Ethernet kablosu ile masaüstü bilgisayara bağlanma

Bu konuyu okuyanlar

brtsrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar bir bilgisayar topladım fakat WiFi si yok anakartta. Ethernet kablosu ile bağlanabilir miyim ve nasıl yapabilirim. Ethernet kablosu ile olmazsa nasıl yapmalıyım.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Direk kablolu şekilde tabii bağlanabilirsin. Kablosuz bağlantı istiyorsan harici wireless adaptörlerinden birini satın alarak kablosuz bağlantı sağlayabilirsin.

brtsrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kablolu olarak bağlıcam ama elimde başka markanın ethernet kablosu var ve takınca sağ altta ünlem çıkıyor

brtsrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Modemin kutusunu bulamıyorum o yüzden deneyemedim

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Güncel sürücüsü yüklü mü ethernet portunun?

brtsrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hiç bir fikrim yok bilgili değilim ve wireless kartı olmadığı için İnternete giremiyorum nasıl yükleyebilirim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Güncel sürücüsü yüklü mü ethernet portunun?
Yardım edebilir misiniz biraz acelem varda

Arkadaşlar herhangi bir çözüm önerisi olan yokmu

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Başka bilgisayara indirip flash ile mi atayım? Birde nasıl kurucağım
Başka bir bilgisayara indirin. Zip formatından çıkarın dosyayı bilgisayarda winrar tarzı bir program olması lazım. Ardından flaşla kendi bilgisayarınıza o klasörü atın. Klasörün içine girin aşağıda setup dosyası var basın kendisi kurulur zaten.

brtsrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Başka bir bilgisayara indirin. Zip formatından çıkarın dosyayı bilgisayarda winrar tarzı bir program olması lazım. Ardından flaşla kendi bilgisayarınıza o klasörü atın. Klasörün içine girin aşağıda setup dosyası var basın kendisi kurulur zaten.
Yeni aldığım da hiç bir şey kurulu değil winrar felan birde zip dosyasından nasıl çıkarabilirim

brtsrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Var

Başka bir bilgisayarda çıkarman lazım. O bilgisayarda winrar var mı?
herşeyi yaptım ama tanılamayan aq dediği için hala ünlem oluyor.Sorunları gider dediğimde ise Ethernet geçerli bir IP yaılandırmasına sahip değil diyor

Son düzenleme:

brtsrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
herşeyi yaptım ama tanılamayan aq dediği için hala ünlem de kalıyor
Var

Ne
Ne yapmam lazım şimdi

Direk kablolu şekilde tabii bağlanabilirsin. Kablosuz bağlantı istiyorsan harici wireless adaptörlerinden birini satın alarak kablosuz bağlantı sağlayabilirsin.
Uygun fiyatlı hızlı bir adaptör örneği atabilir misiniz

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hayır öyle olmaması gerekiyor o işte başka bir sorun var demektir bu. Normalde anakartın sitesinde olması lazım sürücünün ama olmadığı için demek ki hazır halde geliyor. İşletim sistemini düzgün kurduğundan emin misin? ISO dosyasını nereden indirdin?

brtsrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hayır öyle olmaması gerekiyor o işte başka bir sorun var demektir bu. Normalde anakartın sitesinde olması lazım sürücünün ama olmadığı için demek ki hazır halde geliyor. İşletim sistemini düzgün kurduğundan emin misin? ISO dosyasını nereden indirdin?
Vatan Bilgisayar da kuruldu

brtsrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Adamların yaptığına da güvenemiyorum ki. Biliyorsanız temiz bir format atın bana kalırsa üstüne üstün birde dediğim dosyayı kurmanıza rağmen olmamış.
Format atmayı bilmiyorum hemde vatandaki çalışan tanıdığım bu işlerden anlayan biri idi eski laptopumdada ethernet kablosunu bağlayınca bir şey değişmiyordu WiFi ile köprüleme yaparak bağlanabiliyordum anca

Siz
Adamların yaptığına da güvenemiyorum ki. Biliyorsanız temiz bir format atın bana kalırsa üstüne üstün birde dediğim dosyayı kurmanıza rağmen olmamış.
WiFi adaptörle yapmak istiyorum. Hangisini önerirsiniz

Format atmayı bilmiyorum hemde vatandaki çalışan tanıdığım bu işlerden anlayan biri idi eski laptopumdada ethernet kablosunu bağlayınca bir şey değişmiyordu WiFi ile köprüleme yaparak bağlanabiliyordum anca

Siz

WiFi adaptörle yapmak istiyorum. Hangisini önerirsiniz
CD girişi de yok kasada. WiFi adaptörü nasıl kurcam birde?

DHCP etkin değil diyor ondan kaynaklı olabilir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum zamanınızı ayırdığınız için

Son düzenleme:

brtsrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Si
Sizin verdiğiniz yazılımla kurdum sonunda. Çok teşekkür ediyorum.