Facebook'tan sürekli çıkma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Arkadaşlar şifremi girdiğimde yaklaşık 10 saniye sonra otomatik olarak sistem beni kendiliğinden çıkarıyor yeniden giriş yapmak zorunda kalıyorum.

Yardım Merkezinden sorunumu aktaracağım fakat o kadar sürem bile yok verilmiyor :(

Aldığım Hata: Giriş yaptığım sırada
Keep your account free of spam

It looks like a spammy link posted into your address bar caused unintentional activity on your Facebook account.

Don’t worry, your account is safe and we ended the activity. Continue on for a few quick security tips.

Sağ altta ise Devam butonu

Tıkladığımda;

Tips for avoiding spam

To keep your account free of spam, remember:

■ Never click on a suspicious link, even if a friend sent it.
■ Never copy and paste text you don’t recognize into your address bar.

Example of a suspicious link:
javascript:(a=b=document)...;void(0)

Sağ altta tekrar Devam butonu

Tıkladığımda; Duvarında güvenlikle ilgili arkadaşlarının haberdar olması için bir bağlantı görünüyor paylaşsam da paylaşmasam da devam edebiliyorum.

Devamında ise sisteme girer yada hemen tekrar çıkış verir. Dün oldu bu olay şifremi değiştirebilmiştim şimdi hiç bir şey yapamıyorum.

Nasıl kurtulabilirim bundan.

Şimdi yok kullanma boş şeyler ben kapattım gibi mesajlar atmamamanızı rica ediyorum yardımınıza ihtiyacım var :confused1:

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Ve yine her zaman ki gibi kendi sorunumu kendim buldum.

Facebook eklentisi var deaktif yaptığımda normale döndü. Spam diye nitelendirdiği adres çubuğunun sonundaki javasicript kodu, bunu da o arkadaşlarının seni sildiğini ve beklenilen istekler uygulaması yapıyor. Adı Unfriend finder.

Yani internet gibi facebook gibi şeylerin anasını ağlatırım bir türlü bu hatayı bulamamıştım.

Aynı hatayı alanlara açıklayıcı bilgi olsun.

KnUcLeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tam kendi bulduğum çözümü yazmaya geliyordum ki sen de çözmüşsün olayı. Aynı eklentiden dolayı bende de sürekli çıkış yapıyordu.

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Tam kendi bulduğum çözümü yazmaya geliyordum ki sen de çözmüşsün olayı. Aynı eklentiden dolayı bende de sürekli çıkış yapıyordu.

Senin bulduğun neydi merak ettim kardeşim :) Diğerlerini de bilgilendirmiş olurdun. Sonuçta buraya çözüm için arama yapmaya gelen kişi sayısı çok 50 online ise 250 de ziyaretçi bulunur ortalama.

Bahsettiğiniz sorun eklenti sitesinde bahsedilmiş. (http://www.unfriendfinder.com/bugs/view/291)

Buradaki javascript ile eklentinin javascriptini yer değiştiriz.

Evet bir eklenti de firefox'umu yemeye yetmişti. Bu sorun ise sonradan çıkmış olması gerekiyor önceleri böyle bir hata vermemişti ve isyan edenler 17 saat öncesinden başlamış.

KnUcLeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben de aynı şeyi yazacaktım o yüzden yazmadım, arkadaşın verdiği scripti kuruyorum şimdi. :)

ßLaCkЯiDeЯ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iki gün önce bendede olmuştu ama tabi bilememiştim neden olduğunu gittim yeni face aldım saatlerce uğraştım onadan sonra eklentileri güncelleyince sorun ortadan kalktı

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Bir araştırsaydın keşke, hemen yeni hesap alıp tekrar aynı durumuna getirmek zor olsa gerek.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bendede face de vıdeo ızlıyorum ya..ıkı uc vıdeo ızledım sonrasında sayfada hata olusuyor komple sayfayı kapatıp acınca duzelıyor .. :S

İsmail-2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
1 hafta önce aynı sorun bendede oldu , unfriend in sitesine girdim baktım konu hakkında bilgilendirme yapmışlar.güncellediğimde sorun gitti.

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Bendede face de vıdeo ızlıyorum ya..ıkı uc vıdeo ızledım sonrasında sayfada hata olusuyor komple sayfayı kapatıp acınca duzelıyor .. :S

Komple sayfayı değil de modemi açıp kapattığın zaman videoların izlenilebilnimesini sağlayabilirsin. Yani IP adresini yerel ağ bağdaştırıcısını sıfırlamış olursun ve yeni IP adresiyle daha önceki kısmi kopmalı ve ağır işleyen internete uzun süreli çözüm oluyor. Sen yine bak sadece face videosu mu youtube de bak orda da videolar ağır doluyorsa kapa modemi bunun yanı sıra facebookta videolar bağlantın çok iyi olduğu halde yine de yavaş yüklenmektedir