Ev Kuracam Beyaz Eşya Tavsiyesi Lazım

Bu konuyu okuyanlar

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Merhaba arkadaşlar. 2 aya düğünüm var inşallah. Bu süre zarfında ev eşyaları aldık almaya devam ediyoruz. Beyaz eşya konusunda ise cahiliz, sadece tanıtımlarındakileri okuyup aaa, bak iyiymiş diyen biriyim. O yüzden sizlere de sorayım.

Şimdik; Bosch marka ürünlere bakarken buradan gördüğüm yorumlar sebebi ile electrolux'e baktım. Onun hakkında da baya video içerikli şikayetler olunca şu an baya kararsız kaldım.

Ben baktığım ürünleri buradan paylaşacam ve umarım yardımcı olanlar çıkacaktır.

Çamaşır makinesinden isteğim 9 kg ve üzeri olup 1200, mümkünse 1400 devir olup, sağlam yıkayan eden, üzmeyecek bişeyler olması. Bu arada yenge hanım siemensi beğendi. Tabi çevreninde , siemens iyidir güzeldir lafları etkili olmuştur.

Çamaşır Makineleri :

1. Electrolux EWF1497CDW2
EWF1497CDW2 | Çamaşır makineleri | Çamaşır ve kurutma makineleri

2. Siemens WM14W560TR
WM14W560TR

3. LG FH4U2VDNP0
LG FH4U2VDNP0 Çamaşır Makinesi | LG Electronics Türkiye

direct drive motor olduğundan lg şu an iyi görünüyor gözüme.

Arçelik, bosch vb markalarında ürünlerine baktım ama şu an bu ikisi arasında kaldım. Başka önerileriniz olursa da seve seve bakarım.

Ayrıca, bulaşık makinesi seçiminde de pek bişeye karar veremedim. 6-8 programlı bir makine düşünüyorum. O konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Gelgelelim buzdolabına;

Buzdolapları:

Bu konuda biraz daha eksik kaldım ama gördüğüm birkaç modeli paylaşayım:

1. Siemens KD56NAW32N
KD56NAW32N

2. Arçelik 5796 NH
5796 NH

3. Bosch Serie | 6 KDN56PI32N Ürünler - Buzdolapları ve Derin Dondurucular - Buzdolapları - Üstten Donduruculu Buzdolapları - KDN56PI32N

4. Bosch Serie | 6 KDN59AW35N
Ürünler - Buzdolapları ve Derin Dondurucular - Buzdolapları - Üstten Donduruculu Buzdolapları - KDN59AW35N

Burada da yenge hanım arçelik iyi dedi. Baktığım ürünler bunlar ve hala bakıyorum bende.

Unutmadan, diğer her türlü ev eşyası tavsiyesine açığım. küçük büyük demeden yardım edelim ey cemaat.

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Bosch çok sağlam ve kaliteli tavsiye ederim. Biz alırken Amerikan malı pahalı kalitelidir diye düşünerek Miele aldık hiçbiri fiyatını haketmiyor.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Bosch çok sağlam ve kaliteli tavsiye ederim. Biz alırken Amerikan malı pahalı kalitelidir diye düşünerek Miele aldık hiçbiri fiyatını haketmiyor.
işte genel olarak kanı öyle. bende sağlam bilirdim. hatta kurucusunun o güven ile ilgili sözleri filan meşhurdu. Ama bir diğer forum sitesindeki konularda bu işlerden anlayan, işin içinde olanların sözleri öyle olmayınca pek de bakmadım sonra. Ama son zamanlarda alınmış olup olumlu yorumlar yapanlar olursa tekrar modellere bakarım.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Genel olarak şu 3 marka etrafında gezinmek karar vermek guvenedir, kullanıcıyı pek üzmez.
Bosch, Siemens, arçelik(çinde ürettikleri hariç).
Ha birde unutmadan bir ürün alırken satış sonrası hizmetine çok dikkat etmek lazım. Bunu sakın ha göz ardı etmeyin.

Hasanktrcgl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabi ki de Bosch hem Alman kalitesini sorgulamaya gerek yok ayrıca Türkiye montajlı ürünlerde hiçbir kalite farkı yok. Arçelik gurubu Çinde üretim yapıyor yerli isteniyorsa Vestel. Bosch un servis memnuniyeti çok üst düzey Vestel'i bilmiyorum

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Genel olarak şu 3 marka etrafında gezinmek karar vermek guvenedir, kullanıcıyı pek üzmez.
Bosch, Siemens, arçelik(çinde ürettikleri hariç).
Ha birde unutmadan bir ürün alırken satış sonrası hizmetine çok dikkat etmek lazım. Bunu sakın ha göz ardı etmeyin.
işte bulunduğum yer küçük bir şehir. hani servis gibi bir beklentim aslında pek yok.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Eğer yerli üretim dersen vestelin anakartları bile vestel cityde özel olarak üretiliyor :)

mrtskr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,

Benimde 2 ay sonra düğünüm oalcak aynı telaşlar bende de var beyaz eşya kısmını atlattım ben.
Bosch ve siemens arasında gidip geldim.Kuzenim 10 yıl boyunca bosch-siemens-profilo servisinde çalıştı.Onun yarımları ile tercihimi siemensten yana kullandım.(Ürünler aynı fabrika hatta aynı bantta üretiliyormuş popülerlik anlamında bosch daha iyi olduğu için önde görünüyor)

aldığım ürünlerin linkleri aşağıda bulabilirsin,

Buzdolabı,

KG57NAW25N

Çamaşır Makinası,

WM12T480TR

Bulaşık Makinası,

SN23E200TR

Haırlısı olsun ,kolay gelsin :)

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Merhabalar,

Benimde 2 ay sonra düğünüm oalcak aynı telaşlar bende de var beyaz eşya kısmını atlattım ben.
Bosch ve siemens arasında gidip geldim.Kuzenim 10 yıl boyunca bosch-siemens-profilo servisinde çalıştı.Onun yarımları ile tercihimi siemensten yana kullandım.(Ürünler aynı fabrika hatta aynı bantta üretiliyormuş popülerlik anlamında bosch daha iyi olduğu için önde görünüyor)

aldığım ürünlerin linkleri aşağıda bulabilirsin,

Buzdolabı,

KG57NAW25N

Çamaşır Makinası,

WM12T480TR

Bulaşık Makinası,

SN23E200TR

Haırlısı olsun ,kolay gelsin :)
eyvallah hocam, bakıyorum ürünlere.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ithal ürünler almayın Türkiye'ye 3.kalite ürünler satıyorlar dövizleri yurt dışına kaçırıyorlar yerli marka alın Arçelik,Beko,Vestel,Regal,Altus alın daha mantıklı olur.
www.arcelik.com.tr www.vestel.com.tr

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
1.5 sene kadar önce çamaşır makinemi Elektrolux 9 kg olanını almıştım. Gayet iyi bir makine ve memnunuz. Tavsiye ederim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Arçelik varken Samsung varken bunların esamesi okunmaz.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
hocam şu sorunlarla karşılaştınız mı?
Verdiğiniz linkteki videoları izledim. Buradaki sorunların hiçbirini yaşamadım. Makine çok sessiz. Çalışırken ve sıkarken epey sessiz. Bir defasında sıkarken çok ses çıkardı. Makineyi sağa sola kaydırdım ses tamamen gitti. Yerinden kaymış yani makine. Ben bir sorun yaşamadım ve makineden memnunuz.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Arçelik varken Samsung varken bunların esamesi okunmaz.
yav mübarek, az önce samsung gavur malıydı, şimdi diğerlerinden üstün :D alemsin.
--- Gönderi Güncellendi ---
Verdiğiniz linkteki videoları izledim. Buradaki sorunların hiçbirini yaşamadım. Makine çok sessiz. Çalışırken ve sıkarken epey sessiz. Bir defasında sıkarken çok ses çıkardı. Makineyi sağa sola kaydırdım ses tamamen gitti. Yerinden kaymış yani makine. Ben bir sorun yaşamadım ve makineden memnunuz.
biraz daha bakayım makineye, kafamda baya yer etti o özellikleri yüzünden.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
bu tasarım iyi...
bence o alttaki zımbırtı saçma. bizim oraya koyduklarımızın sapı vs aşağı inecek engel olacak. hele bi de bana şelale sanki yukardan veriyor suyu. saçma geldi. alttan jet püskürtme yapanlar daha iyi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bence o alttaki zımbırtı saçma. bizim oraya koyduklarımızın sapı vs aşağı inecek engel olacak. hele bi de bana şelale sanki yukardan veriyor suyu. saçma geldi. alttan jet püskürtme yapanlar daha iyi.
alt üst fıskiye var ama alt dairesel değil doğrusal hareket ediyor köşelere de püskürtüyor...

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Hotpoint'in en iyisi olduğunu düşünüyorum

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Merhaba Sevgili Forumdaşım.

Bulaşık makinesi ve buzdolabı ile tam olarak bir bilgi veremeyeceğim, ancak Çamaşır makinesine ile ilgili naçizane bir kaç kelimem var.

Çamaşır makinesine geçmeden önce seni bilemem ancak benim alacağım bulaşık makinesi renk uyumu olması açısından şudur.

Serie | 6 SMS63L06TR
Ürünler - Bulaşık Makineleri - Solo Bulaşık Makineleri - 60 cm genişliğinde Bulaşık Makineleri - SMS63L06TR

Çamaşır makinesine gelirsek, listende Siemens var, ve bence içlerinde en iyi seçim o olacaktır, neden diye soracak olursan, teknik özelliklerini burada uzun uzun yazmaya gerek yok zaten sitesinde bolca verilmiş, fakat listene aldığın Siemens çamaşır makinesinin bir benzeri olan, Bosch Serie 8 WAS247B3TR kullanıcısıyım, çok memnunum ve tavsiye ederim.
Sormak istediğin bir soru olursa çekinmeden sorabilirsin ve mennuniyet ile cevaplarım.

Ayrıca eğer Siemens çamaşır makinesi alacaksanız, piyasadan çok daha uygun fiyata veren bir bayi var, onu tavsiye ederim.
shopsiemens

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Merhaba Sevgili Forumdaşım.

Bulaşık makinesi ve buzdolabı ile tam olarak bir bilgi veremeyeceğim, ancak Çamaşır makinesine ile ilgili naçizane bir kaç kelimem var.

Çamaşır makinesine geçmeden önce seni bilemem ancak benim alacağım bulaşık makinesi renk uyumu olması açısından şudur.

Serie | 6 SMS63L06TR
Ürünler - Bulaşık Makineleri - Solo Bulaşık Makineleri - 60 cm genişliğinde Bulaşık Makineleri - SMS63L06TR

Çamaşır makinesine gelirsek, listende Siemens var, ve bence içlerinde en iyi seçim o olacaktır, neden diye soracak olursan, teknik özelliklerini burada uzun uzun yazmaya gerek yok zaten sitesinde bolca verilmiş, fakat listene aldığın Siemens çamaşır makinesinin bir benzeri olan, Bosch Serie 8 WAS247B3TR kullanıcısıyım, çok memnunum ve tavsiye ederim.
Sormak istediğin bir soru olursa çekinmeden sorabilirsin ve mennuniyet ile cevaplarım.

Ayrıca eğer Siemens çamaşır makinesi alacaksanız, piyasadan çok daha uygun fiyata veren bir bayi var, onu tavsiye ederim.
shopsiemens
yarın detaylı olarak bakıp dönüş yapacam hocam size. sağolun.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
şu şikayetvar olmasa napardık bilmem. galiba listeden lg ürünlerini çıkarıyorum.
Siemens Çamaşır Makinesi Çamaşırlara Zarar Veriyor.

bu tür şikayetlerde baktığım siemens hakkında. vay arkadaş.
bulaşık makinesi olarak Arçelik 6588 I düşünüyorum.

6588 I

galiba diğer ürünleri de arçelik seçecem. servis dolayısıyla, muhatap olarak birilerini bulması daha kolay olacaktır düşüncesiyle.
çamaşır makinesi olarak

9147 YCM

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
şu şikayetvar olmasa napardık bilmem. galiba listeden lg ürünlerini çıkarıyorum.
Siemens Çamaşır Makinesi Çamaşırlara Zarar Veriyor.

bu tür şikayetlerde baktığım siemens hakkında. vay arkadaş.
bulaşık makinesi olarak Arçelik 6588 I düşünüyorum.

6588 I

galiba diğer ürünleri de arçelik seçecem. servis dolayısıyla, muhatap olarak birilerini bulması daha kolay olacaktır düşüncesiyle.
çamaşır makinesi olarak

9147 YCM
Bizde Siemens çamaşır makinesi var, herhangi bir zararını görmedik. Oldukça sessiz. Yüksek devir sıkmadıkça sesi çıkmıyor pek.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Bizde Siemens çamaşır makinesi var, herhangi bir zararını görmedik. Oldukça sessiz. Yüksek devir sıkmadıkça sesi çıkmıyor pek.
galiba hepsinde öyle olacak. her markada çıkacaktır o ses. o yüzden çok takmayayım ben şimdiden.

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bosch al kafan rahat etsin bende arçelik var 6 senede arıza vermeye başladı hepsi Bosch la yeniliyorum. Türk malı diye arçelik alalım dedik avrupaya gönderdiği ürünleri Türkiyede satmaz.