme ile Fluent Design (Aero) tamam da fıstık yeşili rengini bozmuşlar. Başka bilgisayarda da sonuç aynı. Resimdeki gibi renk neon fıstık yeşiline ayarlı olsa da bazı yerleri mavi olarak gözüküyor.
Güncellemeyi kaldırabilir. Sistemi geri yüklame yapabilir. Ya da Windows 7 yükleyebilirsin.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Güncellemeyi kaldırabilir. Sistemi geri yüklame yapabilir. Ya da Windows 7 yükleyebilirsin.
Bugünden 2 - 3 yıl öncesine kadar Windows 7 kullanmıştım. Şu anda kullandığım arka planı 3 - 4 yıldır kullanıyorum. O sorun bu arka planın verdiği neon fıstık yeşili rengi baş gösteriyor. Aynı rengi veren başka arka planlarda da bu sorun görülebiliyor. Bu sorun sadece Fall Creators Update'de görülüyor. Fall Creators Update'i yüklemek tam bir işkence.
Bu arkaplan:
kotenok-ryzhiy-klever-gorshok.jpg

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Başka bir bilgisayarda da bu sorun var. Doğrudan soruna neden olmuyor ancak ayarlar menüsünün içinde Windows kilitlenince, uyku moduna alınca ya da şarjı bitmesinden dolayı uyarı vermesinde ya da kapanmasında baş gösteriyor. Güncelleme ile bu sorun azaltılsa da halen devam ediyor. Bazen bu sorun yüzünden Explorer.exe'yi yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Bu sorun sadece Fall Creators Update sürümünde görülüyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sen Insider kullanıcısısın. Ben aslında Windows 10'u 1 Ocak 2017 tarihinde yüklemiştim ama Insider kullanıcısı değilim. Bu sorunu aslında 4 aydır yaşıyorum. Fall Creators Update'de bu sorun görülüyor. Bu arka planı bugünden 3 - 4 yıl önce kullanınca bir sıkıntı göremesem de 4 ay önce Fall Creators Update yüzünden renkler karıştı. Nedenini bilemedim ama başka renklerde görülmüyor.

Son düzenleme:

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
aynen, son güncelleme beni 1803e almış. martta çıkacağı kesin o zaman, bekle ve güncelle tekrar olursa eski sürümlerden birini indirip sonraki 1809a kadar kullanmaya devam edersin

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
aynen, son güncelleme beni 1803e almış. martta çıkacağı kesin o zaman, bekle ve güncelle tekrar olursa eski sürümlerden birini indirip sonraki 1809a kadar kullanmaya devam edersin
Bir dahaki güncellemeye kadar beklemeliyim. Zaten güncellemeye birkaç hafta kaldı. Windows 10 ilk çıktığında zaten virüs diye indirmemiştim.

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
feedback hub üzerinde gönderi oluştur, herkese açık bir geri bildirim yeri. sonraki sürümlerde genelde düzeltiyorlar

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Evet, Microsoft düzeltir. :)
Tam olarak sorunu çözmese de azaltıyor. Spring Creators Update'de de böyle sorunlar görülürse bir daha hiç bir bilgisayara kesinlikle Windows Mindows yüklemeyeceğim. Daha önce bu renk sorunu olmasa da Creators Update'te 5 kere mavi ekran verdi ve uyku modu sonrası ekrana hiç görüntü gelmedi ve HDD ve Wİ-Fİ ışığı yanmadı. Bu güncellemenin yüklü olduğu bilgisayarın bip sesi çıkarma özelliği bulunmadığı (bip sesi çıkarabilecek ne varsa hiç bir şekilde bip sesi çıkarmadığı) için o hatanın ne olduğunu anlayamadım. Neredeyse tamirciye verecektim.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Tam olarak sorunu çözmese de azaltıyor. Spring Creators Update'de de böyle sorunlar görülürse bir daha hiç bir bilgisayara kesinlikle Windows Mindows yüklemeyeceğim. Daha önce bu renk sorunu olmasa da Creators Update'te 5 kere mavi ekran verdi ve uyku modu sonrası ekrana hiç görüntü gelmedi ve HDD ve Wİ-Fİ ışığı yanmadı. Bu güncellemenin yüklü olduğu bilgisayarın bip sesi çıkarma özelliği bulunmadığı (bip sesi çıkarabilecek ne varsa hiç bir şekilde bip sesi çıkarmadığı) için o hatanın ne olduğunu anlayamadım. Neredeyse tamirciye verecektim.
Sana tavsiyem Windows 7'ye geç. Ya da Linux dene. :)

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
bende çalıştığını gördün niye endişe ediyorsun ? ekran alıntısı 1803 sürümüydü
En son gelen toplu güncelleştirmede (Spring Creators Update değil birkaç haftada bir gelen küçük güncellemerde) rengi düzeltmek yerine rengin ağzına ettiler. Bu güncelleme için 1 ay mı beklesem, 20 yıl mı beklesem, anlayamadım. Ne çıkmak bilmez bir güncellemeymiş bu Spring Creators Update.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Ya color correction profili bozuluyordur, ya duvar kağıdı yaparken jpeg'i yeniden enkode edip adobe rgbleri srgb olarak enkode ediyordur, ikisinin de çözümü yok, Windows 10 pişmanlıktır.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Ya color correction profili bozuluyordur, ya duvar kağıdı yaparken jpeg'i yeniden enkode edip adobe rgbleri srgb olarak enkode ediyordur, ikisinin de çözümü yok, Windows 10 pişmanlıktır.
Nedense bu sorun sadece neon fıstık yeşilinde ve sadece Fall Creators Update'de görülüyor. Bunu yapan kim ise artık birisi bu soruna yol açan kişiyi yakalasın.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
bende çalıştığını gördün niye endişe ediyorsun ? ekran alıntısı 1803 sürümüydü
Kaç gündür bu güncellemeden hayır haber yok. Bu renk sorununa neden olan aptal geliştirici kim, onu bilemedim. Bu soruna neden olan geliştirici Microsoft'tan dayak yese daha iyi olur.