Explorer.exe Bulunamadı diyor ve siyah ekranda kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

otheromens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayarıma bir kaç gün önce 32 bit olduğundan 64 bitlik format attırdım. Windows 10 yüklenmeyince Windows 7 oldu. Bende tasarımı değiştireyim diye bir göz attım. Başlat simgesinin simgesini değiştiriyordum ki explorer.exe bulunamadı diye bir hata çıktı. Arayüz kayboldu. Sadece görev yöneticisi ile programları çalıştırabiliyorum.

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Güvenli modda açın bir deneyin.Açılıyor mu

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Windows'u onarmayı denediniz mi?

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Güvenli modda açmayı deneyin . Açılırsa arkadaşın dediği gibi windowsu onrmayı deneyin.ya da ilk önce sistem geri yükleme yapın önceki tarihe.

otheromens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Son düzenleme:

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
görev yöneticisine girebiliyorsan oradan msconfig i çalıştır. güvenli modda başlatmayı etkinleştir. bilgisayarı yeniden başlat. sonra açılsın bilgisayar . explorer geliyor ise bilgisayarımın üzerinden sağ tıkla özellikler sistem koruması orda sistem geri yükleyi görürsün zaten..

Görev yöneticisinde dosyadan yeni görev yap msconfig yaz. önyüklemeden güvenliyi seç

telif69

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
görev yöneticisinde "Çalıştır" ı seçin
çıkan satıra (explorer. exe) yazın açılır.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Nereden onarabilirim ? Ne yaparak yani ?
Bilgisayar açıldığında shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlat. Önce Sorun Giderme seçeneklerinin altından Sistemi Geri Yüklemeyi deneyin. Sorun devam ederse aynı bölümden Windows'u onarmayı deneyin.

telif69

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Görev yöneticisi/ Dosya/ yeni görev çalıştır
ve açılan satıra explorer.exe şeklinde olacağını düşünüyorum. Çok bildiğimden değil, başıma geldiğinde işe yaramıştı :)

otheromens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayar açıldığında shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlat. Önce Sorun Giderme seçeneklerinin altından Sistemi Geri Yüklemeyi deneyin. Sorun devam ederse aynı bölümden Windows'u onarmayı deneyin.
Teşekkürler☺

---- Mesajlar birleştirildi ----

ve açılan satıra explorer.exe şeklinde olacağını düşünüyorum. Çok bildiğimden değil, başıma geldiğinde işe yaramıştı :)
Yanıtın için teşekkürler. Explorer.exe silindiğinden onu yapamıyorum

Son düzenleme:

otheromens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yanıtın için teşekkürler
Olmadı fakat internetten explorer.exe indirip sistemi geri yükledim yinede sağol