Ethernet Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar evdeki masaüstü bilgisayarımdan internete bağlanamıyorum...

Ethernet girişine kablo takılı olduğu hadle kablo takılı değil diyor...

Kablo sağlam Laptobu taktığım an hemen bağlanıyor...

Ethernet girişi bozulmuştur düşüncesiyle arkadaşın ethernet kartını aldım onu taktım yine aynı sorun var kablo takılı değil diyor...

Bilgisayara format attım... Değişik kablolar ve modemler denedim ama nafile :(

Her seferinde kablo takılı değil diyor...

Bilgisayarda başka hiç bir sorun yok...

Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa tavsiyelerini almak isterim...

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Donanımsal olsa gerek. Ethernet kartıyla anakart bağlantısında bir sorun olabilir.

VurguN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kardeşim yapmışsın gerçe ama çalıştığına emin olduğun bi ethernet kartı al driverininde kur belki kurmadığından görmemiştin driver olmadan görmez kablo takılı değil uyarısı anakart üzerindeki ethernet soketi boş olduğu için çıkıyodur sen ethernet kartının driverini kur.

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Söylediklerinde atlamadığın bir kısım yok ise modeme reset çek. Çünkü mac adresi güvenliği ve ya başka bir güvenlik açıksa bağlanmanı engelleyebilir.

brk.trk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam birde bios update yap belki o da etkiliyor olabilir ama tahminimce senin problemin ethernet kartı ile anakart arasında bir yerde

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar ilk ethernet girişi onboard yani direk anakart üzerinde...
o çalışmayınca kabloda bir sorun var düşüncesi ile laptoba taktım kabloyu kabloda bir sorun yok...
Aygıt yöneticisinden ethernet sürücüsüne baktım ethernet görünüyor... yine de driverını tekrar yükledim olmadı...

Bunun üzerinde başka bir ethernet kartı aldım arkadaştan onu bilgisayara taktım driverını yükledim ama yine aynı aygıt yönetcisinde ethernet görünüyor ama kablo taktığım halde kablo takılı değil diyor...
Elimde 2 tane modem var çeşitli kablolar var hepsini denedim ama olmuyor...

Mac adresi güvenliği açık olsa evimdeki diğer kablosuz bağlantıların da bağlanmaması gerekirdi... Cep telefonum bağlanıyor...
Komşu geldi dün laptopla direk girdi...

Modemde herhangi bir cihaz için engelleme de yok ayarlardan baktığım kadarıyla...

çözemedim bu işi...

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar ilk ethernet girişi onboard yani direk anakart üzerinde...
o çalışmayınca kabloda bir sorun var düşüncesi ile laptoba taktım kabloyu kabloda bir sorun yok...
Aygıt yöneticisinden ethernet sürücüsüne baktım ethernet görünüyor... yine de driverını tekrar yükledim olmadı...

Bunun üzerinde başka bir ethernet kartı aldım arkadaştan onu bilgisayara taktım driverını yükledim ama yine aynı aygıt yönetcisinde ethernet görünüyor ama kablo taktığım halde kablo takılı değil diyor...
Elimde 2 tane modem var çeşitli kablolar var hepsini denedim ama olmuyor...

Mac adresi güvenliği açık olsa evimdeki diğer kablosuz bağlantıların da bağlanmaması gerekirdi... Cep telefonum bağlanıyor...
Komşu geldi dün laptopla direk girdi...

Modemde herhangi bir cihaz için engelleme de yok ayarlardan baktığım kadarıyla...

çözemedim bu işi...

Düşük bir ihtimal dediğim ama kablosuz güvenlik ayrı eth. kablosuyla güvenlik ayrıdır. Ama buda değil diyorsan , anakartta sorun var desem harici kart takmışsın ki bu da pcı dan takacaksın. Anakartın ethernetinde sorun olsada diğeri çalışmalıydı. Bak şöyle bir şey yap , linux live cd sürümlerinden birisini indir (tavsiyem pardus) cd tak ve çalıştır. Driver tanıtmana gerek yok. Eğer görüyorsa gel bi daha eğer çözüm olmadıysa yine gel çözülmeyen sorunları sevmem :)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Evet benim bir pardus çalışan cd vardı bir onu bulup deneyeyim bakalım... :)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Çalışan CD çizilmiş galiba yükleniyor açılıyor ama hata veriyor hata penceresi de boş o yüzden hatayı da bulamadım... yeni bir cd yazana kadar o bilgisayar öyle beklesin bakalım... Acelesi yok ama işte sorun olunca da insan gıcık oluyor...

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Çalışan CD çizilmiş galiba yükleniyor açılıyor ama hata veriyor hata penceresi de boş o yüzden hatayı da bulamadım... yeni bir cd yazana kadar o bilgisayar öyle beklesin bakalım... Acelesi yok ama işte sorun olunca da insan gıcık oluyor...

Ubuntudan iste 4-5 güne geliyor :)

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar evdeki masaüstü bilgisayarımdan internete bağlanamıyorum...

Ethernet girişine kablo takılı olduğu hadle kablo takılı değil diyor...

Kablo sağlam Laptobu taktığım an hemen bağlanıyor...

Ethernet girişi bozulmuştur düşüncesiyle arkadaşın ethernet kartını aldım onu taktım yine aynı sorun var kablo takılı değil diyor...

Bilgisayara format attım... Değişik kablolar ve modemler denedim ama nafile :(

Her seferinde kablo takılı değil diyor...

Bilgisayarda başka hiç bir sorun yok...

Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa tavsiyelerini almak isterim...

Microsoft ile gelen sürücülere güvenme, ethernetin üreticisi kim ise onun sitesinden indir kur. Benim de başıma geldi bu şekilde çözüldü. İç güdüsel yaklaştım. Daha önce Realtek ses sürücülerinde mikrofondan aldığım seste gecikme oluyordu Microsoft sürücülerinde, Realtek sürücülerini kurunca gecikme kalmamıştı.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Microsoft ile gelen sürücülere güvenme, ethernetin üreticisi kim ise onun sitesinden indir kur. Benim de başıma geldi bu şekilde çözüldü. İç güdüsel yaklaştım. Daha önce Realtek ses sürücülerinde mikrofondan aldığım seste gecikme oluyordu Microsoft sürücülerinde, Realtek sürücülerini kurunca gecikme kalmamıştı.

Bir tanesi onboard girişin onu Anakartın CD sinin driverları ile yükledim nafile :(
diğer ethernet kartının driverının kendi sitesinden yükledim o da nafile...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var şuan çözümünü bulduysanız yazarmısınız ?

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kablosuz adaptör aldım o şekilde internete bağlanıyor bilgisayar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benimde masaüstü bilgisayarın internet kablosunu takıyotum bağlandı diyor giden var gelen yok ama aynı kabloyu laptopa takıyorum internete giriyorun sorun nerde acaba bulamıyorumm.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarın internet kablosu giriş portunda lehimler çatlamış veya kopmuştur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yokmu buna bi çözüm bulan. kaç yere kablo çektiysem aynı problem. leptop bağlanıyor masaüstüler bağlanmıyor. her yolu denedim tek çözüm yolunu tp-link bi dağıtıcı ile buldum. direk modemden değilde modemden dağıtıcıya, dağıtıcıdan masaüstüne takıyorum oluyor. allah rızası için bunu bilen biri yardım beynim sulandı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben modem pc'ye uzak diye öyle yapmıştım (bilgisayar daha 1 aylık yeni.). bugün kabloyla bağlamak istedim. uzun bi kablo var. taktım modeme diğer ucunu da bilgisayara ama adaptörü çıkarınca internet gidiyo. ayrıca kabloyu da algılamıyo.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yotube çalışmıyor internet çok yavaş allah için yardım edin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
modemin adaptörü zayıf yada orjinal olmayabilir sinyali bu yüzden bazı cihazlar algılıyor bazıları algılayamıyor birazdaha güçlü adaptör kullan örn 9v ise12 v dene yada başka adaptör kullan

younusg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaslar aynı sorun bende de var anakarttaki ethernet bozulunca yeni harici ethernet kartı aldım ve pci lara takıyorum ikiside "x" işareti varken ünlem işaretine dönüşüyor ethernet kartın uzerinede 4 ısık var sadece ikisi yanıyor kabloyu takınca yalnız kabloda sıkıntı oldugunu dusundum baska pc taktığımda normal calısıyor. bilgisayar ethernet kartı goruyor sadece driverini yüklemek icin aygıt yoneticisine baktım ağ bağdaştırıcsına ve diğer yerlere driveri yüklemem için bir yer bulamadım ethernet kartınm kendi cd sinde de setup dosyası ben bunu nasıl yükleyip çalıştırıcam hiç bilmiyorum bir yardımcı olursanız cok sevinirim.

younusg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
problemi çözdüm windows 10 a ekli olan driveri kaldırıyorsun aygıt yoneticisinden sonra yeniden başlatıyorsun düzeliyor. 2 gündür uğrasıyorum aklıma şimdi geldi.