Facebook ve Telif Hakları Meselesi

Bu konuyu okuyanlar

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Gün boyu bir çok arkadaşımın Facebook durumlarında altta vereceğim yazı var idi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Söz konusu metinin gerçekten bir yararı var mı? Çünkü ben olmadığına inanıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Facebook'un yeni kullanım koşullarına cevaben, tarafıma ait her tür kişisel bilgi, görsel, karikatür, resim, fotoğraf ve videonun telif hakkının (Berner Konvansiyonu uyarınca) bana ait olduğunu beyan ederim. Bunların ticari kullanımı için daima benim onayım gerekli olacaktır!

Bu yazıyı kopyalayıp Facebook duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Bu, haklarınızı telif hakkı kanunları uyarınca koruma altına

alacaktır. Mevcut tebliğ uyarınca bunların ifşası, kopyalanması, dağıtılması, yayımı ya da bu profil ve/veya içeriği temel alınarak aleyhime diğer herhangi bir faaliyette bulunulmasının kesinlikle yasak olduğunu Facebook'a bildiririm. Bahse konu yasaklar, Facebook'un yönlendirmesi ya da kontrolü altında çalışan personel, öğrenciler, temsilciler ve/veya diğer her tür çalışan için de geçerli olacaktır. İşbu profil içeriği özel ve gizli bilgi niteliğinde olup, gizliliğimin ihlali yasalar kapsamında cezai işlem gerektiren bir durumdur (UCC 1 1-308-308 1-10
3 ve Roma Yönetmeliği).

Facebook, sermayesi halka açık bir şirkettir. Tüm üyelerin buna benzer bir bildirimi profillerinde yayınlamaları önerilir. İsterseniz bu bildirimi kopyalayıp duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Bu tür bir bildirimi en az bir kez yayınlamamanız halinde, fotoğraflarınız ve profil durum güncellemeleriniz de dahil olmak üzere profilinizde yer alan öğelerin kullanımına zımnen onay vermiş olursunuz...

------------------
In response to the new Facebook guidelines I hereby declare that my copyright is attached to all of my personal details, illustrations, comics, paintings, professional photos and videos, etc. (as a result of the Berner Convention). For commercial use of the above my written consent is needed at all times!

Anyone reading this can copy this text and paste it on their Facebook Wall. This will place
them under protection of copyright laws. By the present communiqué, I notify Facebook that it is strictly forbidden to disclose, copy, distribute, disseminate, or take any other action against me on the basis of this profile and/or its contents. The aforementioned prohibited actions also apply to employees, students, agents and/or any staff under Facebook's direction or control. The content of this profile is private and confidential information. The violation of my privacy is punished by law (UCC 1 1-308-308 1-103 and the Rome Statute).

Facebook is now an open capital entity. All members are recommended to publish a notice like this, or if you prefer, you may copy and paste this version. If you do not publish a statement at least once, you will be tacitly allowing the use of elements such as your photos as well as the information contained in your profile status updates...

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Tamamen yeni bir Facebook efsanesi... Hurafe

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle doğru olmadığına inanıyorum. Facebook üye sözleşmesi değiştiğinde bunu zaten bildiriyor. Sizde üye olarak veya üyeliğinizi kullanmaya devam ederek o sözleşmeyi kabul etmiş oluyorsunuz. Profilde böyle birşeyi yayınlamanın herhangi bir yasal geçerliliği olması mümkün gözükmüyor.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Tamamen saçmalık. :)

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Herkes gayet güzel inanmış ama, listemde bir çok kişi paylaştı bunu :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Benim de paylaşmış ve bu kişi teknik eğitimden çıkma bilişim öğretmeni.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Yok arkadaşım yine bi sazan avı başlamış anlaşılan, sen en başta kabul etmişssin zaten sözleşmeyi daha neyin kafasındasn ?

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Facebook’un kullanıcıların bilgilerinin veya sitede yaptıkları paylaşımın sahipliği konusunda değişiklik yapacağına yönelik söylentiler var. Bu söylenti doğru değil. Facebook’u kullanan herkes yayımladıkları bilgiyi ve içeriği sahiplenir ve bu şartlarımızda beyan edilmiştir. Kullanıcılar, bilgilerinin ve içeriklerinin nasıl paylaşıldığını kontrol eder. Bu bizim politikamızdır ve her zaman böyle olmuştur.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25401312/

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
buna inanan çok insan var malesef :) insanlar keşke beyin denen organlarını kullanabilse

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Zavallılar, nasıl da inanıyorlar. İnsan biraz araştırır. Hayatı kopyala yapıştır olan insandan ne beklersin.

dazlak67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buda şeye benzemiş.Bu mesajı 15 kişiye göndermezsen çok büyük bir kötülük ile karşılacaksın gibi olmuş:):)

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Ya arkadaş bilgisayar öğretmenliği okuyan arkadaşlarim var onlar bile paylaşmış, ne bilinçsiz insanlar var.

Son mesajlar