Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Almanya'da düzenlenecek. Türkiye'nin de aday olduğu yarışta UEFA Yönetimi Almanya'yı seçti.
5baca2c466a97c0d7dd784fe.jpg
EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Almanya'da düzenlenecek. Türkiye'nin de aday olduğu yarışta UEFA Yönetimi Almanya'yı seçti.
Oylamada Almanya'ya 12 oy kullanılırken 4 oy da Türkiye'ye lehine kullanıldığı açıklandı.
-UEFA Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Euro 2024 toplantısı için Türkiye kafilesi yola çıktı. UEFA'nın İsviçre'nin Nyon kentindeki Genel Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Euro 2024 toplantısı için Türkiye kafilesi yola çıktı. Kafilede Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Yöneticiler yer alırken, Türkiye'nin adaylık elçisi Ampute Milli Takımı oyuncusu Barış Telli ile Beşiktaş Kadın Futbol Takımı oyuncusu Jessica O'Rourke Çarmıklı da kafilede yer aldı.
5baca35466a97c0d7cdf180f
-EURO 2024 sunumu öncesi TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i eşi Revna Demirören ve çocukları Erdoğan Demirören, Yelda Demirören ile Emre Cemal Demirören yalnız bırakmadı.
5baca6f266a97c0d7cdf1817
Fanatik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necil Ülgen ve Fanatik Gazetesi Yayın Koordinatörü bu tarihi günü İsviçre'den takip ediyor...
5baca81eae298b28dc4f7c5a
-Türkiye Futbol Federasyonu heyeti UEFA binasına giriş yaptı.
-Türkiye Futbol Federasyonu heyetinin UEFA'ya EURO 2024 sunumu başladı.
-Türkiye Futbol Federasyonu heyetinin UEFA'ya yaptığı sunum sona erdi.
- Oylama bitti, 45 dakika sonra sonuç açıklanacak.
SAYFA SÜREKLİ GÜNCELLENMEKTEDİR...
Euro 2024’ün ev sahibi, saat kaçta belli olacak?
Türkiye ve Almanya'nın ev sahipliği için başvuruda bulunduğu EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülke bugün belli olacak. UEFA'nın İsviçre'nin Nyon kentindeki bulunan merkezinde düzenlenecek organizasyonda TSİ 14:00'de Türkiye ve Almanya sunumlarını gerçekleştirecek. Sonrasında yapılacak olan oylamanın ardından 15:45'te ev sahipliği yapacak olan ülke belli olacak.
UEFA'da kimler oy kullanacak?
UEFA başkan ve yardımcıları ile UEFA yönetim kurulu üyeleri, Türkiye ile Almanya arasında bir seçim yaparak EURO 2024'ün ev sahibini belirleyecek.
UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, başkan yardımcıları İsveçli Karl-Erik Nilsson, Portekizli Fernando Gomes, Ukraynalı Grigoriy Surkis, İtalyan Michele Uva ve İngiliz David Gill ile UEFA yönetim kurulu üyeleri Polonyalı Zbigniew Boniek, Macar Sandor Csanyi, İrlandalı John Delaney, İsviçreli Peter Gillieron, Fransız Florence Hardouin, Bulgar Borislav Mihaylov, İspanyol Juan Luis Larrea Sarobe, Hırvat Davor Suker, Hollandalı Michael van Praag, İtalyan Andrea Agnelli, İngiliz Ivan Gazidis seçimde oy kullanacak.
Türkiye ve Almanya'nın aday olduğu organizasyonda Alman ve Türk vatandaşı olan UEFA başkan yardımcıları ya da UEFA yönetim kurulu üyeleri UEFA EURO 2024 adaylığı seçiminde oy kullanamayacak.
Ayrıca, UEFA Yönetim Kurulu üyesi İsveçli Lars-Christer Olsson da sağlık sorunları nedeniyle törene katılamayacak. Böylece, UEFA Başkan Yardımcısı Alman Reinhard Grindel, UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Türk Servet Yardımcı ve İsveçli Olsson dışında kalan 17 kişi EURO 2024 organizasyonunu düzenleyecek ülkeyi seçecek.
Servet Yardımcı, Grindel ve Olsson oy kullanamayacak
Türkiye ve Almanya'nın aday olduğu organizasyonda Alman ve Türk vatandaşı olan UEFA başkan yardımcıları ya da UEFA yönetim kurulu üyeleri UEFA EURO 2024 adaylığı seçiminde oy kullanamayacak.
Ayrıca, UEFA Yönetim Kurulu üyesi İsveçli Lars-Christer Olsson da sağlık sorunları nedeniyle törene katılamayacak.
Böylece, UEFA Başkan Yardımcısı Alman Reinhard Grindel, UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Türk Servet Yardımcı ve İsveçli Olsson dışında kalan 17 kişi EURO 2024 organizasyonunu düzenleyecek ülkeyi seçecek.
Türkiye modern statlarıyla EURO 2024'ü istiyor
Türkiye'nin en önemli kozlarının başında modern ve yeni statları geliyor. Türkiye'nin EURO 2024'e ev sahipliği için belirlediği 10 stadın 8'i kullanımda.
stat%20modern(1).jpg
EURO 2024 için Atatürk Olimpiyat Stadı ve Türk Telekom Stadı (İstanbul), Bursa Büyükşehir Belediye Stadı (Bursa), Antalya Stadı (Antalya), Yeni Eskişehir Stadı (Eskişehir), Gaziantep Stadı (Gaziantep), Konya Büyükşehir Belediye Stadı (Konya), Medical Park (Trabzon), Yeni Kocaeli Stadı (Kocaeli), Ankara Stadı (Ankara) UEFA'ya gönderilen dosyada yer aldı.
"Irkçılığa Hayır" diyen UEFA'nın kararı bekleniyor
"Irkçılığa Hayır" mottosu ile futbolda ırkçılığa karşı mücadele veren UEFA, Almanya'daki ırkçılık olayları sonrasında şampiyonayı düzenleyecek ülkeyi belirleyecek.
Türkiye'nin EURO 2024'ün ev sahipliği sloganı olan "Birlikte Paylaşalım" ile futbolda ırkçılık ve ayrımcılığa karşı bir duruş sergileniyor.
UEFA'nın "Irkçılığa hayır" kampanyasında, futbolda son yıllarda büyük bir sorun olarak ortaya çıkan ırkçılık, hoşgörüsüzlük ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması hedefleniyor.
Almanya ise ırkçılık suçlamalarının gölgesinde UEFA kararını bekliyor.
Rusya'da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası'nın öncesinde ve sonrasında Almanya Milli Takımı'nın Türk asıllı oyuncuları Mesut Özil ile İlkay Gündoğan linç kampanyasına maruz kaldı.
Almanya Futbol Federasyonunun (DFB) kamuoyunda yapılan ırkçı ve ayrımcı saldırılara karşı iki futbolcusunu korumaması dikkati çekti. Bu süreçte Mesut'a yönelik en büyük baskı ise futbolcuya "tarafını seç" imalarında bulunan DFB Başkanı Reinhard Grindel'den geldi.
Milli takımı bırakma gerekçesinde Grindel'i doğrudan eleştiren Mesut Özil, "Grindel ve onun destekçilerinin gözünde kazandığımızda Alman, kaybettiğimizde göçmenim." ifadesini kullanarak Almanya'daki ırkçılık konusuna vurgu yaptı. Bunun sonucunda Mesut Özil, Almanya Milli Takımı'nı bırakmak zorunda kaldı.
Türk asıllı futbolcunun tutumu ülkede yaşayan göçmenlere de cesaret verdi. Göçmenler bunun üzerine Almanya'da uğradıkları ırkçı ve ayrımcı tutumları "#meTwo" etiketiyle sosyal medyadan paylaştı.

Kaynak:Fanatik

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Olmayacağı belliydi zaten bi üzerine para vermediğimiz kaldı ama adamlar haklı bize verip de maceraya gerek yok ama maalesef gerçek bu.. Adamlar bize değil suriyelilere verdik zanneder :D İstanbul da Antep de falan