Eski nesil i5 mi Yeni nesil i3 mü?

Bu konuyu okuyanlar

Kirmizi-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Meraba arkadaşlar daha önce bi konuda bahsettiğim gibi arkadaşıma notebook alacağız
ama bu günlerde ürünler biraz pahalı oyüzden biraz daha düşük özellikli bişey bakıyoruz (aslında yeni nesil i5 e karar vermiştik) bütçemize göre eski nesil i5 ler ve yeni nesil i3 ler var hangisiniz tavsiye edersiniz?

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yeni nesil i serisi işlemcilerin çekirdek hızı düşük, bu yüzden ilk nesil i5 daha iyi bir tercih...

kaharaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Meraba arkadaşlar daha önce bi konuda bahsettiğim gibi arkadaşıma notebook alacağızama bu günlerde ürünler biraz pahalı oyüzden biraz daha düşük özellikli bişey bakıyoruz (aslında yeni nesil i5 e karar vermiştik) bütçemize göre eski nesil i5 ler ve yeni nesil i3 ler var hangisiniz tavsiye edersiniz?
i5 daha iyi ama bana sorarsan biraz daha para sık i7 al derim ben . ama eğer olmaz diyorsan i5 al :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
hocam şu adresten seçtiğin modellerdeki işlemcilere yakın masaüstü işlemcileri kıyasla bak istersen. eski nesil ile yeni nesil farkını görebilmek açısından faydalı olabilir. ben denemek için i3 2100 ile i5 650 işlemcileri kıyasladım. i3 her testte başa baş sonuç veriyor ve bazılarında i5 işlemciyi geçiyor.

http://www.anandtech.com/bench/Product/289?vs=144

Poneglyph

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
i7 alıcaksan kasa içinde güzel bir soğutma sistemi kurmak zorundasın laptopla aynı mı bilmiyoum ama i7 ler cok kötü bir şekild eısınmakta