Excel'de Makro öğrenmek

Bu konuyu okuyanlar

lsengul

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Merhaba arkadaşlar;

Excelde Makro öğrenmek istiyorum bu konu ile ilgili internette tavsiye edebileceğiniz video olur yazı olur döküman varmı? teşekkürler

yuzugullu

Asistan
Reaksiyon puanı
35
excel makro kodlama olarak visual basic 6.0 alt yapısını kullanıyor bu dili öğrenirsen her şey yapabilirsin. Tabi kendiine özel çok şey var video önerisi istersen doctor excel in youtube kanalında makro dersleri var oraya bakabilirsin.

lsengul

Asistan
Reaksiyon puanı
12
excel makro kodlama olarak visual basic 6.0 alt yapısını kullanıyor bu dili öğrenirsen her şey yapabilirsin. Tabi kendiine özel çok şey var video önerisi istersen doctor excel in youtube kanalında makro dersleri var oraya bakabilirsin.

visual basic sanki bana oldukça ileri seviye bir dilmiş gibi geldi belki de yolun başındayım ondan öyle geldi şimdilik youtube da kaynaklara bakıyorum bir yerden başlamam lazım desteğiniz için teşekkürederim

yuzugullu

Asistan
Reaksiyon puanı
35
visual basic sanki bana oldukça ileri seviye bir dilmiş gibi geldi belki de yolun başındayım ondan öyle geldi şimdilik youtube da kaynaklara bakıyorum bir yerden başlamam lazım desteğiniz için teşekkürederim
Neden makro öğrenmek istiyorsun peki?

algea

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Excel’de makro öğrenmek kolaydır. Biraz VBA konusuna bakarak işe başlayabilirsin. Unutmaman gereken tek şey önce makro kaydet düğmesine basman kafi olacaktır. Sonrasında RAW DATA’yı organize etmen gerekecek sadece bu kadar gerisi size kalmış…”