Ethernet kablosunu takınca bilgisayar donuyor ve internet çalışmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

verschaut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başlıktan da anlayacağınız gibi bilgisayarımı internete kablolu bağlayınca bilgisayar donuyor ve internete erişemiyorum. Arkadaşımın da başına geldi bu sorun ve internette araştırınca başkalarının da başına gelmiş. Masaüstü bilgisayar kullanıyorum.
Dizüstü bilgisayarımı aynı internete kablolu bağladım ve internet sorunsuz bir şekilde çalıştı. Daha sonra mobil veriyle telefonumu masaüstü bilgisayarıma usb ile bağladım ve sorunsuz bir şekilde çalıştı. Benim tahminim bilgisayarımda ethernet kablosu giriş yeri arızalandı diye düşünüyorum. Ama sizin de tavsiyelerinizi dinlemek isterim. Ne yapmam gerek acaba? En kötü ihtimal format ya da wifi adaptörü alacağım.

Windows 10 Pro kullanıyorum

sarı ünlem.png

Son düzenleme:

Mesut Komiser

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Başlıktan da anlayacağınız gibi bilgisayarımı internete kablolu bağlayınca bilgisayar donuyor ve internete erişemiyorum. Arkadaşımın da başına geldi bu sorun ve internette araştırınca başkalarının da başına gelmiş. Masaüstü bilgisayar kullanıyorum.
Dizüstü bilgisayarımı aynı internete kablolu bağladım ve internet sorunsuz bir şekilde çalıştı. Daha sonra mobil veriyle telefonumu masaüstü bilgisayarıma usb ile bağladım ve sorunsuz bir şekilde çalıştı. Benim tahminim bilgisayarımda ethernet kablosu giriş yeri arızalandı diye düşünüyorum. Ama sizin de tavsiyelerinizi dinlemek isterim. Ne yapmam gerek acaba? En kötü ihtimal format ya da wifi adaptörü alacağım.

Windows 10 Pro kullanıyorum

Ekli dosyayı görüntüle 76645
Bir çok çözüm yolu olabilir.
-Ethernet driverınızı güncelleyin. Güncelse silin tekrar yükleyin.
-Kabloyu taktıktan sonra internet işaretine sağ tıklayıp sorun gider diyin.
-Modemi kapatıp açın veya resetleyin.
Bunlar çözüm göstermediyse temiz bir format atın.
Ek olarak;
Usb to ethernet aparat veya Wi-Fi aparat alabilirsiniz.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Sürücü problemi gibi geldi bana. Aygıt almadan önce temiz bir format atabilirsiniz. Sürücülerinizi kurarkende cihaz üreticinizin resmi web sayfasından kurmanızı tavsiye ederim.

verschaut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İkinize de teşekkür ederim. Sürücülerimi güncelledim ve artık kullanabiliyorum.

Son mesajlar