Excel Dosyasının Otomatik Açılmaması...

Bu konuyu okuyanlar

nusrun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üzerinde çalıştığım excel dosyalarını açarken otomatik olarak gelmiyor ancak dosya-aç ana menusunden yerini belirterek açabiliyorum.otomatik olması için ne yapabilirim. tşk

Mss

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Direk üzerinde çalıştığın Excel dosyasını açarsan böyle birşeyle karşılaşmazsın.
Anladığım kadarıyla yeni bi Excel dosyası oluşturup ordan açıyorsun..

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
bunu düzeltmek için registryde karmaşık birkaç ayar yapman gerekir. o yüzden tavsiyem office programını ya onar yada yeniden yükle...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
sorunu galiba bir tek ben anladım çünkü biraz karışık bir sorun anlatması da karışık onarmasıda.

sorun tam olarak herhangi bir excel dosyasına çift tıkladığında karşına boş excel programı açılıyor ve çift tıkladığın dosyayı yüklemiyor.

sorunun sebebi de dosya türleri işletim sistemine tanımlanırken belirli programın açmasını sağlaması için belirli argümanlar ile registry'e tanımlanır bunlardan herhangi birinin ayarı bozulursa excel belrttiğin sorunu verir. tarif etmek isterim ama onu uygulayana adar 10 kere office'i onarırsın veya baştan kurarsın.

sen beni dinle ya onar yada baştan kur...

nusrun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Direk üzerinde çalıştığın Excel dosyasını açarsan böyle birşeyle karşılaşmazsın.
Anladığım kadarıyla yeni bi Excel dosyası oluşturup ordan açıyorsun..
hayır direk uzerinde çalıştığın dosyayıda açıp kapadınmı aynı....

nusrun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunu galiba bir tek ben anladım çünkü biraz karışık bir sorun anlatması da karışık onarmasıda.

sorun tam olarak herhangi bir excel dosyasına çift tıkladığında karşına boş excel programı açılıyor ve çift tıkladığın dosyayı yüklemiyor.

sorunun sebebi de dosya türleri işletim sistemine tanımlanırken belirli programın açmasını sağlaması için belirli argümanlar ile registry'e tanımlanır bunlardan herhangi birinin ayarı bozulursa excel belrttiğin sorunu verir. tarif etmek isterim ama onu uygulayana adar 10 kere office'i onarırsın veya baştan kurarsın.

sen beni dinle ya onar yada baştan kur...

evt siz sorunu doğru anladınız... ya ben office kaldırıp yeniden yukledim fakat sorun yine devam ediyor...

nusrun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows xp home office pro.2003

kuvars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Excel'de Araçlar/Seçenekler/Genel sekmesinde “Diğer uygulamaları yoksay” seçeneğinin onayını kaldırın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
OFFİCE 365 EXEL 2013 DE bende aynı sorunu yaşıyorum windows 7 ultimate i3 işlemci nasıl düzeltirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet 2013 te nasıl düzeltilecek? bilen varsa yardım lütfen

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Office365Pro Kullanıcısıyım. Office 2010 yüklü iken yükseltme yaptım ve EXEL dosyalarımı Çift tıklama yapmama rağmen açamıyordum. Sorunun çözümü için yaptıklarımı paylaşıyorum arkadaşlar.
Birinci olarak, Denetim masası - Programlar ve Özellikler - Office Programının üzerinde Sağ Tıklıyoruz, Değiştir dedikten sonra onarım başlıyor. Onarım için internet bağlantısı şart.
NAVNpY.jpg

İkinci olarak, Bilgisayarım - Yerel Disk C - Program Files -Microsoft Office 15 - root - office15 Klasörünü açıyoruz. EXEL Özellikleri - Uyumluluk - Yönetici olarak çalıştır - Uygula tıklıyoruz. Umarım sizinde sorununuz çözüm bulmuştur.

o3Qpkq.png

Yazım hatam oldu ise affola.

e_memet88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yakında bende aynı sorunu yaşadım. İşletim sistemim Windows10 ofis sürümüm 2007. Tesadüfen gördüm ve denedim sorunum çözüldü. Aynı ürünleri kullananlar için yardımcı olmak adına yazmak istedim.
Excel Seçeneklerine girip
Gelişmiş sekmesinin altındaki, Genel sekmesinde yer alan
Başlangıçta tüm dosyaların açılacağı yer: kutusuna, "C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\XLSTART" adresini yapıştırıyoruz.(Farklı bir yere kuruluysa ofis ona göre"\\Microsoft Office\Office12\XLSTART" klasörünü seçmelisiniz) İlk kurulumda yazılı geliyor olması lazım. Ama kaldırıp yeniden kurduğum halde düzelmemişti. Ben sorunumu bu şekilde düzelttim. İnşallah sizlerinde işine yarar.

İyi forumlar.

Adsız.png