Evli çocuklu adam neden aldatır?

Bu konuyu okuyanlar

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Soru başlıktaki gibi. Neden evli ve 3 cocuk babası aldatır? Mantıklı bi acıklama var mı?

sefayksl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kimse kızmasın ama hemen hemen her 100 evli erkeğin 90 ı aldatıyor. Bende zamanında çok merak etmiştim her sorduğum kişiyi birbirine yakın cevapları verdi. ''Her gün bulgur pilavı yesen sıkılmaz mısın?'' dediler :) Karımı seviyorum çocuklarıma bakıyorum onlara iyi davranıyorum diyerek kendilerini savunuyorlardı. Kişiden kişiye değişir ama ortak cevap ve savunma bu şekilde.

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
İlk cümle çoğu yer için doğru. İnsanlar macera için mi yapıyor acaba ?
Ben evli değilim ama sözlüyüm böyle birşey yapacağımı sanmıyorum. Neden olabilir diye düşünmeye başladım. Son iki haftada iki yakınımın yaptığını öğrendim.

Reaksiyon puanı
2,554
Hergün aynı şeyleri yapmak insanı sıkar monoton olur ilişki değişik şeyler denemek lazım ayrıca bizim türk kadınları spor yapmıyor heleki doğumdan sonra kilo falanda alınca iyice itici duruma geliyor erkekte tabi başka kişilere yoneliyor.Aynı durum erkekler için de geçerli tabi spor yapmak sağlıklı beslenmek çok önemli fiziği acayip etkiliyor her zaman yeni şeyler denenmeli varsa bir sorun eşler çekinmeden yardım almalı işte o zaman hergün burgul pilavı yemek zorunda kalmazlar dolayısıyla da aldatmaya da gerek kalmaz.

Reaksiyon puanı
0
Gerçek sevgiyle evlenmeyen insanların,evlendikten sonra yaşadığı büyük hayal kırıklığından ötürü oluşan bir durum.Öyle çiftler var ki kadının gözleri evlendikten sonra hastalık sonucunda görmüyor ama kocası ona ömür boyu şefkatle,sevgiyle,memnuniyetle içine ne koyarsanız koyun bakıyor.Gerçekten seven bir insanın ''pilav'' mevzusuyla işinin olmayacağını düşünüyorum.Monoton bir hayatın seven bir insanı yoldan çıkartacağı,başka şeylerle,kişilerle uğraşmaya sevk edeceğini düşünmek bana inandırıcı gelmiyor.Elbette evlenmedim ve bazı şeyleri yaşamadığım için sadece seven bir insanın gözünden bakmaya çalışıyorum.Büyük konuşmak istemiyorum tabi ama insan sevdiğini bırak aldatmayı ona bağırmaya kıyamaz.Sabreder,tevekkül eder yeri gelir duyduğu ağır sözlei hazmeder ama bunlar seven insan için ne farkeder.Biz gülü dikeniyle sevmedik mi?

Bence olayın özeti şudur.Hemcinslerim,ruhsal olarak koptukları zaman veya ruhsal olarak birine bağlanamadıkları zaman onlarda ruh aşkı yerine beden aşkı baş gösteriyor.'Eşim kilolu','her gün pilav yenir mi?','yüzü asık'.'hiç ilgili değil' gibi absürd ve sürekli karşı tarafa olayı yıkan nedenler seven bir insanın aldatma veya boşanma nedeni olamaz.

Kilolu olduğunu mu düşüyorsun?.Git eşine fitness aletleri al.Onu düşündüğünü ve sağlına önem verdiğini göster.
Monoton mu diyorsun?.Elinden tut lokantaya götür bir akşam
Yüzü mü asık?.Eve işindeki yorgunlukla,sinirle değil çiçekle gel
Hiç ilgisi mi yok?Sen ne kadar ilgilisin ki ilgi bekliyorsun

Ben şuna ıinanıyorum.Hakikaten genelde kadınlar 1 e 10 veren varlıklardır.Sen ona bir tebessüm et o sana 10 defa eder.Önce erkek kendine sormalı yanlış giden şeyler acaba benim yüzümden mi?Ancak dediğim gibi sevgi olmadıgından pireler dağa çevriliyor en ufak bahaneler ayrılma,aldatma nedeni oluyor.

SeMiH Ç.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana göre sevgiyle falan pek alakası yok. ne kadar inkar edersek edelim erkekler tek eşlilik için uygun varlık değil

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bana göre sevgiyle falan pek alakası yok. ne kadar inkar edersek edelim erkekler tek eşlilik için uygun varlık değil

Abi penguen bile tek eşli bir hayvan. Sen kendini tek eşli göremiyorsan sende bir problem var. (Evliyim)

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Adam haklı! Araplar niye arkalarında 3-4 tane eşiyle geziyor? Adamlar bulmuş çözümü. :mrgreen:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Adam haklı! Araplar niye arkalarında 3-4 tane eşiyle geziyor? Adamlar bulmuş çözümü. :mrgreen:

asişair

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yapmaz dediğim kim varsa hepsi yapıyor.Yorumsuz

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bir tanıdığımın 5 tane karısı var, halen arayışta dengesiz allah akıl versin.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Megan fox gibi bir sevgiliniz veya eşiniz varsa zaten başka bayanlara bakıyorsanız sizde sorun vardır.

Türk kadınlarının sporla uzaktan yakından alakaları yok, hepsi evlenir çocuk yapar kendilerini salırlar şişerler çirkinleşirler tavırları erkeksi tavırlarına döner çok çirkin hal alır yani benim gördüklerim üzere böyle tabi herkes için geçerli değil fakat büyük çoğunluk böyle.

En iyisi evli mutlu çocuksuz.

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Her turlu şeyden kaynaklanabilecek bir durum olur olmadık işte olabilir

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
@Vikings; Çocuksuz olmaz hocam yanlış düşünüyorsunuz bence. Güzelik ve bakımsa sorun o kişinin elinde 2-3 çocuğu sahip Genç bayanlara taş çıkartıcak kadınlar var. :)

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
@Vikings; Ona bişey diyemem işte. o ilişki sahiplerinin kararı yapıp yapmamak. O "En iyisi" kavramının içinde olmuyor yanlız.

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bence bir erkek evli olduğu halde başka kadınları düşünüyorsa eşinden boşanıp ne halt yerse öyle yemeli. Adam kadını aldatacak, gününü gün edecek, evde kadına kötü davranacak? Yok öyle. Erkeklerin bir çoğunun yaptığını düşünüyorum. Tabii kadınlara da iş düşüyor ilişkilerde. Eşini elinde tutmalı, kendine çekmeli, bağlamalı kendine. Ha bunlara rağmen erkek hala aldatıyorsa ona denecek çok şey var ama burada yazamıyoruz işte. Erkeklere de düşen işler var ama neyse yeter onun konusu burası değil. Bak sinirlendim yine :cursing:

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Bu sorunun cevabı o kadar çotkur ki. Cinsel açıdan tatminkarsızlık ve uçkuruna düşkünşük en önemli sebeplerden. Bu tatminkarsızlığın sebebi olarak teknoloji de gösterilebilr. İnternet üzerinden farklı malum videolar rahatlıkla izlenebiliyor. Çoğu erkek uçkuruna yenik düşüyor. Orada gördüklerini eşiyle yapmayı bırak teklif bile edilemeyebilir. O yüzden bu arzuları başka şekilde örtme hissi uyanıyor. Tabi bunda sadece erkeklerin kabahati yok. Güzel bir kadın erkeklerin çoğunu kolaylıkla baştan çıkartabilir. O pozisyon oluştuğunda hayır diyecek erkek belki milyonda bir falandır. Türk kadınlarının da evlendikten sonra özellikle çocuk sahibi olduktan sonra bakımsızlaştığı da bir gerçek. Başım ağrıyor olayları fazla oluyor maalesef. Sevgi, aşk, ilgi, saygı, para ve sayamayacağım kadar çok şeyden dolayı da aldatabilir insan. Sadece cinselliğe bağlamamak lazım. Erkek veya kadın olarak aldatma olayını ayırmamak lazım çünkü hiç farketmez. Eşinden sevgi görmüyordur kendisini seven biriyle aldatır, güzel yemek yapmıyordur güzel yemek yapan biriyle aldatır, maddi sıkıntı çekiyordur zengin biriyle aldatır, cinsel açıdan tatmin olmuyordur tatmin olduğu biriyle aldatır veya teşebbüs eder. Dediğim gibi sorunun cevabı olarak o kadar çok şey söylenebilir ki. Kısaca bir eş diğerini aldatıyorsa eksik olan birşeyleri tamamlamak için aldatır. Nefse veya uçkura hakim olamamak diye birşey yok bence. Hepsi şeytanın oyunları. Olay beyinde biter. Ben eşimi hiç aldatmadım. Birkaç kere buna fırsatım oldu ve saniyeler içinde kendime sordum. Eğer eşim beni aldatmak için bu pozisyonda olsaydı ne yapardı ? Eşimin beni aldatmasını ister miydim ? Tabiki hayır. O yüzden sevdiğim bir söz var. Kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma. Eşler öncelikle kendi aralarında konuşarak birşeyleri halletmeye çalışmalıdırlar. Fakat işin içinde çocuk olunca işler gizlileşiyor. Evlenmeyi düşünen insan önce kendini tanımalı. Evleneceğim çocuğum olacak, karım bakımsızlaşacak, belki cinsel açıdan tatmin olamayacağım veya farklı şeyler yaşayacağım bunların karşısında ben ne yapacağım diye kendine sormalı, cevaplarını kendine verdikten sonra adım atmalı. Yoksa ileride pişmanlık duyacağın şeyler yapmak istersin.

VazgectimSenden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evli, sözlü, nişanlı, sevgili ve çocuksuz neden aldatıyorsa o yüzden. Çocukla alakası yok bu durumun. Tamamen hormonların mantığa üstün gelmesi..

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
yorumlara gel. yok %90 aldatıyormuş, yok erkek tek eşliliğe uygun değilmiş. ilerde yapacağınız iğrençliğe şimdiden zemin hazırlamadan başka bişey değil bunlar. kimseyi kandırmaya çalışmayın, ancak kendinizi kandırırsınız.

erkek neden aldatır sorusunun cevabı; şerefsizdir de ondan. cins fark etmez, şerefsiz olan aldatır.

eşini aldatan bir insan ile nasıl bir dost veya iş ilişkisi kurabilirsiniz? bir şeyinizi emanet ederbilir misiniz? ortak iş yapabilir misiniz? yapamazsınız. eşine bunu yapan adam eline geçecek ilk fırsatta kazığı geçirecektir.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bir tane evli Şahıs bana dediki hergün pilav mi yenir , bende dedimki ya eşinde her kurufasulye mi yenir diye bir düşünceye kapilir sa olur mu diyor olmaz olmaz deme kadında senin için yapmaz diyor ama sen kadına 3 çatalli geyik boynuzu takıyorsun dedim.

Bu arada evlenmeyi düşünmüyorum evli Insanları görüyorum birbirleri için ömür törpüsü olmuş durumdalar hele yaşlılar biri diğerinin ölmesini bekleyenler var evlilik buysa kalsın ben almıyim bana ömür törpüsü lazim değil .

Ya evliliği insanlar yanlış anlıyor yada insanlar yanlış yetiştiriliyor